DOLAR
8,2889
EURO
10,1066
ALTIN
489,03
BIST
1.445
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
20°C
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
26°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

“Ne istiyorsun Kürt ve Türk kardeşliğinden”

“Ne istiyorsun Kürt ve Türk kardeşliğinden”

 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Bin yıllık kardeşliğimiz var Kürt kökenli kardeşlerimizle, vatandaşlarımızla. Kız alıp, kız verilmiş. Herkes birbiri ile akraba olmuş, yuva kurmuş. Yapılan araştırmalara göre, 4 milyon böyle yuva var” dedi ve Başbakan Erdoğan’a uyarılarını sıraladı.

Bahçeli, ”Sayın Recep Tayyip Erdoğan ortaya çıkıp sen 36 etnik grubu dillendirip, Kürt kökenli kardeşlerimizi ayrımcılığa götürebilecek demokratik açılım zırvası üzerinde niye duruyorsun. Halbuki demokratik açılım ile ayrıştık. Kız baba tarafına gitti, oğlan baba tarafına gitti, peki ortadaki 4 çocuk birbirine baktığı zaman ikisini kime vereceksin, ikisini kime vereceksin? Böyle bir hata olur mu? Böyle bir ayrımcılık olur mu” diye sordu.

Devlet Bahçeli, ”Sen yuvaları niye dağıtıyorsun? Ne istiyorsun bu vatandaşlardan? Ne istiyorsun Kürt ve Türk kardeşliğinden. Ne yapacaksan yap, işsizliği çöz, açlığı gider, adaleti sağla, gelir dağılımını düzenle ve huzuru güveni sağla. Bunun ötesinde neyi arıyorsun sen. Öbür taraftan mezhep ayrımcılığı körükleniyor, bu ülkede Alevi kardeşim de var Sünni kardeşim de var. Beraber yaşıyor, beraber inanıyoruz” dedi.
Click the image to open in full size.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bin yıllık kardeşliğimiz var Kürt kökenli kardeşlerimizle, vatandaşlarımızla. Kız alıp, kız verilmiş. Herkes birbiri ile akraba olmuş, yuva kurmuş. Yapılan araştırmalara göre, 4 milyon böyle yuva var” dedi.
Bahçeli, partisinin Kırıkkale kent merkezindeki seçim bürosunun açılışının ardından Keskin ilçesini ziyaret etti, ilçe seçim bürosunun açılışını yaptı.
Buradan Yahşihan ilçesine geçen Bahçeli, daha sonra Çerikli beldesi, Delice, Balışeyh ile Sulakyurt ilçelerine geçerek, vatandaşlara hitap edip, seçim bürolarının açılışını yaptı.
Bahçeli’ye, Çerikli beldesindeki konuşmasının ardından kuzu hediye edilmek istendi, Bahçeli ise teşekkür ederek, “Kuzu, annesiz yaşayamaz, kuzuyu annesine götürün” dedi. Sulakyurt ilçesinde ise bir yaşındaki Çilem Naz Kaya’yı kucağına alarak bir süre sevdi.
Click the image to open in full size.

”ERDOĞAN’I UYARMAK LAZIM”
Bahçeli, Sulakyurt ilçe meydanında yaptığı konuşmada, “ekonomik ve sosyal politikaların iktidarın aklının başına gelmesi ile çözülebileceğini ya da iktidarın gitmesinin ardından gelenlerin bunu çözebileceğini” söyledi.
Çözümü zor hataların geleceği tehdit edeceğini ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu: “Bu durum tehlikeye düşürür. Bu sebepten dolayı Recep Tayyip Erdoğan’ı uyarmak lazım. İkide bir 36 etnik gruptan bahsetmesinin ne anlamı var.
Kimse, kimseye necisin diye soruyor mu? Büyükşehirlerde bunu bilen dahi yok. Ama çıkıyor, 36 etnik grup var diyor. Konuşurken de sayıyor 3-5 tane. Ama bunların içerisinde özellikle Kürt kökenli vatandaşlarımızı ön plana çıkarıyor. Niye bunu yapıyorsun? Bin yıllık kardeşliğimiz var Kürt kökenli kardeşlerimizle, vatandaşlarımızla. Kız alıp, kız verilmiş. Herkes birbiri ile akraba olmuş, yuva kurmuş. Yapılan araştırmalara göre, 4 milyon böyle yuva var. Anne ve baba Kürt veya Türk, dörder, beşer çocuklar olmuş. Bunlar yıllardır böyle devam ediyor.
Click the image to open in full size.
Torun sahipleri olmuşlar. Sayın Recep Tayyip Erdoğan ortaya çıkıp sen 36 etnik grubu dillendirip, Kürt kökenli kardeşlerimizi ayrımcılığa götürebilecek demokratik açılım zırvası üzerinde niye duruyorsun. Halbuki demokratik açılım ile ayrıştık.
Kız baba tarafına gitti, oğlan baba tarafına gitti, peki ortadaki 4 çocuk birbirine baktığı zaman ikisini kime vereceksin, ikisini kime vereceksin? Böyle bir hata olur mu? Böyle bir ayrımcılık olur mu? Sen yuvaları niye dağıtıyorsun? Ne istiyorsun bu vatandaşlardan?
Ne istiyorsun Kürt ve Türk kardeşliğinden. Ne yapacaksan yap, işsizliği çöz, açlığı gider, adaleti sağla, gelir dağılımını düzenle ve huzuru güveni sağla. Bunun ötesinde neyi arıyorsun sen. Öbür taraftan mezhep ayrımcılığı körükleniyor, bu ülkede Alevi kardeşim de var Sünni kardeşim de var. Beraber yaşıyor, beraber inanıyoruz.”
Bahçeli ilçe gezilerinin ardından Yenişehir Mahallesi’nde MHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yemeğe katıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.