ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELI: ARAMIZDA TAŞIMA MONTAJ VAR MI?

Bu haber 11 Mart 2014 - 22:30 'de eklendi ve 756 kez görüntülendi.

devletbahceli-miting93

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Tokat mitinginin ardından karayoluyla Amasya’nın Merzifon İlçesi’ne geldi. Partisi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, 17 Aralık operasyonu üzerinden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi. 17 Aralık 2013 operasyonuyla 41 kişinin tutuklandığını hatırladan Bahçeli, Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen tape kayıtlarını da hatırlattı. ‘Hangi partiye nasip olmuştur, 11 yıl tek başına iktidar olmak’ diyen MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Başta Adalet ve Kalkınma Partisi’nde olan kardeşlerime sesleniyorum. Hepimiz bu milletin evlatlarıyız. Değişik siyasi partilerde olabiliriz ama önce ülkem, sonra milletim, sonra partim anlayışıyla hareket ettiğimizde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yöneticilerine şunu söyleyiniz. Tam 85 gün önce 17 Aralık 2013 tarihinde bir yolsuzluk ve rüşvet operasyonu olmuş. Bu operasyonda 41 kişi tutuklanmıştır. Bunların içerisinde kimler bulunmaktadır. Belediye başkanı vardır, genel müdür vardır, Halk Bankası’nın. Dört tane bakan ve çocukları vardır. İran’dan gelmiş 29 yaşında bir uşak vardır. Yolsuzluk ve rüşvet üzerine savcılığın talimatı, kolluk kuvvetlerinin operasyonuyla tutuklanmışlardır. Hiç görmediğimiz hiçbirimizin aklına gelmeyen usuller burada var. Adalet ve Kalkınma Partisi bu tarihi fırsatı 3-5 kişi için nasıl heba edebilir. Hangi partiye nasip olmuştur 11 yıl tek başına iktidar olmak” diye konuştu.

SAYIN BAŞBAKAN KİMSEDEN ŞİKAYET ETME

17 Aralık operasyonunda ayakkabı kutularında bulunan paralara da değinen Bahçeli şöyle devam etti:

“Ama görüyorsunuz bir banka genel müdürü atamış. Genel müdür kalkmış ayakkabı kutusunun içerisine 4.5 milyon dolar para saklıyor. Olacak şey mi yani. Hangimizin aklına gelir. Bir de bunun hayır işleri için toplandığını söylemek bir başbakana yakışır mı? 4 tane bakanın çocuklarının evinde 7 tane kasa var. 7 kasadan çok sayıda dolar ve Avrupa Euro’su var. Bunlarla ilgili olarak bir de kollar yoruluyor, bu genç kardeşlerimin birde para makinesi almışlar. Demek ki bu nasıl bir anlayıştır. Eğer bunların hepsi yalansa bunların hepsi iftirasya bunların hepsi Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan bir komploysa, o zaman sayın başbakan 85 günden bu yana kimseden şikayet etme. Kimseye hakaret etme, kimseyi suçlama. Sen etrafına bir bak. Bunlarda böyle bir hal varsa o zaman kollarından tut karakola kadar götür, komser beye de ki, ‘Al bunları ne ediyorsanız edin’ de. Ama bunu yapmıyor, hala inkar ediyor, ‘böyle birşey yok’ diyor.”

TRT ÇEKSİN BAKALIM BURASI MONTAJ MI?

Başbakan Erdoğan’ın televizyon programlarını ve mitingleririni de eleştiren Devlet Bahçeli, “85 gündür il il dolaşıyorsun, televizyona çıkıyorsun, sabaha kadar da yine konuşuyorsun. Peki niye ‘yolsuzluk ve rüşvetin üzerine gideceğim, nereye kadar varırsa varsın kökünü kazıyacağım’ niye demiyorsun. Şimdide birçok yerlerde tape dedikleri internet aracılığıyla halkımıza ulaşan, gazetelere yayılan durumlar var. Bir başbakan oğlunu arayarak, hangi gün, buraya dikkat edin. Bazı olayları saptırıyorlar. 17 Aralık 2013 sabah 6 buçukla 7 buçuk arasında operasyon başlıyor. Bundan bilgi sahibi olur olmaz sayın başbakan 8 buçuktan sonra oğlu Bilal’i arıyor. Diyor ki ‘oğlum evdeki paraları sıfırla’ diyor. Şunlara, şunlara dağıt, bazısını da gece taşıyın farkedilmesin’ diyor. Şimdi eğer aziz vatandaşlarım özellikle Ak Partili kardeşlerim. İnşallah bu doğru değildir. Bu tapedir, bir montajdır vesairedir. Eğer doğruysa bu millete böyle bir başbakan yakışmaz. Evdeki para 1 milyar dolar. Böyle bir para evde çocuklarının himayesinde nasıl muhafaza ediliyor. Ondan sonrada televizyona çıkıyorlar üç beş yandaş gazeteciyle beraber sohbet ediyorlar. Türkiye’yi nasıl gezdiğini anlatıyor. Ama bir türlü yargıya gideceğini söylemiyor. Ordan birisi diyor ki, ‘sayın başbakan çok geziyorsunuz, çok yoruluyorsunuz’ nasıl geziyor? Ata uçağıyla, ana uçağıyla geziyor. Gittiği yerde TOKİ’nin mitingleri var, taşıma insanlar var. Şimdi Merzifonlular’a soruyorum; aramızda taşıma var mı? Aramızda montaj var mı? TRT çeksin bakalım burası montaj mı?” dedi. Bahçeli daha sonra Ankara’ya gitmek üzere Merzifon’dan karayoluyla ayrıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat