Ruhsar Demirel: Türkiye’nin tanıtım yüzü Mevlana’dır

Bu haber 02 Şubat 2014 - 16:22 'de eklendi ve 1.001 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Türkiye’nin tanıtım yüzü olarak Julian Moor’un seçilmesini eleştirdi.

foto18093b490

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, partisinin Selçuklu Belediye Başkan Adayı Mine Sezer’in için Konya Dedeman Otel’de gerçekleştirilen tanıtım toplantısında, MHP’nin adaylarının seçimlerde büyük başarı göstereceğine inandığını söyledi.

Partisinin adaylarının her birinin kıymetli ve kendi işinde itibar sahibi kişiler olduğunu anlatan Demirel,”Bizim adaylarımızın hiçbir zaman havuz problemi çözmeyeceğine de biz kefiliz, onların havuz problemi olmayacak. Çünkü onların öyle bir lideri var ki Sayın Devlet Bahçeli, hak yememezlik, hakkın teslimi bu konularda hiçbir kimsenin bugüne kadar tek laf söyleyemediği liderdir” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN TANITIM YÜZÜ, HZ. MEVLANA’DIR”

Demirel, Kültür ve Turizm Bakanlığının Türkiye’nin tanıtımı için bir Hollywood yıldızıyla anlaşması üzerine söylediği sözlerle ilgili olarak, şunları kaydetti:

“Amerikalı artisti, Türkiye’ye tanıtım için getirecek Kültür Bakanlığı, ‘bunu niye yapıyorsunuz’ diye sordum. Laf olmadık yerlere gitmiş. Bu ülkenin maddi ve manevi kültürünün hepsine sahip çıkmak hepimizin görevi. Siz Konyalılar bu konuda çok büyük şansa sahipsiniz, Hz. Mevlana. Hz. Mevlana’nın o feraseti, ileri görüşünü, gönül genişliğini bu topraklarda yetişmiş sizler, onun güzel sözlerini en iyi bilen insanlarsınız.”

Selçuklu Belediye Başkan Adayı Mine Sezer ise Selçuklu’nun Türkiye’nin en büyük 5 ilçesinden biri olduğunu anımsattı. İlçenin büyük bir nüfusa ve alana sahip olmasına rağmen yatırımların yeterli olmadığını ifade eden Sezer, “Bu seçimler Selçuklu’da milat olacak. İlçede birlik ve beraberliği egemen kılacağız. Bunları yapmak için söz veriyorum” dedi.

MHP Konya İl Başkanı Tarık Taşçı da yerel seçimlerde MHP’nin Konya’da iddialı olduğunu vurguladı.

Programa, MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, MHP büyükşehir belediye ve ilçe belediye başkan adayları ile partililer katıldı.

Salondaki kadın partililerin çokluğunü gören Demirel MHP Konya İl Kadın Kolları Başkanlığı’nı takdir etmekten kendisini alıkoyamadı. Bütün Konyalı kadınları temsilen MHP Selçuklu Belediye Başkan Adayı Mimar Mine Sezer’i  büyük bir muhabbetle kucakladı.

Haberler

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al