ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,3603
EURO
9,9283
ALTIN
488,04
BIST
1.400
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
36°C
İstanbul
36°C
Sıcak
Salı Sıcak
36°C
Çarşamba Sıcak
35°C
Perşembe Sıcak
35°C
Cuma Sıcak
35°C
Fuat Yılmazer     Türklerde toprak namustur inancı hâkim bir inançtır. Son yıllarda ona uymayan davranışlar sergilense de bu inanç Türk insanının genlerinde olan ve hiç unutulmayacak bir imandır. Toprak vatandır, vatan İstiklal ve istikbalinizin özgürce haykırıldığı yerdir. Toprak vatandır, vatan namustur. Namus inancı, Türkün özünde sökülüp atılamayacak kadar yerleşiktir. Türkün...
Asena Kınacı Moral Caddede, sokakta, kahvehanede, iş yerinde, her yerde bildiğini de bilmediğini de, üzerine vazife olanı da olmayanı da sürekli, boş ve gereksiz konuşanlar için Türkçemizde bir cümle icat etmişiz. Herkes ve her şey hakkında bilerek- bilmeyerek, anlamlı-anlamsız konuşanlar için söylenen “Ağzı olan konuşuyor.” cümlesi  “halk felsefesi(!)”ne ait güzel...
Kenan EROĞLU             Diyarbakır’daki Müze evden               Şişlideki Müze eve selâm!               Büyük düşünürümüz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önceki paylaşımlarda da belirttiğim gibi; Ziya Gökalp Milli Mücadeleden sonra Diyarbakır’a dönmüş ve “Küçük Mecmua”yı çıkarmaya karar vermişti. Fakat çaresizlik içerisinde kitaplarını satmak mecburiyeti ile karşı karşıya kalmış ve işin en ilginç tarafı...
MHP Lideri Devlet Bahçeli Türkgün gazetesine verdiği röportajda ezber bozdu. Suriyeli göçmenler konusunda yapılması gerekenleri sıraladı. Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, ”Ülkemizde 500.000’e yakın Afgan mülteci olduğu tahmin ediliyor. Elbette önümüzdeki riskli ve tehlikeli süreçte göç dalgasının sınırlarımıza iyice dayanacağı, ülkemizi zorlayacağı görülüyor. Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır,...

MHP İKTİDAR OLMALIDIR

MHP İKTİDAR OLMALIDIR
23.05.2015
0
A+
A-

Saime KARABULUT

 

 

 

 

Üniversite yılarında, biraz da şartlı bakışa sahip arkadaşları kastederek bir hoca “at gözlüğü ile bakmak” deyimi ile imalarda bulunurdu. Günümüzde de yaklaşan seçimler, hakim erk tarafından halkımızı at gözlüğü ile bakmaya zorlamaktadır.

Sadece kendi algılarını millete hakim kılmaya çalışan siyasi irade açılış adı altında cumhurbaşkanı ile müsaade edildiği kadar başbakan ile toplumu söylev kapanına hapsetmektedir.

Bu yaklaşım kendi içerisinde tutarlılığı yakalayabilmek için insanımızı at gözlüğü ile bakma monotonluğuna itmiştir.  Yapılan yanlışların ifade edilmesine “iyi de yol yaptılar” basitliği ve “yardım ediyorlar”  ya oportünizmi ile savma refleksini hakim kılmışlardır.

İkazlara kulakları tıkayan AKP iktidarı muhalefeti ve pek çok sivil teşekkülü öteki ilan ederek ve kendi yanlışlarını oluşturduğu yeni cepheleri ile örterek seçimi yönlendirmektedir.

Devletin gücünü kullanarak yapılan siyasi faaliyetler halkın gözünden kaçırılmakta “güç” algısı ile örtülmektedir.

AKP iktidarı  bu yaklaşımlarını kuvvetlendirmek için muhalefete ve kendisi gibi düşünmeyen yapılara karşı “cambaza bak” taktiği ile yaklaşmaktadır. Kapıdaki ekonomik krizden düşen ihracata, unutturulan Oslo görüşmelerinden, İmralı’da kurulan masalara, 17-25 Aralıktan Dolmabahçe’deki sarmaş dolaş görüntülere doğru saydıkça uzayan uzadıkça da tel tel dökülen AKP gerçeği artık ülkede yeni bir iktidarın gereğini ortaya koymuştur.

Yaşanan bu onmazlıklar artık ülkemizin huzuru ve refahı adına son bulmalıdır. Bu halin çözümü CHP’de değildir. CHP’nin Türkiye’de alacağı oy oranı bellidir. Nitekim pek çok söylemi ile de AKP’den farklı bir anlayışa sahip değildir.

“Onarım ve huzur” temalı MHP yaklaşımı AKP’nin ötekileştirdiği, hırpaladığı, yıprattığı değerlerimizi, inanç hareketlerini, milli hassasiyetlerimizi, toplumsal huzuru, ekonomik refahı inşa adına ülkemizle buluşmalıdır.

MHP iktidar olmalıdır.

Çünkü…

Milletimiz, namusu bildiği inançları yüzünden horlanmış, bütün ahlaki değerler ve imanı hassasiyetler siyasi malzeme haline dönüşmüştür. İlim-İman- Ahlak şuuruna yeniden kavuşmalıyız.

MHP iktidar olmalıdır.

Çünkü…

Milletimiz tarihine küstürülmüş, Cemil Meriç’in ifadesi ile; “Kendi tarihine, kendi geçmişine küfrettirilmiş” mazi-ati köprüsü kurulamadığı için geçmişinden şüphe eden, geleceğine güven duyamayan bir topluluk oluşturulmuştur. Yeniden dirilişe geçmeliyiz.

MHP iktidar olmalıdır.

Çünkü…

Milletimiz, midesinden esarete mahkum edilirken beyni idealsizliğe programlanmışlardır.

Milletimiz yokluğun, yoksulluğun, yolsuzluğun, açlığın, çaresizliğin pençesine düşürülmüştür.

Milletimiz, sevgisizliğe, vatan, millet duygusundan uzak bir hayata adeta şuuru yok edilmiş bir mankurtluğa itilmiştir.

. Eğer, “aç hürler, tok köleler” yerine sırtı pek, karnı tok beyni ve vicdanı hür bir topluluk; içte ve dışta devletler muvazenesindeki yerini almış bir ülkeye kavuşmak bütün Türk milletinin temsilcisi Milliyetçi Hareketin iktidarı ile mümkündür.

Burada ülkücülere, Türk Milliyetçilerine MHP’lilere büyük bir görev  düşmektedir. Ulaşılmadık bir insan bile kalmamalıdır. Ülkenin, milletin ahvali ve bu dar boğazdan çıkış yolları millete iyi izah edilmelidir.

Milletimiz bu kez sandığa giderken yüreğinin sesini, milletinin geleceğini, düşünmeli İnsani, İslami ve Milli bir çizginin temsilcisi MHP’yi iktidar yapmalıdır.

Öyleyse haydi Türk milleti, ülkücüleri iktidara taşı. Çünkü o senin asl-i cevherindir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.