“AKP’Lİ ÜÇ DÖNEMCİLER PARTİ KURSUN”

Bu haber 12 Mayıs 2014 - 14:35 'de eklendi ve 588 kez görüntülendi.

139988427196309299

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayı olması durumunda başbakanlıktan istifa etmesi gerektiğini söyledi. Bahçeli, AKP’de 3 dönem kuralı nedeniyle dışarıda kalacak olan 70 AKP’liye de çağrı yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP’de 3 dönem kurula nedeniyle yeniden seçilme şansı olmayan 70 milletvekiline çağrı yaptı. Devlet Bahçeli, Hürriyet Gazetesi’ne verdiği demeçte, “heba olmayın, tecrübeli isimlersiniz. Ya bir parti kurun ya da küçük bir partiden seçime girin” dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, 3 dönem kuralına takılacak milletvekillerinin hemen tamamının devleti bilen kişiler olduklarını, yıllarca meclis başkanlığı, başbakan yardımcılığı, bakanlık, TBMM komisyonlarında ve bürokraside önemli görevler üstlendiklerini anımsattı.

Böylesi insanların bir kalemde siyaset dışı kalmasınnı doğru görmediğini kaydeden bahçeli, şu ifadeleri kullandı.

“ben bu arkadaşlara bir yol öneriyorum. ‘heba olmayın, heba olmamalısınız’ diyorum. Bence kenara çekilmektense iki şey yapabilirler.
Birincisi, seçime girme şartlarına haiz yeni bir parti kurabilirler. İkincisi küçük partilerden birine katılabilirler. Böylece önümüzdeki seçimde yeniden seçilme şansını yakalarlar. Çünkü, bu arkadaşlarımızın hepsi tecrübeliler ve önemli bir siyasi destekleri var. Yani seçim çevrelerinde karşılıkları olan isimler. Bunca isim başka bir partiden seçime girerse, o parti önemli varlık gösterir. Kendi partileri ile ittifak zemini de oluşturabilirler o zaman. Ancak sonuçta seçilirler ve eğer illa ki akp derlerse seçimden sonra belki de eski partileri ile koalisyon şanşı yakalarlar, yeniden bakan olurlar, başbakan yardımcısı olurlar. Öncelikle 70 ismin ne yapacaklarına karar vermesi gerekir.”

MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanılğı seçimi ile ilgili olarak da, “Bir Başbakan cumhurbaşkanı adayı oluyorsa, adaylığı gerçekleştiği an başbakanlık görevini bırakır. Sayın Erdoğan da eğer aday olacaksa istifa etmelidir. Seçimin adaleti için de bu şık olur ve de gereklidir” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments