YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

AKP iktidarı Mescid-i Aksa’ya saldırıda somun pehlivanlığından öteye gidemedi

Bu haber 09 Kasım 2014 - 14:50 'de eklendi ve 561 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Ortadoğu’da uzun yıllardır organize bir biçimde devam eden Müslüman kıyımı karşısında sessiz kalan, bu sürece alet olan ve sadece üzüntü bildiren AKP iktidarı; Mescid-i Aksa’ya düzenlenen saldırı karşısında da yine somun pehlivanlığından öteye gidememiştir” dedi,

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili  Celal Adan, “İsrail askerlerinin dinimiz İslam’ın ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya yönelik düzenledikleri saldırının ve bu kutsal mekana karşı sergiledikleri tavrın kabullenilmesi mümkün değildir. Mescid-i Aksa’yı hedef alan bu saygısızlık dünyadaki bütün Müslüman alemine karşı ortaya konulmuş bir saygısızlıktır.

Filistin halkının maruz kaldığı bu haksızlık, baskı ve acıları milletimiz derinden hissetmekte ve paylaşmaktadır. Çünkü Ortadoğu’nun her yerinde olduğu gibi Filistin’de bizim ata mirasımız, manevi coğrafyamızdır” açıklaması yaptı.

 

 “TÜRKİYE DÜŞMANLARI VE BÖLGEMİZDE HESABI OLANLAR DAHA DA CESARETLENMİŞTİR” 

Adan, “Ortadoğu’nun bütününün ve özellikle Filistinliler’in Türkiye’den beklentileri doğal olarak en üst düzeydedir.

Ortadoğu’da uzun yıllardır organize bir biçimde devam eden Müslüman kıyımı karşısında sessiz kalan, bu sürece alet olan ve sadece üzüntü bildiren AKP iktidarı; Mescid-i Aksa’ya düzenlenen saldırı karşısında da yine somun pehlivanlığından öteye gidememiştir. Manevi coğrafyamızda yaşanan acılar karşısında da bağırmaktan, parmak sallamaktan başka bir şey yapamamıştır.

Sayın Başbakan’ın ” Mescid-i Aksa için her şeyi yapacağız ” şeklindeki sözleri; içi boş, yasak savmaktan öteye anlam taşımayan ve AKP yöneticilerinden duymaya alıştığımız tribüne oynayan sözlerden ibarettir. Ortadoğu’ya öncülük yapacaklarına eş başkanlık yapmayı tercih edenlerin bu kıyım ve yıkım karşısında caydırıcı bir rol üstlenmeleri elbette beklenemez. İsrail ile her alanda stratejik ortaklık kuran, bu ortaklığın devamı için danışıklı dövüşten geri kalmayan AKP zihniyetinin; bu yıkım ve kıyım karşısında da kendine biçilen etkisiz eleman rolünü oynayacağı kesindir.

 

DIŞ POLİTİKA ÇÖKTÜ, TÜRKİYE CİDDİYE ALINMIYOR

AKP’nin dış politika anlayışı her cephede, her sorunlu alanda çökmüştür. Suriye’de, Mısır’da, Libya’da, Irak’ta, Kıbrıs’ta, Kerkük’te, Telafer’de, Ayn-el Arab’ta, Gazze’de çöken bu dış politika; Türkiye’ye mevzi ve itibar kaybettirmeye devam ettirmektedir. Bu dış politik çöküntü Türkiye’yi ciddiye alınmayan, caydırıcılığını ve inandırıcılığını kaybetmiş bir noktaya getirmiştir. Stratejik derinlik çıkışlarının bir masaldan ibaret olduğu tecrübelerle ortaya çıkmıştır.

AKP iktidarlarıyla birlikte Türkiye düşmanları ve bölgemizde hesabı olanlar daha da cesaretlenmiştir. İsrail’e de, peşmergeye de, bölücülere de cesaret veren bizzat bu iktidardır, bu zihniyettir. Milli çıkarlarımızın söz konusu olduğu hiçbir alanda dik duramayan, hatta ısrarla milli devlet gelenek ve anlayışımızın içini boşaltan bu iktidar; Türkiye ve Ortadoğu’da çıkarı olanların değirmenine su taşımaya devam etmektedir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.