ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

MHP Türk milletinin milli direncidir

Bu haber 12 Mart 2014 - 13:06 'de eklendi ve 589 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ”MHP, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk milletinin milli direncidir. Bu milli direnci güçlendirmek, fitne, fesat ve hastalıkları defetmek anlamına gelir. Bu bakımdan 30 Mart’ta üç hilale vereceğiniz oy çok önemlidir” dedi.

HaberRes_33994

Antalya’nın Kemer ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, yaptığıkonuşmada, 30 Mart seçimleri için halkın oyuna talip olduklarını söyledi.

Bu seçimlerin, öncekilerden farklı olduğunu vurgulayan Vural, şöyle konuştu: “Sadece belediye başkanları seçilmeyecek, bugüne kadar Türkiye’yi yöneten iktidarın yönetim zihniyeti de sorgulanacak. Seçimde oy kullanırken öncelikle düşünülmesi gereken husus; devletin ve milletin nereye gittiğidir.

Beraber, bir ve bütün mü yaşayacağız? Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Erzurum ve Sivas kongreleriyle gerçekleştirdiği Kurtuluş Savaşı’nda kurduğumuz Cumhuriyet’in milli ve üniter devlet ekseninde mi yürüyeceğiz? Yoksa AK Parti’nin İmralı ile Cumhuriyetimizi bir federasyona ve milletimizi etnik kimliklere bölmek isteyen bir yapıya doğru mu gideceğiz? Devletin üniter yapısı, özerk bir yapılanmaya doğru götürülüyor. 30 Mart seçimleri Türkiye’nin istikameti için önemlidir.

30 MART’IN ÖNEMİ

Aramızdaki bağları güçlendirmemiz ve milli benliğimizi korumamız lazım ki bölücü virüsler vücudumuzu sarmasın. MHP, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk milletinin milli direncidir. Bu milli direnci güçlendirmek, fitne, fesat ve hastalıkları defetmek anlamına gelir. Bu bakımdan 30 Mart’ta üç hilale vereceğiniz oy çok önemlidir.”

Siyasi partilerin öncelikli görevinin, milleti kardeşçe yaşatmak, devleti üniter kılmak ve kuruluş felsefesi doğrultusunda geleceğe taşımak olması gerektiğini vurgulayan Vural, devlet ve millet hayatında kumar oynanamayacağını, aksi halde bunun bedelini vatandaşların ödeyeceğini anlattı.

Kumluca ilçesinde ise partisinin seçim irtibat bürosunun açılış törenine katılan Vural, buradaki konuşmasında, 30 Mart’ta vatandaşların oylarıyla iktidara bir mesaj vereceğini belirterek, onların, devletin ve milletin birliğini ve geleceğini belirleyeceğini ifade etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat