ÇOCUK SESLERİ

Ahmet URFALI

Oktay Vural’dan Erdoğan’a Sen alsan alsan

Bu haber 31 Mart 2015 - 13:20 'de eklendi ve 351 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Parlamenter sistem, 10 Ağustos’tan bu yana ‘bekleme odası’na alındı” sözlerine “Sen kendini ne zannediyorsun ki Meclis’i bekleme odasına alıyorsun. Sen alsan alsan Davutoğlu’nu bekleme odasına, kafese alırsın” diyerek tepki gösterdi.

68027

BAŞKANLIĞI DAYATTIĞINI SÖYLÜYOR

Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “AK Parti’nin seçim bildirgesini okuduğuna” ilişkin açıklama yaptığını dile getirdi.

Seçim beyannamesini, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Kendim bizzat kaleme aldım” dediğini aktaran Vural, “Cumhurbaşkanı ‘olur mu, sen kim oluyorsun, ben söyledim hazırlayacaklar’ diyor, başkanlık sistemini dayattığını söylüyor” diye konuştu.

“Bu sözler Türkiye’de Cumhurbaşkanı olmadığını göstermektedir” ifadesini kullanan Vural, şunları kaydetti:

“Başbakanlığı döneminde ‘kj’ operatörlüğü yapan, alo Fatih, alo Mustafa hatlarıyla medyayı düzenleyen Cumhurbaşkanı, şimdi de ‘alo Ahmet, seçim beyannamesini gönder de inceleyeyim’ demiş. Ortada ne AK Parti Genel Başkanı, ne Başbakan, ne de Cumhurbaşkanı var. Kendi seçim beyannamesini hazırlamaktan bile aciz, vesayet altında bir Başbakan var. Türkiye, tek adamın ihtiras ve arzularıyla yönetilen bir ülke haline gelmiş.

Cumhurbaşkanı milletin Cumhurbaşkanı olması lazım ama Erdoğan milletin Cumhurbaşkanı değil. Sadece AK Parti’nin Cumhurbaşkanıdır. Cumhurbaşkanı makamında sadece Türk bayrağı olur. Bugün Cumhurbaşkanı makamında artık ampul flaması vardır. Orası milleti temsil etmiyor. Yazıklar olsun. Cumhurbaşkanlığı makamı artık milletten kopmuştur. Devleti temsil noktasından uzaklaşmıştır. Cumhurbaşkanı, Meclis’te, Anayasa’ya sadakatten ayrılmayacağına, namusu ve şerefi üzerine tarafsız olacağı üzerine ettiği yemini ayaklar altına almıştır.”

Vural, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçildikten sonra Meclis’te ettiği yemini gazetecilere izletti.

SEN MİLLETTEN ÜSTÜN MÜSÜN?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün, “Parlamento’yu beklemeye odasına aldığını” söylediğini ifade eden Vural, “Kendini ne zannediyorsun da Parlamento’yu bekleme odasına alıyorsun? Sen milletten üstün müsün?” diye sordu.

Meclis’in milletin tamamının egemenliğini temsil ettiğini belirten Vural, şunları söyledi:

“Sen alsan alsan Davutoğlu’nu bekleme odasına, kafese alırsın. Bu millet senden büyüktür. Meclis’i askıya alan darbeci zihniyetin aynısını yapıyor. TBMM’ye darbe vurarak parlamentoyu feshedenlerin aynı zihniyetiyle, parlamenter sistemi askıya aldığını söyleyebilmektedir. Bu millet senin maraban değil milletvekilleri de senin memurun değil. Sen milletin egemenliğini temsil etmiyorsun. Kimse bu Gazi Meclis’i bekleme odasına alamaz.”

NETANYAHU GELMEDİ DİYE Mİ TUNUS’A GİTMEDİN?

Charlie Hebdo saldırısının ardından, Başbakan Davutoğlu’nun Netenyahu ile kol kola Paris’te yürüyüşe katıldığını ifade eden Vural, “Tunus’ta müze saldırısından sonraki yürüyüşe niye gitmedin? Netenyahu gelmediği için mi? Acaba bu, hükümetin bu terör örgütleriyle yaptığı dansın tezahürü müdür?” dedi.

AK Parti’nin “biatçı bir vekilinin” “Peygamber’in ordusunda bile çürük elma vardı” dediğini belirten Vural, “Herkes haddini bilsin. Peygamber efendimizi bir partinin yöneticileri ya da başındakilerle mukayese etmek densizliktir” diye konuştu.

“Peygamber’in ordusunda bile çürük elma vardı” diyen AKP’li Mehmet Metiner’e MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’dan tepki..
AKP’nin biatçı vekili  Mehmet Metiner katıldığı bir programda” “Peygamber’in ordusunda bile çürük elma vardı” demişti. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ise mecliste düzenlediği basın toplantısında Metiner’i eleştirdi.

Metinere yüklenen Vural, “Herkes haddini bilsin. Peygamber efendimizi bir partinin yöneticileri ya da başındakilerle mukayese etmek densizliktir” diye konuştu.

Ancak bu konuşmaya MHP dışında ne AKP’den ne de diğer partilerden bir eleştiri gelmedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments