ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,3476
EURO
9,9541
ALTIN
486,67
BIST
1.400
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
36°C
İstanbul
36°C
Sıcak
Çarşamba Sıcak
35°C
Perşembe Sıcak
35°C
Cuma Sıcak
35°C
Cumartesi Gök Gürültülü
32°C
Fuat Yılmazer     Türklerde toprak namustur inancı hâkim bir inançtır. Son yıllarda ona uymayan davranışlar sergilense de bu inanç Türk insanının genlerinde olan ve hiç unutulmayacak bir imandır. Toprak vatandır, vatan İstiklal ve istikbalinizin özgürce haykırıldığı yerdir. Toprak vatandır, vatan namustur. Namus inancı, Türkün özünde sökülüp atılamayacak kadar yerleşiktir. Türkün...
Asena Kınacı Moral Caddede, sokakta, kahvehanede, iş yerinde, her yerde bildiğini de bilmediğini de, üzerine vazife olanı da olmayanı da sürekli, boş ve gereksiz konuşanlar için Türkçemizde bir cümle icat etmişiz. Herkes ve her şey hakkında bilerek- bilmeyerek, anlamlı-anlamsız konuşanlar için söylenen “Ağzı olan konuşuyor.” cümlesi  “halk felsefesi(!)”ne ait güzel...
Kenan EROĞLU             Diyarbakır’daki Müze evden               Şişlideki Müze eve selâm!               Büyük düşünürümüz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önceki paylaşımlarda da belirttiğim gibi; Ziya Gökalp Milli Mücadeleden sonra Diyarbakır’a dönmüş ve “Küçük Mecmua”yı çıkarmaya karar vermişti. Fakat çaresizlik içerisinde kitaplarını satmak mecburiyeti ile karşı karşıya kalmış ve işin en ilginç tarafı...
MHP Lideri Devlet Bahçeli Türkgün gazetesine verdiği röportajda ezber bozdu. Suriyeli göçmenler konusunda yapılması gerekenleri sıraladı. Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, ”Ülkemizde 500.000’e yakın Afgan mülteci olduğu tahmin ediliyor. Elbette önümüzdeki riskli ve tehlikeli süreçte göç dalgasının sınırlarımıza iyice dayanacağı, ülkemizi zorlayacağı görülüyor. Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır,...

“Ne istiyorsun Kürt ve Türk kardeşliğinden”

“Ne istiyorsun Kürt ve Türk kardeşliğinden”

 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Bin yıllık kardeşliğimiz var Kürt kökenli kardeşlerimizle, vatandaşlarımızla. Kız alıp, kız verilmiş. Herkes birbiri ile akraba olmuş, yuva kurmuş. Yapılan araştırmalara göre, 4 milyon böyle yuva var” dedi ve Başbakan Erdoğan’a uyarılarını sıraladı.

Bahçeli, ”Sayın Recep Tayyip Erdoğan ortaya çıkıp sen 36 etnik grubu dillendirip, Kürt kökenli kardeşlerimizi ayrımcılığa götürebilecek demokratik açılım zırvası üzerinde niye duruyorsun. Halbuki demokratik açılım ile ayrıştık. Kız baba tarafına gitti, oğlan baba tarafına gitti, peki ortadaki 4 çocuk birbirine baktığı zaman ikisini kime vereceksin, ikisini kime vereceksin? Böyle bir hata olur mu? Böyle bir ayrımcılık olur mu” diye sordu.

Devlet Bahçeli, ”Sen yuvaları niye dağıtıyorsun? Ne istiyorsun bu vatandaşlardan? Ne istiyorsun Kürt ve Türk kardeşliğinden. Ne yapacaksan yap, işsizliği çöz, açlığı gider, adaleti sağla, gelir dağılımını düzenle ve huzuru güveni sağla. Bunun ötesinde neyi arıyorsun sen. Öbür taraftan mezhep ayrımcılığı körükleniyor, bu ülkede Alevi kardeşim de var Sünni kardeşim de var. Beraber yaşıyor, beraber inanıyoruz” dedi.
Click the image to open in full size.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bin yıllık kardeşliğimiz var Kürt kökenli kardeşlerimizle, vatandaşlarımızla. Kız alıp, kız verilmiş. Herkes birbiri ile akraba olmuş, yuva kurmuş. Yapılan araştırmalara göre, 4 milyon böyle yuva var” dedi.
Bahçeli, partisinin Kırıkkale kent merkezindeki seçim bürosunun açılışının ardından Keskin ilçesini ziyaret etti, ilçe seçim bürosunun açılışını yaptı.
Buradan Yahşihan ilçesine geçen Bahçeli, daha sonra Çerikli beldesi, Delice, Balışeyh ile Sulakyurt ilçelerine geçerek, vatandaşlara hitap edip, seçim bürolarının açılışını yaptı.
Bahçeli’ye, Çerikli beldesindeki konuşmasının ardından kuzu hediye edilmek istendi, Bahçeli ise teşekkür ederek, “Kuzu, annesiz yaşayamaz, kuzuyu annesine götürün” dedi. Sulakyurt ilçesinde ise bir yaşındaki Çilem Naz Kaya’yı kucağına alarak bir süre sevdi.
Click the image to open in full size.

”ERDOĞAN’I UYARMAK LAZIM”
Bahçeli, Sulakyurt ilçe meydanında yaptığı konuşmada, “ekonomik ve sosyal politikaların iktidarın aklının başına gelmesi ile çözülebileceğini ya da iktidarın gitmesinin ardından gelenlerin bunu çözebileceğini” söyledi.
Çözümü zor hataların geleceği tehdit edeceğini ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu: “Bu durum tehlikeye düşürür. Bu sebepten dolayı Recep Tayyip Erdoğan’ı uyarmak lazım. İkide bir 36 etnik gruptan bahsetmesinin ne anlamı var.
Kimse, kimseye necisin diye soruyor mu? Büyükşehirlerde bunu bilen dahi yok. Ama çıkıyor, 36 etnik grup var diyor. Konuşurken de sayıyor 3-5 tane. Ama bunların içerisinde özellikle Kürt kökenli vatandaşlarımızı ön plana çıkarıyor. Niye bunu yapıyorsun? Bin yıllık kardeşliğimiz var Kürt kökenli kardeşlerimizle, vatandaşlarımızla. Kız alıp, kız verilmiş. Herkes birbiri ile akraba olmuş, yuva kurmuş. Yapılan araştırmalara göre, 4 milyon böyle yuva var. Anne ve baba Kürt veya Türk, dörder, beşer çocuklar olmuş. Bunlar yıllardır böyle devam ediyor.
Click the image to open in full size.
Torun sahipleri olmuşlar. Sayın Recep Tayyip Erdoğan ortaya çıkıp sen 36 etnik grubu dillendirip, Kürt kökenli kardeşlerimizi ayrımcılığa götürebilecek demokratik açılım zırvası üzerinde niye duruyorsun. Halbuki demokratik açılım ile ayrıştık.
Kız baba tarafına gitti, oğlan baba tarafına gitti, peki ortadaki 4 çocuk birbirine baktığı zaman ikisini kime vereceksin, ikisini kime vereceksin? Böyle bir hata olur mu? Böyle bir ayrımcılık olur mu? Sen yuvaları niye dağıtıyorsun? Ne istiyorsun bu vatandaşlardan?
Ne istiyorsun Kürt ve Türk kardeşliğinden. Ne yapacaksan yap, işsizliği çöz, açlığı gider, adaleti sağla, gelir dağılımını düzenle ve huzuru güveni sağla. Bunun ötesinde neyi arıyorsun sen. Öbür taraftan mezhep ayrımcılığı körükleniyor, bu ülkede Alevi kardeşim de var Sünni kardeşim de var. Beraber yaşıyor, beraber inanıyoruz.”
Bahçeli ilçe gezilerinin ardından Yenişehir Mahallesi’nde MHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yemeğe katıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.