YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

MEMUR SEN, BASKI ARACI VE BALYOZ HALİNE GELDİ

Bu haber 27 Ağustos 2014 - 15:18 'de eklendi ve 606 kez görüntülendi.

MHP İL BAŞKANI AZİZ ASLAN’IN BASIN AÇIKLAMASI:
Aziz Aslan’’ Milli Eğitim Müdürünün Haberi Var mı?’’
Eğitim, devletin üstlendiği temel hizmetlerin en başında gelmektedir. Çünkü eğitim her milletin geleceğidir. Eğitim sistemi oturmuş olan toplumlar sürekli yükselmiş ve ekonomik, siyasi, sosyal refaha ve istikrara ulaşmışlardır.
Ülkemizde eğitim sistemimiz ne yazık ki yaz-boz tahtasına döndürülmüştür. Her gelen hükümete göre değişiklikler şöyle dursun aynı hükümetin sıkça değişen Milli Eğitim Bakanları kendine göre politikalar üreterek öncekilerin uygulamalarını kötüleyerek bozmuş ve sayelerinde eğitim sistemimiz içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Şimdiye kadar hiç olmadığı kadar siyasi Saiklerle yönetici atamaları yapılmaktadır. En sonokul müdürleri atamaları da tamamen bizden olan-olmayan anlayışı ile yapılmıştır. Liyakat hiç düşünülmemiş, belli görüş ve sendika üyeliği esasına göre Liyakatsiz ve tecrübesiz insanlara yetki verilmiştir.
 Memur-Sen kadrolaşmanın baskı aracı ve balyozu haline getirilmiştir. Üye olmayanların sürgün, görevden alma, sicil bozma gibi cezalarla korkutulduğu bir dönem yaşanmaktadır. “Anne babalar AKP siyasiler tarafından; Çocuğunuz Kamu-Sen ‘e üyeymiş, Memur-Sen ‘e geçer se tayini yapılır.” “Siz AKP ‘ye kayıtlısınız? “ gibi sorularla tehdit edilmektedirler.
Devlet Babayı Parti Devleti Yaptılar
Artık devlet memuriyetinde “yandaş performans kriterleri“ geçerlidir. Herkes gerçek İslam ile alakası olmayan siyasal İslamcılığa teslim olmaya zorlanmaktadır. Ne yazık ki Devlet baba, parti devleti haline getirilmiştir. Zaten Kamu görevlilerinin ve STK’ temsilcilerinin siyasi parti başkanı gibi beyanat vermeleri de bundandır.
En son Okul Müdürlerinin puanlama yoluyla atanmalarından hak ve adalet ölçüsüz gözetilmeden sadece sendikal kayda göre hareket edilmiş, yandaş sendika üyesi olmak neredeyse tek kriter haline getirilmiştir. Her biri ötekinden deneyimli ve liyakatli Türk- Eğitimsen üyelerinin 95’ inin görevine son verilmiştir. Böylece hak ve adalet bir kez daha ayaklar altına alınmış. Yandaş ve yalak olmak değer haline getirilmiştir. Bu adaletsiz atamaların değerlendirilmesinin nasıl yapıldığı konusunda Milli Eğitim Müdürünün dahi haberinin olmadığını düşünüyoruz. Ya da yetkilerini tamamen yandaş sendikaya ve ucuz siyasete devretmişlerdir.
Haktan, Adaletten, Din ve İmandan söz ederek insana zulüm yapanların yaptıkları yanlarına kalmayacaktır. Yaptığının terör örgütü IŞİD ‘in yaptıklarından bir farkı yoktur. Yalanla imanın bir araya gelmeyeceğini hatırlatıyoruz.
Sayenizde Çocuk Suçlular Arttı
Türk verilerine göre AFYONKARAHİSAR DA çocuk suçlu sayısı % 51 artmıştır. Eğitimin başındakiler olarak bu durumdan rahatsız değilseniz ve hala daha partizanlık yapıyorsanız; diyecek bir şey kalmamıştır.
Vali Bey’e Rahatsızlıkları İlettik
İktidarın uygulamaları sayesinde bazı kamu görevlilerinin İL ve İLÇE başkanlarından daha çok politize olduğunu defalarca söylemiştik. Bu ikazlarımızın ne kadar haklı olduğu anlaşılmaktadır.
  En son Okul Müdürü atamaların da adaletli olmadığı konusundaki rahatsızlığımızı Sayın Valimize ilettik. Bu haksızlığa müdahale edeceğini umut ediyoruz.
Vebaliniz Çok Ağırdır
Bu kepaze duruma sebep olan ve göz yumanlara seslenmek istiyoruz.
Okullarla ve yöneticilerle o kadar çok oynadınız, ki; bütün veliler şaşkınlık içindedirler.
Bu vebal çok ağırdır. Öyle ağır bir vebaldir, ki; bu Milletin “geleceğimiz” dediği çocuklarının AKP eliyle heba edilmesi vebalidir. Ve bu vebal emin olun ki en kısa zamanda sizi yutar. Bu liyakatsiz yöneticileri sadece “bizden” anlayışı ile göreve getirenler ise bu vebalin altından hiç kalkamazlar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.