DOLAR
8,7367
EURO
10,3748
ALTIN
499,23
BIST
1.391
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
26°C
İstanbul
26°C
Gök Gürültülü
Salı Gök Gürültülü
25°C
Çarşamba Gök Gürültülü
28°C
Perşembe Gök Gürültülü
27°C
Cuma Parçalı Bulutlu
27°C
TARİH TEKKERÜR EDER Mİ? Fuat YILMAZER Tarih tekerrürden ibarettir sözünün doğru olduğuna inanmıyorum. Tarih tekerrür etmez ama aynı veya benzer hataları tekrarlarsan aynı veya benzer olaylarla karşılaşmak tabidir. Bu tarihin tekerrürü değil, hataların tekrarı ile aynı veya benzer sonuca varmanın karşılığıdır. Hataların tekrarlanmaması için bilinçlenmek, bilinçli olarak hafızayı taze tutmak...
ZİYA GÖKALP MÜZESİ Kenan EROĞLU Ünlü düşünürümüz Ziya Gökalp konusuna devam ediyorum.  Bu gün Ziya Gökalp’in büyük damadı  Ali Nüzhet Göksel’in  “ZİYAGÖKALP MÜZESİ” açılışı nedeniyle 1956 tarihinde  ulusal ölçekte yayın yapan  “VATAN” gazetesine yayınlanan açıklamasını yorumsuz olarak aktarmak istiyorum.          “ Dün (23 Mart 1956) Ziya Gökalp’ın doğumunun 80. yıldönümü idi. Bu vesile ile Diyarbakır’daki evi...
SECCEDEN SEHPAYA ELMA VE BIÇAK Asena Kınacı MORAL Ş. Adnan Şenel tarafından yazılan “Secdeden Sehpaya Elma ve Bıçak”*, “ismiyle müsemma” diyebileceğimiz bir roman: Yüreği imanlı alnı secdede bir gençliğin sehpalarda, işkencelerde, falakalarda, Filistin askılarında umutlarının ellerinden alınışını anlatmış ve adına da yakışmış. Ak alınlarıyla secdeden sehpaya gidenleri en güzel anlatan...
YUNUS EMRE’YLE HASBİHAL – 13 Ahmet URFALI      Yunus, şairden çok bir filozof ve ahlâkçı idi. Düşüncelerini tasavvufa dayanarak savunmaktadır. Onda tasavvuf kaos içindeki bir toplumda kozmoza varan bir yoldur.                                                   İ.Hakkı Baltacıoğlu 37. Aşk uluları söyledi aşktan kuruldu bu yurt Gönül kardeşliğinin ışığı alınlarda şavklandı Yıldızlardan sağılan sevgiyi çoğaltıp bengisuyla Kırbalar...

SAZAK: 19 HAZİRAN GİZLİ GÜNDEMLE AMACININ DIŞINA TAŞTI

SAZAK: 19 HAZİRAN GİZLİ GÜNDEMLE AMACININ DIŞINA TAŞTI
23.06.2016
0
A+
A-

MHP Genel Başkan adayı Süleyman Servet Sazak yazılı bir açıklama yaptı.  Açıklamasında Akşener’in tutumundan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi:

Dün söylemiştik, bugün de söylüyoruz; ahlâki belirsizliğin, hukuki belirsizliğin ve kurulu düzenin tanzim edeceği hiçbir şaibeli geleceğin tarafı olmayacağız. Müslüman bir Türk evladı olarak yeniden hatırlatırım ki; benim için dünyada hiçbir makam, Ülkücü olmaktan daha haysiyetli değildir. Üç Hilal’e bayraktarlık yapmayı Ülkücü Hareket’in sinesine emanet edilen vizyonun mecburiyeti olarak anlayan biriyim.
19 Haziran Tüzük Kurultayı’nın bir yenilenme şöleni olarak gerçekleşmiş olmasını çok isterdim. Ancak önceden öngördüğümüz ve maalesef 19 Haziran’da da şahit olduğumuz gibi tüzük kurultayı sadece bir adayın gizli gündem blokajıyla amacın dışına taşınmış ve adaylar arası bir ön alma yarışına dönüşmüştür. Bilinsin isterim ki; nefsin öne çıktığı zamanlar, aklın ortadan kalktığı zamanlardır. Son tahlilde tüm bu gelişmeleri bir benzetmeyle özetlersek; sütü sağıp kovayı devirmeyle eş anlamlıdır.
Üzülerek söylemek isterim ki; bu kurultay, Genel Merkez’in yönetim üslubuna yöneltilmiş tenkit konularını içeren her tavrın hâkim olduğu, ben merkezli oligarşik bir şova dönüştürülmüştür.
Hukuk dilinin, sevgi dilinin, gönül dilinin 19 Haziran Tüzük Kurultayı’nda hâkim kılınamamış olması, bütün kalbiyle “yenilenme” isteyen samimi Ülküdaşlarımızı yaralamıştır.
Bu fotoğrafı önceden görmüş olmanın beni sevk ettiği endişeler ve ilkelerim adına bu kurultaya katılmadığımın bilinmesini isterim. Bölünme ya da ihraç tehdidiyle bloke edilen değişim isteklerinin başarıya ulaşma şansı yoktur. Umut ederim ki; 19 Haziran’ı yapan irade, önümüzdeki süreçte aklı-selim ile hareket eder ve davamızı bulanık hukuki süreçlere mahkûm etmezler.
Bütün kalbimle biliyor ve inanıyorum ki; Ülkücü Hareket’in gönül otağı hiçbir Ülkücüyü dışarıda bırakmayacak kadar geniştir. Dün olduğu gibi bugün de hiçbir ayrışmanın vesilesi olmayacak, hiçbir gizli gündemin figüranı olmayacağız.
Bir olacağız, biz olacağız…
Bugün Türkiye’nin geleceğinin, Ülkücü Hareket’in öze dönüşünde tecessüm edeceğini unutmak yanlıştır.
19 Haziran’dan sonra başlayan hukuk kirliliği; bizim dışında olduğumuz tarafları hukuki bir kaos ortamında yüzyüze getirecek gibi gözüküyor. Bu gönül insanları; kendi geleceğini, kurulu düzenin mahkeme kapılarında tek sıra dizilerek aramayı hak etmiyor. Onun için yaşayıp, onun için öldüğümüz bayrak; Ülkücü Hareket’in ufuk bayrağı, Türkiye’nin geleceğidir. Bugün tasfiye ya da bölünme tehdidiyle bloke edilmek istenen bu gelecektir.
Bilinmelidir ki; Ülkücü Hareket kendi geleceğini kendi inşa edecek bilgiye de, kadroya da, cesarete de sahiptir.
Siyasi başarıyı her Ülkücünün kalbini kazanmak olarak anlayan bir Türkiye sevdalısı olarak çağrım odur ki; gelin bir olalım, biz olalım. Türkiye’nin geleceği Ülkücü Hareket’in özüne dönmesiyle eş zamanlıdır. Ülkücü Hareket bu ülkenin kalbidir, vicdanıdır, yarınıdır.
Süleyman Servet Sazak olarak diyorum ki; Ülkücü Hareket’in asıl meselesi kişiler üzerinden değişiklik meselesi değil, Türkiye’nin yarınını inşa edecek matematiği iyi yapılmış bir gelecek tasavvuru meselesidir.
Yine diyorum ki; sosyal hayatın muktediri olmayanlar siyasal iktidarı yakalayamazlar. Bu vesileyle; tek başına, Ülkücü Hareket’in gelecek rüyasını sosyal ve siyasal hayatımızın muktediri yapan Başbuğ Alparslan Türkeş’i özlemle yâd ediyorum. Söyleyecek sözü, yapacak işi olan bir kardeşiniz olarak ben sizleri, Türkiye’nin yarınına taşınacak ÜLKÜ’nün bayraktarlığına davet ediyorum. Ben sizleri gönül ortaklığına, ufuk ortaklığına, yönetme ortaklığına davet ediyorum.
Türkçe düşünecek.
Türkçe konuşacak.
Türkçe başaracağız.
Birlikte başaracağız.
Allah kerim…
Gün ışımak üzere… Türkiye hazır, biz de hazırız.
Adım Türkiye
Adım Süleyman Servet Sazak

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.