DOLAR
8,2993
EURO
10,1192
ALTIN
490,09
BIST
1.453
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
20°C
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
26°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

MHP’Lİ BÜYÜKATAMAN: AKP İSTİSMAR SİMSARI

MHP’Lİ BÜYÜKATAMAN: AKP İSTİSMAR SİMSARI
01.05.2015
0
A+
A-

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Seçimler yaklaşınca AKP’nin hiçbir ahlaki ve vicdani ölçü tanımadan bütün yalan ve riya malzemesini son çırpınışlarında cepheye sürdüğünü belirterek, “AKP’nin başörtüsünü siyasi amaçlarla kullanan, ” başörtüsü rantiyecisi ” ve ” istismar simsarı ” olduğunu aziz milletimiz net şekilde görmüştür” dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Seçimler yaklaşınca AKP, hiçbir ahlaki ve vicdani ölçü tanımadan bütün yalan ve riya malzemesini son çırpınışlarında cepheye sürmüştür. AKP bu konuda da kendisini aşmış, bilinen riya ve takiye özelliklerinin ötesine geçerek bir istismar simsarlığı tiyatrosunun aktörü olarak Türk milletinin karşısına çıkmıştır” dedi.

“AKP’nin başörtüsü istismarına” ilişkin yazılı basın açıklaması yapan Büyükataman şunları kaydetti:
“AKP’nin yayınladığı reklam filminde, üniversiteden AKP sayesinde mezun olduğu anlatılan ” gözü yaşlı ” Rabia’nın hikayesinin anlatıldığı reklam filminde Rabia’nın, ” Onur Belgesi ” ile ” İmam-Hatip Lisesi ” diplomasındaki TC kimlik numaraları farklıdır.

Reklamda göze çarpan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezuniyet belgesinde ” edebiyat fakültesinin dört yıllık lisans programından mezun olmuştur ” ifadesi de bilgi çarpıklığını gözler önüne sermektedir. AKP’nin her şeyi gibi reklamı da sahtedir, yalandır, aldatma ve kandırmaya yöneliktir. Ancak Türk milleti artık bu ucuz numaraları yememektedir.

AKP zihniyeti; yıllarca başörtüsü hassasiyetinden geçinmiş, İmam Hatip Liselerinden nemalanmaya çalışmıştır. Halen de bu siyasetine utanmadan devam etmektedir.

AKP zihniyetinin sonunun yaklaştığını, AKP kadroları hepimizden daha iyi hissetmekte, görmekte ve bilmektedir. Bu yüzden AKP son günlerde zevali gelen karınca misali kanatlanmıştır.

AKP’nin başörtüsünü siyasi amaçlarla kullanan, ” başörtüsü rantiyecisi ” ve ” istismar simsarı ” olduğunu aziz milletimiz net şekilde görmüştür.

Hz. Süleyman’a atfedilen bir hikaye vardır. Bu hik‰ye tıpkı AKP’nin bugünkü durumunu anlatmaktadır.

Bir gün yaralı bir kuş Hz. Süleyman’a gelerek, kanadını bir dervişin kırdığını söyler.

Hz. Süleyman, dervişi hemen huzuruna çağırtır.

Ve ona sorar;
” Bu kuş senden şikayetçi, neden kanadını kırdın?
Derviş kendini savunur;
“Efendim, ben bu kuşu avlamak istedim. Önce kaçmadı, yanına kadar gittim, yine kaçmadı. Ben de bana teslim olacağını düşünerek üzerine atladım. Tam yakalayacağım sırada kaçmaya çalıştı, o esnada kanadı kırıldı.”
Bunun üzerine Hz. Süleyman kuşa döner ve der ki;
“Bak, bu adam da haklı. Sen niye kaçmadın? Sen hakkını savunabilirdin. Şimdi kolum kanadım kırıldı diye şik‰yet ediyorsun?”
Kuş kendini savunur.

“Efendim ben onu derviş kıyafetinde gördüğüm için kaçmadım. Avcı olsaydı hemen kaçardım. Derviş olmuş birinden bana zarar gelmez, bunlar Allah’tan korkarlar diye düşündüm ve kaçmadım.”
Hz. Süleyman bu savunmayı doğru bulur ve kısasın yerine getirilmesini ister.

“Kuş haklı, hemen dervişin kolunu kırın” diye emreder.

Kuş o anda;
“Efendim, sakın öyle bir şey yaptırmayın” diyerek öne atılır.

“Neden” diye sorar Hz. Süleyman.

Kuş sebebini şöyle açıklar;

“Efendim, dervişin kolunu kırarsanız, kolu iyileşince yine aynı şeyi yapar… Siz en iyisi mi, bunun üzerindeki derviş hırkasını çıkartın… Çıkartın ki, benim gibi kuşlar bundan sonra aldanmasın.”
Artık takke de hırka da düşmüş, kel görünmüştür. Aziz Türk milleti 07 Haziran’da derviş hırkasına bürünen eşkıyalardan hesap soracaktır.

‘7 Haziran’da şükür namazını Ulu Camii’nde kılacağız’

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Türk milletinin MHP iktidarını beklediğini vurgulayarak, “7 Haziran akşamı şükür namazını Ulu Camii’nde, 8 Haziran sabah namazını ise Hacı Bayram’da kılacağız.” dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, seçim çalışmaları kapsamında Bursa Kozahan’ı ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Büyükataman, bir kebapçı dükkanı ziyaretinde döner tezgahının başına geçerek döner kesti. Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Büyükataman, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, milletin MHP’yi beklediğini, MHP iktidarına özlem duyduğunu ifade etti.

Öte yandan İsmet Büyükataman, 8 Mayıs Cuma günü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Bursa’da miting yapacağını belirterek, tüm vatandaşları mitinge davet etti. Büyükataman, “7 Haziran akşamı şükür namazını Ulu Camii’nde, 8 Haziran sabah namazını ise Hacı Bayram’da kılacağız.” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.