ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacak
DOLAR
15,9594
EURO
16,9123
ALTIN
947,94
BIST
2.372,35
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
24°C
İstanbul
24°C
Açık
Salı Açık
26°C
Çarşamba Açık
24°C
Perşembe Az Bulutlu
25°C
Cuma Parçalı Bulutlu
25°C

AKP’den İstifa Eden Yüzlerce Kişi MHP’ye Katıldı

AKP’den İstifa Eden Yüzlerce Kişi MHP’ye Katıldı
17.02.2014
0
A+
A-

yazir84164b325

Selçuk’ta Oktay Vural’ın da Katıldığı Törende AKP’den İstifa Eden Yüzlerce Kişi MHP’ye Katıldı… MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural Belediye Başkan Adayı Levent Görür’e destek için geldiği Selçuk’ta; “Bu ülkede artık rüşvet ve yolsuzluğa yapanlar değil, rüşvet yolsuzluğu yargılayanlar Sorgulanıyor. Ben bunları milletime şikâyet etmeye geldim” dedi.

Partisinin Selçuk İlçe Başkanlığını ziyaret edenVural, gazetecilere açıklamasında, “hukuka darbe, yargıya infaz yasası” olarak tanımladığı HSYK ile ilgili teklifin, TBMM Genel Kurulu’nda “vicdanı olmayan parmaklar” tarafından kanunlaştırıldığını öne sürdü.

Seçim çalışmaları kapsamında Partisinin Selçuk ilçe teşkilatını ziyaret eden MHP Grup Başkanvekili ve MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, rüşvet ve yolsuzluk olaylarını değerlendirerek hükümeti sert bir dille eleştirdi. Vural, AKP İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adaylarına da; gelinen bu noktada artık adaylıktan çekilmeleri konusunda mesaj gönderdi.

Partisinin Selçuk ilçe teşkilatını ziyaret eden Oktay Vural’ı Hitit Otel önünde yaklaşık 250 araçlık araç konvoyu ile karşılayan partililer şehir turunun ardından ilçe binasına geçtiler. Oktay Vural önce basın mensuplarına Türkiye’nin gündemiyle ilgili değerlendirmeler yaptı.

Yoğun bir meclis yaşadıklarını ve meclis sonunda hakimler ve savcılar yüksek kurulunun yoğun bir mesaiden sonra sabaha karşı kanunlaştığını, ancak bunun TBMM’de vicdanı olmayan parmaklar tarafından kanunlaştırıldığını öne süren MHP Grup Başkanvekili ve MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural; “Hukukun üstünlüğüne yemin etmiş milletvekilleri çoğunluk iradesi ile yürütmenin baskısı ve tehdidi ile parlamentodan hukuka darbe yasasını çıkardılar. Maalesef bu darbe yasası yargıya infaz yasasıdır. Yargıyı yürütmenin, yargıya şüphelinin emrine verme yasasıdır. Türkiye cumhuriyeti devleti artık bir parti devletine dönüşmektedir. Maalesef bu teklif görüşülürken parlamentoda tekme tokat uçan tekmeler, kan dökülen iddialara cevap vermeyip zorbalık uygulayan bir zihniyet tarafından baskı, tehdit bir irade kullanılmıştır. Maalesef parlamentoda yolsuzluk ve rüşvete batmış yürütmenin gölgesi ve tehdidi vardır. Dün parlamentoda görüşülen hakimler ve savcılar yüksek kurulu görüşünde kesintisiz geçirme noktasında yürütme meclis yönetimine baskı uygulamıştır. Türkiye cumhuriyetinin kara günlerinden biri yaşanmıştır. Bu mecliste milletvekilleri hür iradesi yerine TBMM yönetenler iç tüzük çerçevesinde hür irade yerine bir an önce bu yasayı çıkarma telaşı ile yürütmenin nasıl bir yolsuzluk girdabına girdiğinin kanıtı olmuştur. Telaş ve korku bundan dır. Saatlere bile tahammülleri yok bir an önce bu konuda kanser gibi her tarafa sarmış yolsuzluk ve rüşvet konusunda vatandaşlarının bilgi sahibi olmasını engellemek için savcı ve hakimlerin üzerinde bir demokrasi kılıcı oluşturulmuştur. MHP olarak biz hakimler ve savcılar yüksek kurulu düzenlemesi ile birlikte yargıyı yürütmeye emrini veren bu girişimin hukuk devletine, Anayasaya aykırı olduğunu ifade ettik, sözümüzü esirgemedik mücadelemizi sürdürdük.Ama maalesef parmaklara vicdan veremedik. Vicdansız parmaklar milletin iradesini çarpıtarak  parlamentoda bunu kanunlaştırdılar” dedi.

Artık parlamentoda çoğunluk iradesinin milletin hukukuna sahip çıkmadığını belirten ve AKP’ye oy vermiş olan seçmenlere seslenen Vural; “AKP’ye oy vermiş insanlarımız milli iradede kanun hazırlayın diyen vatandaşlarımız bilsinler ki, kendi iradeleri maalesef çalınmıştır. Kendi iradeleri rüşvet ve yolsuzluk çetesine girmiştir. Bu iradeyi geri almaya geldik, milletin iradesini rüşvet ve yolsuzluk üstünü örtmek için kullananların bu süreç içerisinde artık millet tarafından görevden alınması gayet açık ve nettir. Milliyetçi hareket partisi olarak milletin iradesine saygı göstermeyen bu iradeyi çarpıtan ve bu hırsızlardan açıkçası milletin iradesini kurtaracağız. MHP olarak bu konuda kararlıyız. Demokrasi içerisinde gönderdiğiniz parmaklar artık yeminlerine sadık değil. Artık parlamentonun gönderdiği hukuk üstünlüğünü savunmuyor. Artık Türkiye de rüşvet yolsuzluğu savunmak siyaset olarak kabul ediliyor.  Dolayısıyla şikayetimizi milletimize söylemeye geldik. Parlamentoda sözümüzü söyledik mücadelemizi sürdürdük. Ama seçim dönemi artık sandıklar geliyor bu milli irade çarpıtanları hesap vermesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu hesabında sandıkta verileceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Rüşvet ve yolsuzlukla ilgili ortaya çıkan iddialar ilgili olarak değerlendirme yapan ve bu konuda delillerin ortada olduğu söyleyen Vural; “Bunlar şüphe değil, atılan adımlar var dolayısı ile rüşvet ve yolsuzlukla ilgili bu iddialar karşısında cevap bulamayanlar hesap vermekten kaçanlar rüşvet ve yolsuzluğu ortaya çıkartanları suçlama yoluna girmiştir. Artık rüşvet yolsuzluğu yapanlar değil, rüşvet ve yolsuzluğu soruşturanlar sorgulanıyor. Türkiye’nin geldiği nokta tuzun koktuğu noktadır. Bu gün rüşvet ve yolsuzlukla ilgili ortaya konulan ve medya havuzları ile ihale havuzları oluşturanlar, ihaleye fesat karıştıranlar, bu hesabı veremiyor. Çünkü artık mızrak çuvala sığmıyor. Bu ihale havuzlarıyla medya havuzlarıyla nasıl milletin bilgi edinme hakkının kısıtlandığını ve nasıl milletin hakkının peşkeş çekildiğini gayet net bir şekilde ortaya koymaktadır. Urla’da villalarda 35 yıllık villa diyenlerinin bir kısmının daha yeni olduğunu milletten saklayamayacaklardır. Villa pazarlıkları yapanlar, villadaki alafranga tuvaletlere kadar, havuzlara kadar villanın planını düzenleyenler, bu girdikleri kirli ve pis ilişkinin hesabını milletimize vereceklerdir. AK Partiye oy veren kardeşlerim; birileri gitsin ayakkabı kutularını doldursun, villa sahibi olsun, milyarlarca dolar para kazansın haram para aklansın diye bu partiye oy vermedi. Dolayısıyla bu konular ortaya çıkan son deliller ile açık ve net bir şekilde rüşvet ve yolsuzluğun boyutunu ortaya koyuyor” dedi.

Fezleke dosyaları ile ilgili delillerin karartılmaya çalışıldığını iddia eden Vural, “Adalet cinayeti işliyorlar. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, fezleke dosyalarının mükemmelleştireceklerine kurdukları şu düzeni bize mükemmel olarak anlatsın. Bundan sonraki süreç gayet açık ve nettir. Ben buradan ilan ediyorum Adalet Bakanı Bekir Bozdağ olmak üzere hepsi kurdukları soygun düzeninin üstünü örtmek için delil karartıyorlar, delilleri yok etmeye çalışıyorlar” dedi.

Hukuka yapılan müdahale Rıza Sarraf’ın malvarlığının ortadan kaldırılması, diğer yaşananların hukuka büyük bir müdahalenin sonuç verdiğini ortaya koyduğunu, bundan sonraki süreç içerisinde yolsuzluk ve rüşvet bataklığına batanlar değil, yolsuzluk ve rüşveti ortaya çıkartan polis, savcı ve hakimlerin yargılanmasıyla ilgili adım atılacağını söyleyen Vural, ayrıca Etiler polis karakolunun arazisi ile ilgili ortaya çıkan tabloda; bu soygun çetesinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yönetildiğini öne sürdü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Mısır asıllı Türk işadamı Usame Kutub arasında geçen konuşmayı basın mensuplarına dinleten Vural; “İnşallah, maşallah yiyorlar. Sen Başbakan mısın? Kime ne iş ayarlıyorsun? Kadir Topbaş Başbakan sana ne söyledi? Bu konuda ne görüşme yaptın? Maalesef Etilerdeki polis karakolu üzerinde mükemmel bir soygun planlanmıştır” dedi.

Levent Görür Adım Adım Selçuk Belediye Başkanlığına Yürüyor

Oktay Vural Selçuk’ta yapmış olduğu konuşmada, “büyük bir teveccüh var Levent Görür adım adım Selçuk belediye başkanlığına yürüyor, kendisini ve çalışma arkadaşlarını tebrik ederim. Parlamento da çalınan millet iradesini inşallah onların ellerinden kurtaracağız. Sadece bu milletin malı mülkü çalınmıyor, sadece rüşvet ve yolsuzlukla bu milletin hakkı, hukuku yenilmiyor,  aynı zamanda oy veren vatandaşlarımızın da oyunun namus ve şerefi de ortadn kaldırılıyor. Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz bu milli iradeyi çalanlardan bu milli iradeyi geri alacağız. Başarıya ulaşacağız inşallah çünkü biz haklıyız. Haksızlık karşısında hiçbir zaman susmayacağız” dedi.

MHP Selçuk Belediye Başkan Adayı Levent Görür ve diğer partililerle birlikte Selçuklu esnafları ve pazar esnaflarını tek tek ziyaret eden Oktay Vural’a Selçuk’ta yoğun bir ilgi vardı.

Selçuk’ta 280 Kişi MHP’ye Katıldı

Milliyetçi Hareket Partisinden yerel seçimler için çalışmalar durmak bilmiyor. Belediye Başkan Adaylığına Levent Görür ismini açıklayarak hem parti tabanından hem de Selçuklulardan tam not alan MHP Selçuk İlçe Teşkilatı katılımlarla her gün biraz daha büyüyor. Çeşitli partilerden istifa ederek MHP saflarına katılan 280 kişiye rozetleri Oktay Vural tarafından takıldı.

Düzenlenen rozet takma töreninde konuşan Belediye Başkan Adayı Levent Görür yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi; ‘‘Bugün burada aramıza yeni katılan arkadaşlarımız için düzenlemiş olduğumuz rozet töreninde 234 tane AKP’den, 44 tane de CHP’den, 2 kişi de diğer partilerden olmak üzere 280 kişi aramıza katıldı. Bunların içinde daha önce AKP’de yöneticilik yapan, çeşitli kademelerde bulunmuş arkadaşlarda var. Şükürler olsun ki günden güne çığ gibi büyüyoruz. Korkunun ecele faydası yok, her iki rakibimize de söylüyoruz. 30 Martta Allah’ın izni ile biz bu bayrağı Selçuk Belediyesine dikeceğiz. Bugün burada yaşanan bu olaylar bunun göstergesidir. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza tekrar tekrar hayırlı olsun diyorum’’ dedi.

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural ise yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi; ‘‘Türkiye çok kritik bir dönemeçte, gerçekten bir karar anı, bizim bu milletten başka bir yerde irade arayacak halimiz yok, hangi partiye oy verirse versin, bu milletin engin sağduyusuna inanıyorum. Güzel milletimizin kullandığı oyun şeref ve namusuna inanıyoruz. Milli iradenin şeref ve onurunu korumayı görev ediniyoruz. Bugün Türkiye de yürütülen mücadele sadece partiler arasında ki siyasi rekabet değil. Ama bugün ülkemizin üzerinde oyunlar oynanıyor, bugün sizlerden oy isteyen iktidarın 30 Marttan sonra ülkemizi hangi noktaya götürmek istediklerini görüyoruz. Bu gidişat iyi bir gidişat değil, milletin oyunu alarak, pazarda filesini bile dolduramayan vatandaşlarımızın ayakkabı kutularını doldurduğunu, villa pazarlığını nasıl yaptıklarını gördük. Bu mesele bir parti meselesi değil, hangi partiye oy verdiyse versin vatandaşımız yapılan bu hareketleri görmektedir. Hiç kimse kimsenin ayıbını da örtmek zorunda değil, onların ayıbının hesabını, Selçuk’ta Adalet ve Kalkınma Partisine oy vermiş vatandaşımız veremez elbet. Hesabı verecek olanlar yönetim kademesinde olupta bu işlerin içinde yer alanlardır.

Milliyetçi Hareket Partisine teveccüh gösteren daha önceden farklı partilerde yer alan şimdi aramıza katılan tüm vatandaşlarımıza hoş geldiniz diyorum. Partimize şeref verdiniz, bundan sonra ki mücadelemizde birlikte olacağız. İnşallah hep beraber oynanan bu oyunu bozacağız. Onun için diyoruz ki Ne AKP, Ne CHP tek başına MHP’’ dedi.

haberiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.