Fesatçı ve fırsatçılara bırakacak bir ülkemiz yoktur

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, “Türkiye Cumhuriyeti’nde hiç kimse milletimizin alın terini kendi kesesine atamayacaktır. Fesatçı ve fırsatçılara bırakacak bir ülkemiz yoktur. Hedefimiz Türkiye’nin kazanması, Türk milletinin kazançlı çıkmasıdır” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, yaptığı yazılı açıklamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 17-25 Aralık tarihlerini “Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası” ilan ettiğini belirterek, bu kapsamda çeşitli etkinlikler düzenlendiğini ifade etti.

“Açılım, yeni Türkiye, dönüşüm” gibi siyasi iktidarın yürüttüğü proje ve eylemlerin milleti tedirgin ettiğini belirtenTanrıkulu, şöyle devam etti:  “Her alanda sindirilmiş bir toplum yaratmaya çalışan mevcut iktidar, ülkemize sadece siyasi yönden değil, ekonomik açıdan da zarar vermektedir.

12 yıldır iktidarda olan AKP, neden olduğu ekonomik ve sosyal sorunlar ortaya çıktıkça sorumluluğu sürekli bir başkasının üzerine atarak siyasetini yürütmeye çalışmaktadır ancak korkunun ecele faydası olmayacaktır. Partimiz, rüşveti, yolsuzluğu, hırsızlığı, talanı tüm Türkiye’ye anlatmaya devam edecektir.

Büyük bir gayretle gizlemeye çalıştıkları çökmüş ekonomik öngörü ve tahminler her geçen gün daha da gün yüzüne çıkmaktadır. Ekonomik sıkıntı ve belirsizliklerden başta dar gelirli işçi, memur, emekli vatandaşlarımız, esnafımız, çiftçimiz ve girişimcimiz çok ciddi etkilenmektedir. Ülkemizde borç sarmalı artık herkesi tutsak etmiştir. Mutsuzluk, geçimsizlik artmış, yarınlara güven azalmıştır.”

 

RAKAMLARLA DURUM

Tanrıkulu, 2003’te yüzde 5,1 olan hanehalkı borcunun gelirine oranının 2014’ün ilk 6 ayında yüzde 54’e yükseldiğini kaydederek, AKP döneminde hanehalkı gelirinin 4 kat, burcun ise 27 kat arttığını vurguladı. Her bebeğin 5 bin 220 dolar borçla doğduğunu söyleyen Tanrıkulu, açıklamasında şu değerlendirmeleri yaptı:  “Yolsuzluk, son yıllarda dünyanın ve Türkiye’nin gündemini işgal eden en önemli konulardan biri olarak karşımızdadır.

 

Rüşvet ve yolsuzluk alanında yapılan çalışmalar göstermiştir ki popülist politikalar sonucu kamunun finansman ihtiyacındaki aşırı artışlar hesapsız iç ve dış borçlanmalar yapılarak, giderilmeye çalışılmıştır. Bu trajedi ülkemizi gün geçtikçe ekonomik ve siyasi olarak, dışa bağımlı hale getirmiştir. Sonuç olarak milli egemenliğimiz de tartışılır hale gelmiştir. Yolsuzluğun neden olduğu adaletsiz gelir dağılımı nedeniyle yeni haksız zenginlerin sayısı giderek artmaktadır. Credit Suisse’in yürüttüğü Küresel Servet Raporu’na göre Türkiye’de 37 dolar milyarderi bulunurken, milli geliri bizden daha yüksek Japonya’da sadece 15 milyarder vardır.”

 

“Rüşvet ve yolsuzluk süreçlerinin üstünün AKP tarafından örtülmeye çalışıldığını” vurgulayan Tanrıkulu, şunları kaydetti:  “Unutulmamalıdır ki devletin kaydına giren hiçbir şey silinmez. 17-25 Aralık bir dönemin miladıdır ki, sorumluları bu tarihten itibaren ahlaken ve vicdanen bitmiştir. Gelinen noktada kirli ve haksız kazançla elde edilen paralar faiziyle geri iade edilmiş, Kızılay gibi tarihi misyonu olan kurum bu kirli paranın faizini kabul ederek, vatandaşlarımız nezdindeki tüm değerini sıfırlamıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi, her türlü toplumsal sözleşmenin öncelikle bir ahlaki değerler manzumesine dayanmasını benimsemektedir. Bu nedenle toplumsal adalet ve ahlakın sağlanması için toplumsal yapıyı idare edecek demokratik ve milli bir siyasal kimliğe ihtiyaç bulunmaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi, bu sürecin hesabını muhakkak ki milletimizin desteği ile soracaktır.

Türkiye Cumhuriyeti’nde hiç kimse milletimizin alın terini kendi kesesine atamayacaktır. Fesatçı ve fırsatçılara bırakacak bir ülkemiz yoktur. Hedefimiz Türkiye’nin kazanması, Türk milletinin kazançlı çıkmasıdır.”

YORUM ALANI

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.