SAKIN VURMA!

Asena Kınacı Moral

ŞEHİR VE İNSAN

Ahmet URFALI

Suriye: Üçüncü tur müzakerelere ön şartsız hazırız

Bu haber 16 Şubat 2014 - 19:13 'de eklendi ve 598 kez görüntülendi.

YDH-Skynews televizyonu Arapça servisinin haberine göre Suriye’nin BM Temsilcisi Beşşar Caferi, Suriye heyetinin Cenevre görüşmelerinin gündemi ile ilgili olarak Ahdar İbrahimi tarafından sunulan taslağı kabul ettiğini söyledi.

Beşşar Caferi, Cenevre müzakerelerinin gündemiyle ilgili olarak BM Suriye Özel Temsilcisi Ahdar İbrahimi tarafından sunulan taslağı kabul ettiklerini belirterek “Bizim, taslağın maddeleriyle ilgili hiçbir sorunumuz yok; ancak bu maddelerin birinin diğerinden önce ele alınmasını istemiyoruz” dedi.

Ulusal Koalisyon adlı muhalif grubun sadece taslaktaki geçiş hükümeti maddesinde ısrar etmesine değinen Beşşar Caferi, Koalisyon’un terörle mücadele konusunu formalite gereği müzakere etmek istediğini savundu.

Suriye hükümetinin önceliğinin terörle mücadele olduğunu vurgulayan Caferi, muhalifleri ve onları destekleyen uluslar arası güçleri iyi niyetli olmamakla suçladı.

BM Suriye Özel Temsilcisi Ahdar İbrahimi, müzakerelerin gündemiyle ilgili iki gün önce sunduğu taslakta şiddetin durdurulmasını ve terörle mücadele edilmesini öngören maddeye muhaliflerin itiraz ettiğini açıklamıştı.

10 Şubat’ta başlayan ikinci tur müzakereler, gündemin önceliklerine dair yaşanan görüş ayrılıkları sebebiyle bu sabah herhangi bir sonuca varılamadan sona erdi, müzakerelerin üçüncü turuna dair herhangi bir  tarih açıklanmadı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments