DOLAR
8,2747
EURO
10,0747
ALTIN
488,70
BIST
1.461
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
19°C
İstanbul
19°C
Açık
Salı Az Bulutlu
20°C
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

PARSAK:”MHP İTTİFAKINI MİLLET İLE YAPAR”

PARSAK:”MHP İTTİFAKINI MİLLET İLE YAPAR”
24.05.2015
0
A+
A-

Seçime mağdur olarak değil, zalim olarak giriyorlar! AKP iktidarının her seçime mağdur edebiyatı ile girdiğini söyleyen Mehmet Parsak, “Bu seçime AKP mağdur olarak değil, zalim olarak giriyor” dedi. .

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Mehmet Parsak dün akşam saat 20:30’da Kanal 3 televizyonunda canlı yayında Saadettin Ulusoy’un hazırlayıp sunduğu “Seçim Özel” programında MHP’nin seçim beyannamesini anlattı. Parsak programda, Türkeli Gazetesi’nden Efe Hasan Öğünç, Gazete-3’ten Nail Azbay ve Afyon Net Haber’den İlhan Kavak’ın soruları ile izleyicilerden gelen soruları da yanıtladı. “Türk Milleti varken, Allah’ın izniyle bileğimizi kimse bükemez!” diyen Parsak, “Milletimiz inansın. En fazla bu dönem MHP adaletine ihtiyaç var” dedi.

timthumball

MHP İTTİFAKINI MİLLET İLE YAPAR

Programda birçok konuya değinen ve sorulara net cevaplar veren Parsak, AKP iktidarına yüklendi. MHP’nin, HDP ile asla ittifak, koalisyon ve benzeri hiçbir oluşumda yer almayacağını vurgulayan Parsak, “MHP ittifakını millet ile yapar” dedi. AKP iktidarının her seçime mağdur olarak girdiğini de söyleyen Mehmet Parsak, “Bu seçime AKP mağdur olarak değil, zalim olarak giriyor. AKP iktidarları her dönem sadece umut sattı, arkası boş.

Gelir dağılımındaki adaletsizlik uçurum mertebesine geldi. Zenginin çok daha fazla zengin olduğu, fakirin daha fakirleştiği bir 13 yıl yaşadık. Kamuda çok fazla israfın olduğu tartışmasız bir gerçektir” diye konuştu.

AFAKÎ BİR İDDİA DEĞİLDİR

MHP’nin iktidara getirilmesi halinde yapacağı projeleri ve halkı bulunduğu buhrandan çıkarma vaatlerini de anlatan Parsak, “Biz bir taraftan asgari ücretliye 1400 lira verirken, diğer yönden işverenin ağır vergi yükünü hafifleteceğiz, vergi adaletini sağlayacağız ve işvereni bu ağır yükten kurtaracağız. Asgari ücretin 1400 lira olması aslında hayati bir sorumluluktur. Açlık sınırının 1350 lira olduğu bir ülkede asgari ücretin 1400 lira olması gayet normaldir. Açlık sınırı 1350 lira iken 1400 lira asgari ücret vermek afaki bir iddia değildir” ifadelerine yer verdi.

KURAN’I SİYASETE ALET EDEN BİR CUMHURBAŞKANI

Camiler ve okullar üzerinden siyaset yapıldığını belirten Parsak, “Cumhuriyet tarihinde camilere girip bir Başbakanın siyasi nutuk çektiği başka bir iktidar yok. Bir Cumhurbaşkanının meydanlara inerek siyaset yaptığı bir ülke yok. Yine bir Cumhurbaşkanının eline Kuran-ı Kerim’i alarak, O yüce kitabımızı bile siyasete alet eden bir başka Cumhurbaşkanı yok. Bizim camilerimize, okullarımıza, kamusal alanlarımıza herhangi bir siyasi partinin ismi, cismi konulmamalıdır. Bizim iktidarımızda bunu derhal kaldıracağız. Dünyanın hiçbir ülkesinde o ülkenin dini lideri milyonluk, zırhlı, lüks, şatafatlı bir arabaya binmiyor” diye konuştu.

AKP’Yİ KURULDUĞU YERDE YIKACAĞIZ

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz günlerde Afyonkarahisar’da yaptığı mitingi de değerlendiren Parsak, “Mitingimiz Afyon siyasi tarihinin en iyi mitingiydi. İktidar partisi lideri Davutoğlu’nun yaptığı mitingden daha kalabalık bir miting gerçekleştirdik. O alan o sıcakta gelip liderimizi dinleyen, bize samimiyetle destek veren tüm vatandaşlarımıza can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Biz bu mitingle gördük ki, insanların Milliyetçi Hareket Partisi’ne güveni sonsuz. Sayın genel başkanımızın da dediği gibi AKP’yi kurulduğu yer de yıkacağız Allah’ın izniyle” dedi.

AÇILIM DENEN ZİLLETLE TERÖR ÇÖZÜLMEDİ

13 yıllık AKP iktidarında terörün aslında göründüğü gibi değil, hiç durmadığını, daha fazla imtiyazlarla, daha fazla güçlendirildiğini söyleyen Parsak, “Açılım denen zilletle terör çözülmedi. MHP iktidarında bu zihniyet bıçak gibi kesilecek. MHP iktidarında, terörle olması gerektiği gibi mücadele edilecek. Sadece bizim iktidarımız bölücü terör sorununun çözümünün yarısıdır. Binlerce yıllık kadim Türk devletine diz çöktürülmeye çalışılıyor. AKP iktidarında, terörün finansmanının önlenmesine dair ciddi bir çalışma yapılmadı. Bize göre terörle mücadele edilir. Onlar mücadele etmek yerine müzakere ettiler. Bir nevi çökmek üzere olan, artık son raddeye gelmiş teröre ara tatil verdiler. Yenilenmelerini, kendilerine gelmelerini sağladılar” dedi.

DERT ÇÖZMEK YERİNE BAŞKA MESELELERLE İLGİLENİYORLAR

Parsak şunları kaydetti: “Seçim dönemlerinde AKP’nin gündem değiştirme gayretleri ile karşı karşıya kalıyoruz. AKP iktidarı insanlarımızın dertlerini çözmek yerine başka meseleler ile meşgul oluyor. AKP iktidarı, 4 bakan için yargıdan kaçma yolunu tercih etti. İnsanlara bunları hatırlatmak zorundayız.” Son olarak halkın bu dönemde Milliyetçi Hareket Partisi’ne destek vermesini isteyen Parsak, “Siyasetçinin ekmeği suyu ona yönelen destektir. Destekle bakan gözler, destekle alkışlanan avuçlar bizim havamız suyumuz. Bunlardan moral alıyoruz ve çalışmalarımızın ivmesini artırarak devam ediyoruz” dedi.

ELİBOL:“HORTUMCULARDAN HESAP SORULACAK”

“Hortumculardan hesap sorulacak”

Yolsuzluğa geçit verilmeyeceğini kaydeden MHP Milletvekili Adayı İsmail Elibol, “17-25 zanlıları başta olmak üzere tüm yolsuzlukların üzerine titizlikle gidilecektir. Soygunculardan ve hortumculardan hesap sorulacaktır” dedi.

ELİBOL:“HORTUMCULARDAN HESAP SORULACAK”

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı İsmail Elibol, yoksulluğun en büyük nedeninin yolsuzluk ve israf olduğunu kaydederek, “ 17-25 zanlıları başta olmak üzere tüm yolsuzlukların üzerine titizlikle gidilecektir. Soygunculardan ve hortumculardan hesap sorulacaktır. Yolsuzluk yoluyla elde edildiği tespit edilen her türlü varlığa el konulması bu servetlerin nerede kimin adına kayıtlı olursa olsun el konulması hukuken sağlanacaktır.  Özerk bir yolsuzlukla mücadele kurulu oluşturulacaktır” dedi.

ÖYLE BİR İSRAF VAR Kİ; AKILLARA ZARAR

Toplumun her kesimini ilgilendiren önemli seçim vaatleri olduğunu kaydeden Elibol, “Yolsuzlukları, hortumcuları durdurduğumuz zaman ve AKP hükümetinin katrilyonlarca lira israfı MHP iktidarıyla bitirildiği takdirde zaten yoksulluk diye bir şey kalmıyor. AKP’nin ülkeyi yolsuzluk nedeniyle ne kadar zarar ettirdiğini tam olarak kestirememekle birlikte katrilyonları bulabileceğini her vatandaş gibi bende tahmin ediyorum. Öte yandan öyle bir israf var ki; akıllara zarar. İsrafa basit örnekler verecek olursak, kaçak saray ve kaçak sarayın aylık harcama bütçesidir. Kaçak sarayın aylık harcama bütçesiyle yüzlerce hatta binlerce yoksul vatandaş rahat rahat geçinir” dedi.

SAYIN GÖRMEZ, BU İSRAFI NEDEN YAPIYOR?

Bakanların lüks harcamalarını saymıyorum bile. Düşünün bu ülkenin Diyanet İşleri Başkanı bile 1 milyon liralık zırhlı araca biniyor. Bu bir israf değil midir? Zırhlı araç senin neyine? Sana suikast mı düzenleyecekler? Daha önceki milyonluk aracını baskılar nedeniyle geri veren Diyanet İşleri Başkanına köşkten destek geldi. Geçtiğimiz gün bir televizyon kanalında Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanına, Cumhurbaşkanlığı bütçesinden bir zırhlı araç verileceğini duyurdu. Oradan verilince israf olmuyor, yada vatandaşın cebinden çıkmıyor gibi sanki. “İsraf haramdır” diyen dinimiz değil mi? Dinimizin temsilciliğini yapan en üst düzeydeki Sayın Görmez, bu israfı neden yapıyor?” diye sordu.MHP Adayı Elibol, Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarı döneminde bütün bu yolsuzluk ve israfın sona erdirileceğini sözlerine ekledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.