ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,3603
EURO
9,9283
ALTIN
488,04
BIST
1.400
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
36°C
İstanbul
36°C
Sıcak
Salı Sıcak
36°C
Çarşamba Sıcak
35°C
Perşembe Sıcak
35°C
Cuma Sıcak
35°C
Fuat Yılmazer     Türklerde toprak namustur inancı hâkim bir inançtır. Son yıllarda ona uymayan davranışlar sergilense de bu inanç Türk insanının genlerinde olan ve hiç unutulmayacak bir imandır. Toprak vatandır, vatan İstiklal ve istikbalinizin özgürce haykırıldığı yerdir. Toprak vatandır, vatan namustur. Namus inancı, Türkün özünde sökülüp atılamayacak kadar yerleşiktir. Türkün...
Asena Kınacı Moral Caddede, sokakta, kahvehanede, iş yerinde, her yerde bildiğini de bilmediğini de, üzerine vazife olanı da olmayanı da sürekli, boş ve gereksiz konuşanlar için Türkçemizde bir cümle icat etmişiz. Herkes ve her şey hakkında bilerek- bilmeyerek, anlamlı-anlamsız konuşanlar için söylenen “Ağzı olan konuşuyor.” cümlesi  “halk felsefesi(!)”ne ait güzel...
Kenan EROĞLU             Diyarbakır’daki Müze evden               Şişlideki Müze eve selâm!               Büyük düşünürümüz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önceki paylaşımlarda da belirttiğim gibi; Ziya Gökalp Milli Mücadeleden sonra Diyarbakır’a dönmüş ve “Küçük Mecmua”yı çıkarmaya karar vermişti. Fakat çaresizlik içerisinde kitaplarını satmak mecburiyeti ile karşı karşıya kalmış ve işin en ilginç tarafı...
MHP Lideri Devlet Bahçeli Türkgün gazetesine verdiği röportajda ezber bozdu. Suriyeli göçmenler konusunda yapılması gerekenleri sıraladı. Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, ”Ülkemizde 500.000’e yakın Afgan mülteci olduğu tahmin ediliyor. Elbette önümüzdeki riskli ve tehlikeli süreçte göç dalgasının sınırlarımıza iyice dayanacağı, ülkemizi zorlayacağı görülüyor. Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır,...

MANİSA’DAN 10 TEMMUZ KURULTAYINA DESTEK

MANİSA’DAN 10 TEMMUZ KURULTAYINA DESTEK
13.06.2016
0
A+
A-

İçlerinde Manisa 23 Dönem Milletvekili Ahmet Orhan, İl Başkan Yardımcısı Ahmet Timur, İl Kadın Kolları Başkanı Nevin Kaleli, Şehzadeler İlce Başkan Yardımcısı Şener Özten, Şehzadeler Kadın Kolları Başkanı Neşe Meteler Töz, Belediye Meclis Üyesi İsmail Çelik, Merkez İlçe eski Başkanı Hüseyin Tanrısevsin, Turgutlu eski İlce Başkanları Şener Serbes, İbrahim İlerler, Salihli eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Erdal Kurt, eski il Genel Meclisi Üyeleri, yeni ve eski Yönetim Kurulu üyelerinin de yer aldığı grup Devlet Bahçelinin kurultay davetine destek açıklaması yaptı.

kurtdstana

Orhan yaptığı açıklamasında; “Türkiye 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan milletvekili genel seçimi sonrası tek partili ve koalisyon hükümetlerinin kurulamaması nedeniyle 1 Kasım 2015 tarihinde ikinci bir seçimi beş aylık bir sürenin sonunda gerçekleştirmiştir. 7 Haziran seçimleri sonrası başlayan siyasi tartışmalı ortam 1 Kasım sonrası yeni bir boyut kazanmıştır.
Bu dönem içersinde siyasi partilerde içe dönük tartışmalar artmış ve nihayetinde partimizi de içine alan bu tartışma ortamı bir kısım MHP Kurultay delegesinin Olağan üstü Kurultay toplanması talebi ile imza vermesi sonucun da yeni bir safhaya girmiştir.
Bilindiği gibi konu hukuki boyut kazanmış ve delegelerin talebi yerinde görülerek çağrı heyeti belirlenmesi kararı onaylanmıştır.
Söz konusu kararın MHP genel merkezine ulaşması sonrası MHP Genel Başkanı MYK kararı ile 10 Temmuz 2016 tarihinde seçimli olağan üstü kurultay yapma kararı almıştır. Bu suretle parti tabanımızdan yükselen talepler dikkate alınmış ve genel başkan değişikliği dahil istenen değişimin delegeler eliyle yapılmasına fırsat tanınmıştır. Mesaj alınmış maksat hasıl olmuştur.
Bundan böyle yapılması gereken ülkemizin içinde bulunduğu her gün derinleşen kriz ortamında aziz Türk Milletinin MHP’ne olan ihtiyacını akıldan çıkarmadan partimizin içe dönük mücadelelerle enerjisinin tüketilmesinin önüne geçilmesi olacaktır. Gelinen nokta itibiyle bunun en kestirme yolu kimin ne sözü ve talebi varsa Kurultayda söylenmesidir.
Aksine bir durumda farklı bir kurultay yapmak MHP’ni yönetmek durumunda olan yegane meşru güç genel başkan ve genel merkezi tanımamak manasına gelecektir ki buna izin verilmesi hayal bile edilemez.
Bizler Ülkücü Harekete ve MHP’ne her kademede hizmet etmiş kişiler olarak bizi temsille görevlendirilmiş olan kurultay delegelerine sesleniyor ve  yaşanmakta olan kargaşaya 19 Haziran tarihinde genel başkanın katılmasının mümkün olmadığı bu sebeple geçersiz olacağı kati olan kurultay yerine 10 Temmuz 2016 tarihinde genel başkanın daveti ile yapılacak kurultaya katılmaya davet ediyoruz.
Sayın Manisa delegelerimizin engin ferasetine sağ duysuna her şeyden önemlisine davaya sadakatlerinden şüphemiz yoktur. 10 Temmuz kurultayında özgür iradeleri ile verecekleri kararlar ve tercihleri ile Milliyetçi Hareket Partisininde kardeşlik bağlarını güçlendirerek büyük Türk Milletine hizmet edeceklerdir.”Şeklinde açıklamalarda bulundu.
Ahmet İLTER

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.