ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

“Ne istiyorsun Kürt ve Türk kardeşliğinden”

Bu haber 14 Şubat 2014 - 16:38 'de eklendi ve 867 kez görüntülendi.

 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Bin yıllık kardeşliğimiz var Kürt kökenli kardeşlerimizle, vatandaşlarımızla. Kız alıp, kız verilmiş. Herkes birbiri ile akraba olmuş, yuva kurmuş. Yapılan araştırmalara göre, 4 milyon böyle yuva var” dedi ve Başbakan Erdoğan’a uyarılarını sıraladı.

Bahçeli, ”Sayın Recep Tayyip Erdoğan ortaya çıkıp sen 36 etnik grubu dillendirip, Kürt kökenli kardeşlerimizi ayrımcılığa götürebilecek demokratik açılım zırvası üzerinde niye duruyorsun. Halbuki demokratik açılım ile ayrıştık. Kız baba tarafına gitti, oğlan baba tarafına gitti, peki ortadaki 4 çocuk birbirine baktığı zaman ikisini kime vereceksin, ikisini kime vereceksin? Böyle bir hata olur mu? Böyle bir ayrımcılık olur mu” diye sordu.

Devlet Bahçeli, ”Sen yuvaları niye dağıtıyorsun? Ne istiyorsun bu vatandaşlardan? Ne istiyorsun Kürt ve Türk kardeşliğinden. Ne yapacaksan yap, işsizliği çöz, açlığı gider, adaleti sağla, gelir dağılımını düzenle ve huzuru güveni sağla. Bunun ötesinde neyi arıyorsun sen. Öbür taraftan mezhep ayrımcılığı körükleniyor, bu ülkede Alevi kardeşim de var Sünni kardeşim de var. Beraber yaşıyor, beraber inanıyoruz” dedi.
Click the image to open in full size.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bin yıllık kardeşliğimiz var Kürt kökenli kardeşlerimizle, vatandaşlarımızla. Kız alıp, kız verilmiş. Herkes birbiri ile akraba olmuş, yuva kurmuş. Yapılan araştırmalara göre, 4 milyon böyle yuva var” dedi.
Bahçeli, partisinin Kırıkkale kent merkezindeki seçim bürosunun açılışının ardından Keskin ilçesini ziyaret etti, ilçe seçim bürosunun açılışını yaptı.
Buradan Yahşihan ilçesine geçen Bahçeli, daha sonra Çerikli beldesi, Delice, Balışeyh ile Sulakyurt ilçelerine geçerek, vatandaşlara hitap edip, seçim bürolarının açılışını yaptı.
Bahçeli’ye, Çerikli beldesindeki konuşmasının ardından kuzu hediye edilmek istendi, Bahçeli ise teşekkür ederek, “Kuzu, annesiz yaşayamaz, kuzuyu annesine götürün” dedi. Sulakyurt ilçesinde ise bir yaşındaki Çilem Naz Kaya’yı kucağına alarak bir süre sevdi.
Click the image to open in full size.

”ERDOĞAN’I UYARMAK LAZIM”
Bahçeli, Sulakyurt ilçe meydanında yaptığı konuşmada, “ekonomik ve sosyal politikaların iktidarın aklının başına gelmesi ile çözülebileceğini ya da iktidarın gitmesinin ardından gelenlerin bunu çözebileceğini” söyledi.
Çözümü zor hataların geleceği tehdit edeceğini ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu: “Bu durum tehlikeye düşürür. Bu sebepten dolayı Recep Tayyip Erdoğan’ı uyarmak lazım. İkide bir 36 etnik gruptan bahsetmesinin ne anlamı var.
Kimse, kimseye necisin diye soruyor mu? Büyükşehirlerde bunu bilen dahi yok. Ama çıkıyor, 36 etnik grup var diyor. Konuşurken de sayıyor 3-5 tane. Ama bunların içerisinde özellikle Kürt kökenli vatandaşlarımızı ön plana çıkarıyor. Niye bunu yapıyorsun? Bin yıllık kardeşliğimiz var Kürt kökenli kardeşlerimizle, vatandaşlarımızla. Kız alıp, kız verilmiş. Herkes birbiri ile akraba olmuş, yuva kurmuş. Yapılan araştırmalara göre, 4 milyon böyle yuva var. Anne ve baba Kürt veya Türk, dörder, beşer çocuklar olmuş. Bunlar yıllardır böyle devam ediyor.
Click the image to open in full size.
Torun sahipleri olmuşlar. Sayın Recep Tayyip Erdoğan ortaya çıkıp sen 36 etnik grubu dillendirip, Kürt kökenli kardeşlerimizi ayrımcılığa götürebilecek demokratik açılım zırvası üzerinde niye duruyorsun. Halbuki demokratik açılım ile ayrıştık.
Kız baba tarafına gitti, oğlan baba tarafına gitti, peki ortadaki 4 çocuk birbirine baktığı zaman ikisini kime vereceksin, ikisini kime vereceksin? Böyle bir hata olur mu? Böyle bir ayrımcılık olur mu? Sen yuvaları niye dağıtıyorsun? Ne istiyorsun bu vatandaşlardan?
Ne istiyorsun Kürt ve Türk kardeşliğinden. Ne yapacaksan yap, işsizliği çöz, açlığı gider, adaleti sağla, gelir dağılımını düzenle ve huzuru güveni sağla. Bunun ötesinde neyi arıyorsun sen. Öbür taraftan mezhep ayrımcılığı körükleniyor, bu ülkede Alevi kardeşim de var Sünni kardeşim de var. Beraber yaşıyor, beraber inanıyoruz.”
Bahçeli ilçe gezilerinin ardından Yenişehir Mahallesi’nde MHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yemeğe katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat