İhsanoğlu’nun adaylığı AKP’nin hesaplarını alt üst etti

Bu haber 26 Haziran 2014 - 15:25 'de eklendi ve 780 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu hakkındaki sözlerini sert bir dille eleştirdi. İhsanoğlu’nun isminin AKP’nin kimyasını bozduğunu savunan Durmaz, “Takiyeci, ikiyüzlü siyasetin mimarlarından başka bir tavır ve başka bir açıklama beklenemezdi. Çatı adayı olarak tüm Türkiye’yi kucaklayan, Türk milletinin birliğinin ve bütünlüğünün teminatı olacak, İhsanoğlu’nun adaylığı AKP’nin kimyasını bozmuş, hesaplarını alt üst etmiştir” dedi.

HaberRes_36125

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın çatı cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu hakkındaki “Millet Google’dan tanımaya çalıştığı Cumhurbaşkanı adayına oy vermez” sözlerini sert bir dille eleştirdi.

Durmaz  yaptığı yazılı açıklamada, 2007 yılında yapılan genel seçimlerde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e “hemşerimiz’ diye her türlü desteği verenlerin, Yozgat’ın yetiştirdiği bir devlet adamının adaylığı söz konusu olunca, köstek olmaya çalışılmasının sorunlu ve oturmamış bir kişiliğin dışa vurumu olarak nitelendirdi. Durmaz, “Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü 2007 seçimlerinde “Yozgat’ın 6. milletvekili olacak, bir kez olsun Kayserili gibi düşünelim’ diyerek ilçe mitinglerinde konuşturanlar, Yozgat’ın tarihinde ilk defa yaşayacağı bu onur ve şereften Yozgatlıyı mahrum etmek için yoğun bir gayretin içerisine girmişlerdir” dedi.

 

Yozgat’ın Ak Partiye hem yerel hem de genel seçimlerde çok büyük destek verdiğini ifade eden Durmaz, Yozgat’ın önüne çıkan tarihi bir fırsatı heba etmesi için hevesli olunduğunu belirterek, bunun da hastalıklı ruh halinin işareti olduğunu kaydetti. Durmaz, İhsanoğlu’nun adaylığına tepki gösterenleri eleştirerek, “Ekmeleddin İhsanoğlu’nu İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreterliğine aday gösterirken Google’dan mı buldunuz? Cumhurbaşkanı adayımız Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adını Bozok Üniversitesi Tarih ve Kültür Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne verirken kendisini Google’dan mı tanıdınız? İhsanoğlu’nun adını, dedesinin ve babasının doğup büyüdüğü evin bulunduğu caddeye törenlerle verirken Google’dan arayarak mı verdiniz?” sorularını yöneltti.

 

-İHSANOĞLU AKP’NİN KİMYASINI BOZDU-

 

Bekir Bozdağ’ın Bozok Üniversitesi Ekmeleddin İhsanoğlu Tarih ve Kültür Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, İhsanoğlu’na yönelik sözlerine atıfta bulunan Durmaz, “Takiyeci, ikiyüzlü siyasetin mimarlarından başka bir tavır ve başka bir açıklama beklenemezdi. Çatı adayı olarak tüm Türkiye’yi kucaklayan, Türk milletinin birliğinin ve bütünlüğünün teminatı olacak, İhsanoğlu’nun adaylığı AKP’nin kimyasını bozmuş, hesaplarını alt üst etmiştir” dedi. Bozdağ’ı Cumhurbaşkanı adayının Yozgatlı olmasını içine sindirememekle suçlayan Durmaz, İhsanoğlunun Yozgatlı olmasının kendileri için bir gurur kaynağı olduğunu kaydetti. Cumhurbaşkanı adaylarının inançlı, manevi değerlere sahip, milli ve birikimli bir Cumhuriyet aydını olduğunu belirten Durmaz, “Küresel komplonun, yabancı hayranlığının, uluslararası senaryoların uşaklığına gönüllü olarak iştirak eden ne kadar dili ve zihniyeti bozuk insan varsa İhsanoğlun’a çamur atmaya kalkışmaktadırlar. Bozdağ da bunlardan biridir” dedi. İhsanoğlu’nun geçmişinde haram lokma, ayakkabı kutuları, soygun, yolsuzluk ve bölücülerle pazarlığın bulunmadığını ifade eden Durmaz, cumhurbaşkanı adaylarının temelinde Türk ve İslam’a ait tüm değerlerin bulunduğunu belirtti. İhsanoğlu’nun Yozgat ve Türkiye için çok büyük bir değer olduğunun altını çizen Durmaz, “Yozgat ilk defa karşılaştığı bu tarihi fırsatı heba etmeyecek, sadece Yozgat’ta yaşayanlar değil, Türkiye’nin her tarafında yaşayan hemşerilerimiz ve yüce Türk Milleti büyük bir heyecanla Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanlığını beklemektedir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al