DOLAR
8,7150
EURO
10,3638
ALTIN
497,65
BIST
1.394
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
26°C
İstanbul
26°C
Gök Gürültülü
Cumartesi Gök Gürültülü
24°C
Pazar Gök Gürültülü
25°C
Pazartesi Gök Gürültülü
26°C
Salı Parçalı Bulutlu
26°C
Kurallar çiğnenmek için değil uyulmak içindir Toplumlar huzur içinde yaşadıkları zaman mutlu olurlar. Mutlu olunması toplumdaki olumsuz söz, davranış ve eylemlerin hiç olmaması veya az olması sonucunu getirir. İnsan bireydir ama toplumda yaşamaya elverişli sosyal bir varlıktır. Birey yalnız yaşadığı zaman değil insanlar arasında yaşadığı sürece mutlu olan canlıdır. Yaratan...
Bosnalı Bir Kahraman          İ S M E T  H O C A Ahmet  B.KARABACAK         Kısa bir süre önce Bosna Kasabı denen bir cani Avrupa mahkemesi tarafından ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bu hüküm yüzlerce masum kişiyi  ne geri getirir, ne de acıları  yok eder. Binlerce Bosnalı kadının ve kızın tecavüze...
Bir meselden çıkan ibret! Harun KILIÇ Adamın biri gitmiş Nasreddin Hoca’ya “Yahu hocam bizim ev pek dar, sığamıyoruz bir türlü, ama büyük eve de paramız yetmiyor, ne yapayım?” diye sormuş. Hoca bu abuk soru karşısında ne desin, kafasını karıştırmış biraz, düşünür gibi yapmış sonra da “Senin tavukların vardı değil mi?”...
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...

Oktay Öztürk: Unutulmaması Gereken Gerçek

Oktay Öztürk: Unutulmaması Gereken Gerçek
12.02.2014
0
A+
A-

yazir83985b325Oktay Öztürk: Unutulmaması Gereken Gerçek 30 Mart’tan Sonra Ülkeyi Bölme Denemelerinin Yapılacağıdır…. Oktay Öztürk: “PKK teröristleri tüm şehir ve ilçelere yerleşimini tamamladı. KCK sistematiğinin kurulmadığı, PKK silahlı teröristlerinin yerleşmediği bir tek ilçe bile kalmadı. Her akşam bölgedeki istisnasız her il ve ilçede, şehirlerdeki terörist kadrolarla (aralarında halka saldıkları vergileri toplamak için görevlendirdikleri gençlerle birlikte) toplantı yapıyorlar.”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk bugün Erzurum İl Başkanlığı’nda İl Başkanı Zekayi Kaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Aydın ile birlikte bir Basın Toplantısı yaptı. “Erzurum düşerse Türkiye düşer o yüzden şehrimizin Türk milli birliği açısından bu seçimlerdeki duruşu Türk Devletinin ve Türk milletinin geleceği açısından çok önemlidir.” diyen Öztürk’ün açıklamaları şu şekilde:

Saygıdeğer Hemşerilerim
Aziz Dava Arkadaşlarım
Muhterem Basın Mensupları

Sizlerle bugün memleketin hali üzerine biraz dertleşmek istiyorum.

Bildiğiniz gibi 2002 yılında demokrasi, özgürlük ve milli irade söylemleriyle  iş başına gelmiş olan AKP bugün artık tamamen baskıcı ve otoriter, yandaşlarını zengin eden, çalan,çarpan, yalan söyleyen bir iktidar haline gelmiş durumdadır.

Türkiye’de bugün yargı, yürütme tarafından rehin alınmış, muhalefet liderinin sözleri bizzat Başbakan tarafından sansürlenir olmuş, interneti engellenmiş, basın-yayın organları AKP’nin ilan panosuna dönüştürülmüş ve üniversiteleri susturulmuştur.

Türkiye’de AKP iktidarı otoriterleşmede sınır tanımamaktadır. Öyle ki iktidar hayatın her alanına ve bütün özgürlüklere müdahaleyi kendisinde bir görev ve hatta hak olarak görmektedir. İş adamından gazetecisine, kürtajdan heykele, çevrilen dizi filminden atılan manşetlere, televizyon yayınlarına kadar hayatın her alanına bizzat Tayyip Erdoğan müdahale etmektedir. Köşe yazarlarının yazılarının satır aralarına bile müdahale söz konusudur.

Bu otoriterleşme, toplumu tek tipleştirme, milletin haber alma kaynaklarına bile bu seviyede müdahale karşısında büyük Türk milleti 30 Martta gereken cevabı verecek ve AKP’ye yeter artık diyeceği inancındayız.

Saygıdeğer Hemşerilerim,
Muhterem Basın Mensupları

AKP içinde filizlenen derin paranoya hâli, devletin “aslî” vazifelerini ifa etmesine mani olmakta, millî kurumlarımızı kemirmektedir. Anladığımız kadarıyla Hükümet yetkilileri, Emniyet Teşkilâtı ve Yargı mensuplarının çalışmalarını istememektedir.

Savcıların da polislerin de suçu ve suçluyu takip etme, yakalama ve adalete teslim etme yükümlülükleri vardır. Adlî süreçlerde ‘komplo’ya yer yoktur – olamaz.

Savcı soruşturma başlatır, ‘komplo’ olur. Polis arama yapar, ‘komplo’ olur. İktidara yakın çevreler hakkında dosya teşkil edilir, ‘komplo’ olur.Uluslararası terör şebekeleriyle mücadele yürütülür, ‘komplo’ olur.  Açıkça ifade ediyoruz: Şayet suç varsa, üzerine gidilir – gidilmelidir. Suçlu varsa da yakalanır yakalanmak ZORUNDADIR.

Öte yandan Son günlerde Başbakanın medya yöneticiliği de tescillendi değerli hemşerilerim. MHP’nin görüş ve düşüncelerinin ekranlarda alt yazıyla geçmesine bile tahammül edemeyen Başbakan Erdoğan, benzerlerine, ancak kapalı devre çalışan dikta yönetimlerinde rastlanacak bir hazımsızlıkla müdahale etmiştir.

AKP’nin Pravdası’na dönen medyanın Milliyetçi Hareket Partisi’ne uyguladığı sansür, fikirlerinin kamuoyuna ulaşmasına koyduğu şerh, ileri tek adam Başbakan’ın gözetim ve denetiminde tezahür etmiştir.

Bu olan biten bir demokrasi cinayetidir ve modern demokrasilerde dördüncü güç olarak ifade edilen medyanın dirayetini elinden almaktır. Özgür ve tarafsız olması gereken medya organları Başbakan’ın tahakkümü altına alınmış, çok sesliliğe imkân verilmeyecek bir şekilde müdahaleler yapılmıştır.

Bu süreçte Başbakan’ın moralini bozan medya çalışanları maalesef işten atılmış, ekmeğinden edilmiştir.

Başbakan dilinden düşürmediği milli iradenin özgürce haber almasını engel olmuştur. Anlaşılan o ki, Başbakanın anladığı milli irade sadece kendi kafasında olan ve kendine oy veren kesimlerin iradesidir.

Değerli Hemşerilerim,

ASIL UNUTULMAMASI GEREKEN GERÇEK 30 MART’TAN SONRA ÜLKEYİ BÖLME DENEMELERİNİN YAPILACAĞIDIR.

İdris Naim Şahin’in istifa beyanında “çözüm sürecinin çözülme sürecine dönüşmesi” ifadesi de bir yana; Hukukun kasten askıya alındığı, PKK’nın bölgede serbest bırakıldığı süreçte son yaşananlara bakmamız lazım. Bölgeden gelen dehşet verici haberlere göre, kış üstlenmesi için genellikle her yıl Irak-Suriye’ye geçen üst düzey PKK yetkilileri, bu yıl seçimler sebebiyle Türkiye’de kaldı.

PKK teröristleri tüm şehir ve ilçelere yerleşimini tamamladı. KCK sistematiğinin kurulmadığı, PKK silahlı teröristlerinin yerleşmediği bir tek ilçe bile kalmadı. Her akşam bölgedeki istisnasız her il ve ilçede, şehirlerdeki terörist kadrolarla (aralarında halka saldıkları vergileri toplamak için görevlendirdikleri gençlerle birlikte) toplantı yapıyorlar.

Yapılan açıklamaların bir kısmı ise şunlar:

“Doğu ve Güneydoğu’da Türklerin sayısı asker ve polisten ibaret. Öğretmenlerin önemi yok. Çözüm süreci sayesinde hiç giremediğimiz yerlere ulaşıp yerleştik… Ayaklandığımız zaman Kürdistan artık tamamdır…”

“Devletin bizim için en vurucu gücü hava sistemleridir. Bu sebeple artık taktik değiştiriyoruz. Bundan sonra halkın arasında savaşacağız. Artık dağda savaş bitti… Devletin sınırların bazı noktalarına yapacağı yüksek gözetleme kuleleri için güdümlü füzeler kullanacağız…”

“Seçimler çok önemli. Teşkilatımız tamam. Milletvekili seçimlerine kadar Kürdistan’ı kurmak zorundayız. Rojava’nın bir an önce toparlanmasını bekliyoruz… Siz gerillalara her türlü tolerans tanınmış durumda. Verginizi toplayıp araçlarla serbestçe geziyorsunuz. Daha ne istiyorsunuz…”

Ve belediye seçimleri sebebiyle “vali” atamalarında ciddi bir kargaşa yaşıyorlar. Öcalan’ın Statüsünü ise AKP fiilen stratejik bir konuma yükseltmiş durumdadır!

Güney sınırımızın hemen dibinde olup bitene bakıldığında Türkiye’ye pusu kurulduğunu anlamamak mümkün değildir. Güneydoğu’da durum giderek kötüleşiyor. KCK, bölgede vergi topluyor, yargılama yapıyor, kaymakam atıyor ve güvenlik kontrolü yapıyor.

Saygıdeğer Hemşerilerim
Değerli basın mensupları

Yukarıda bahsettiğim PKK’nın hiçbir iddiasından vazgeçmediğini gösteren ifadeleri daha önceleri de sizlerle paylaşmıştım. Durumun vahameti ve 30 Mart yerel seçimlerinin akabinde bölgede özerklik kalkışmalarının beklendiği bir ortamda bu hakikati sürekli sizlere hatırlatmam Doğunun Kalesi Erzurum’a düşen görevin önemine binaendir.

Erzurum düşerse Türkiye düşer o yüzden şehrimizin Türk milli birliği açısından bu seçimlerdeki duruşu Türk Devletinin ve Türk milletinin geleceği açısından çok önemlidir.

Malum bölücü zihniyetin temsilcisi siyasi hareketle AKP doğu ve güneydoğuda anlaşmış görünüyor bizim karşı çıktığımız Büyük Şehir yasasını da hesaba katarsanız bölgeyi tek renk halinde çıkartmayı isteyenler bir adım sonra referandum talep edebilir. PKK’nın baskı ve zulmü KCK’nın mahalle baskısıyla oluşan bu durumu Erzurum, Elazığ, Erzincan gibi iller bozma potansiyeline sahip ama hepsinden önemlisi Erzurumumuzun duruşu bu süreçte  çok anlamlı olacaktır.

Dün Karabekir Paşayla Milli ordu ve Mustafa Kemal’in yanında sergilediği duruşla milletin kaderini nasıl değiştirdiyse bugün de Milliyetçi Ülkücü iradenin adresi MHP’nin yanında durarak bu hesapları bozacaktır.

İnanıyoruz ki; Kurulan bu pusu karşısında Türk milleti tarihin her devrinde olduğu gibi kendini koruma refleksini gösterecek ve 30 Mart 2013 günü, Başbakanın Türk milletine uyguladığı sansüre cevap olarak,AKP ZİHNİYETİNENDEKİ siyasete sansür uygulayacaktır.

haberiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.