YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

PKK’NIN YAPAMADIĞINI AKP YAPTI

Bu haber 05 Mart 2015 - 16:24 'de eklendi ve 448 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, hükümet ve HDP’nin geçtiğimiz günlerde çözüm süreci kapsamında açıkladığı 10 maddenin yıkım ortaklarının ayağına dolandığını açıkladı.

“3 Ekimden bu yana boş olan başbakanlık koltuğu Öcalan’a terk edilmiş Dolmabahçe’de Başbakanlık Ofisi’nde İmralı’nın çağrısı okunmuştur.” diyen Ayhan, “Çözüm ortakları arasında seçim rantı kavgası başlamıştır. Çözüm ortakları sözde arasında silahsızlanma çağrısının yaratacağı seçim rantının paylaşılması konusunda kavga başlamıştır. Çözüm ortakları arasındaki kavga Brezilya dizilerine dönmüştür. Kimin eli kimin cebinde belli değildir. Yıkım pazarlıklarının iç yüzü çözüm ortakları arasında rant kavgası ile ortaya döküldükçe maskeler düşecektir. Sözde çözüm süreci haziran seçimlerine yönelik bir algı yönetimi halini almaya başlamıştır.” diye konuştu.

HaberRes_40876.jpg.pagespeed.ce.yG9tzNfL8t

BARIŞ YALANI İLE SEÇİM RANTI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Damat Ferit hükümetinden 105 yıl sonra Serok Ahmet hükümeti Sevr’i hortlatmıştır diyen Ayhan, “İzmir’de denize dökülen ülkemiz üzerindeki bölücü emperyalist hayaller bugüne kadar içeride ve dışarıda hiçkimsenin uygulanmasını teklif dahi edemediği tarihin karanlık sayfalarına gömülen Sevr anlaşması 62-64 maddeleri cumartesi günü açıklanan 10 madde ile yeniden Türk milletinin önüne getirilmiştir.” dedi.

 

Söz konusu 10 maddeyi AKP’nin millete açıklamaktan korktuğunu kaydeden Ayhan, şöyle konuştu: “Sahte silahlanma çağrısını ve barış yalanının yaratacağı seçim rantının peşine düşmüştür. Ancak 10 maddeyi AKP sahiplenmekten korkmaktadır. Başbakan 10 madde ön şart değil açık bir silah bırakma çağrısıdır diyerek halka hala doğrusu söylememektedir. Oysaki bu maddelerin ön şart olduğu çözüm süreci ortakları tarafından açıkça ifade edilmektedir. Millete kime neye inanacağını şaşırmış vaziyettedir. Oysa bu 10 madde üzerinden pazarlıkların çoktan yapıldığı Türkiye Cumhuriyeti devletinin temel dayanaklarının vatanın bölünmez bütünlüğünün Sarayın başkanlık hayallerine kurban edildiği gün gibi ortadadır.”

 

PKK’NIN YAPAMADIĞINI AKP YAPTI

Anlaşılan 10 madde yıkım ortaklarının ayağına dolandığını kaydeden Ayhan, “3 Ekimden buyana boş olan başbakanlık koltuğu Öcalan’a terk edilmiş Dolmabahçe’de başbakanlık ofisinde İmralı’nın çağrısı okunmuştur. Çözüm ortakları arasında seçim rantı kavgası başlamıştır. Çözüm ortakları sözde arasında silahsızlanma çağrısının yaratacağı seçim rantının paylaşılması konusunda kavga başlamıştır.

Çözüm ortakları arasındaki kavga Brezilya dizilerine dönmüştür. Kimin eli kimin cebinde belli değildir. Yıkım pazarlıklarının iç yüzü çözüm ortakları arasında rant kavgası ile ortaya döküldükçe maskeler düşecektir. Sözde çözüm süreci haziran seçimlerine yönelik bir algı yönetimi halini almaya başlamıştır. Seçim öncesinde yeni bir sinerji oluşacağı hayalleri ve bu rüzgarın seçim sürecine yansıyacağı beklentileri ile AKP ve HDP tarafından atılmış bir adımdır. PKK’nın silahla yapamadığı AKP silah bırakma kılıfı ile millete hazmettirmeye çalışmaktadır.PKK’ya paralel KCK devleti oluşturmak, Öcalan’a ve PKK’ya af ile özerklik sözü verildiği anlaşılmaktadır.” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.