ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

BİZİM ÇOCUKLAR

Asena Kınacı Moral

TERÖR BITSIN, ANALAR AĞLAMASIN AMA TÜRKIYE BITMESIN

Bu haber 01 Şubat 2014 - 16:35 'de eklendi ve 687 kez görüntülendi.

o-vural-esnaf

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Terör bitsin, analar ağlamasın ama Türkiye bitmesin, komşu komşuyu ayırmasın. Herkes beraber, birlikte yaşasın. İşte bizim istikametimiz ve arzumuz, Türkiye Cumhuriyeti devletinin milli devlet yapısını ve üniter devlet yapısını dikkate alarak beraber ve birlikte yaşamamızı temin etmektir” dedi.

Malatya’nın Yazıhan ilçesine bağlı Fethiye beldesine giden Vural, bir kahvehanede kendisine ikram edilen kayısı ve çekirdeğini yedi, vatandaşlarla sohbet etti, sorunları dinledi.

Daha sonra MHP Akçadağ seçim bürosunun açılışına katılmak üzere Akçadağ ilçesine geçen Vural, açılışta yaptığı konuşmada, 30 Mart seçimlerinin Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi.

Vural, 30 Mart seçimlerinden sonra vatandaşların oy verdikleri makam ve mevki sahiplerinin, bu makamlarını ve mevkilerini kendileri için kullanıp kullanmadıklarını sorgulamaları gerektiğini dile getirdi.

Türkiye’de hep beraber kardeşçe yaşadıklarını belirten Vural, “Akçadağ’da, Malatya’da, her yerde yaşıyoruz. Terör örgütünü, Kürt kökenli kardeşlerimizin temsilcisi konumuna dönüştürürsek, eğer bir ülkede biz, sınıflarımızı, okullarımızı, camilerimizi, televizyonlarımızı, bölgelerimizi ayırırsak nasıl beraber, birlikte yaşayacağız? Nasıl Akçadağ’da birlikte yaşayacaksınız? 30 Mart seçimlerine geldiğimiz noktada gerçekten bu iradeyi kullanacaklar, bizim birliğimiz ve bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi dikkate alarak, beraber ve birlikte yaşamamızı mı yoksa ayrışarak aramıza duvarlar örmemizi mi istiyorlar? Bu soruya cevap vermeleri gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Çözüm sürecine değinen Vural, şunları kaydetti:

“Terör bitsin, analar ağlamasın ama Türkiye bitmesin, komşu komşuyu ayırmasın. Herkes beraber, birlikte yaşasın. İşte bizim istikametimiz ve arzumuz, Türkiye Cumhuriyeti devletinin milli devlet yapısını ve üniter devlet yapısını dikkate alarak beraber ve birlikte yaşamamızı temin etmektir. Ayrılarak bütünleşemeyiz. Türkiye’de bu kadar olay olmasına rağmen Kürt kökenli kardeşlerimizle diğer kardeşlerimiz arasında hiçbir zaman problem olmadı, olmasın. Cenab-ı Hak bizi fitne ve fesattan korusun. Gelin hep beraber rahmeti ve birliği üstün kılalım. Türkiye’nin geleceği açısından son derece önemli olan böyle bir konuda Türkiye’nin istikametinin hangi noktalara götürülebileceğini dikkate alarak 30 Mart seçimlerinde kullanacağınız oyun Türkiye’nin istikametini belirleme açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat