DOLAR
8,6794
EURO
10,3935
ALTIN
497,88
BIST
1.412
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
27°C
İstanbul
27°C
Parçalı Bulutlu
Cuma Sağanak Yağışlı
28°C
Cumartesi Gök Gürültülü
29°C
Pazar Parçalı Bulutlu
30°C
Pazartesi Gök Gürültülü
29°C
Türkistan İnanç Dünyası Üzerine Notlar Celil ALTINBİLEK           İslamiyet ten önce Türkistan topraklarında, müşterek inançlar kam veya ozan denilen kişilerin ellerinde kopuzları ile birlikte nağmeli- şiirli sözlerle, mûsıkili icra edilirdi. Bu sözler basit, saf,  içten, canlı ve özlü idi. Bunlar kopuzlarıyla sihirbazlık yapar,gelecekten haber verir, insanları tedavi ederlerdi.      İslamiyet, Türkistan’da çetin...
TARİH TEKKERÜR EDER Mİ? Fuat YILMAZER Tarih tekerrürden ibarettir sözünün doğru olduğuna inanmıyorum. Tarih tekerrür etmez ama aynı veya benzer hataları tekrarlarsan aynı veya benzer olaylarla karşılaşmak tabidir. Bu tarihin tekerrürü değil, hataların tekrarı ile aynı veya benzer sonuca varmanın karşılığıdır. Hataların tekrarlanmaması için bilinçlenmek, bilinçli olarak hafızayı taze tutmak...
ZİYA GÖKALP MÜZESİ Kenan EROĞLU Ünlü düşünürümüz Ziya Gökalp konusuna devam ediyorum.  Bu gün Ziya Gökalp’in büyük damadı  Ali Nüzhet Göksel’in  “ZİYAGÖKALP MÜZESİ” açılışı nedeniyle 1956 tarihinde  ulusal ölçekte yayın yapan  “VATAN” gazetesine yayınlanan açıklamasını yorumsuz olarak aktarmak istiyorum.          “ Dün (23 Mart 1956) Ziya Gökalp’ın doğumunun 80. yıldönümü idi. Bu vesile ile Diyarbakır’daki evi...
SECCEDEN SEHPAYA ELMA VE BIÇAK Asena Kınacı MORAL Ş. Adnan Şenel tarafından yazılan “Secdeden Sehpaya Elma ve Bıçak”*, “ismiyle müsemma” diyebileceğimiz bir roman: Yüreği imanlı alnı secdede bir gençliğin sehpalarda, işkencelerde, falakalarda, Filistin askılarında umutlarının ellerinden alınışını anlatmış ve adına da yakışmış. Ak alınlarıyla secdeden sehpaya gidenleri en güzel anlatan...

Akşener: Kasım’da O Kongre Olacak

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener katıldığı televizyon programında sorulara yanıt veriyor.

Akşener: Kasım’da O Kongre Olacak
MHP
14.07.2016
0
A+
A-

Meral Akşener katıldığı Tv programında gündeme dair soruları yanıtlıyor.

19 Haziran’da ne oldu?

“Birinci sınıf Hukuka Giriş’i okumamış gibi davranıyorlar. Hakim arkadaş bir kere geçici görevlendirildi. Gerekçelerimizi sunduk. akyurt’te pek çok kongre yapılmış. Arenada merkez ilçe değil. Türkiye’deki siyasi partiler o zaman sadece Çankaya’da yapabilirler. 

CHP, AKP ve pek çok partiyi inceledik. Salt çoğunluıkm olarak kabul ediyorlar. MHP’de 249 imza toplasanız da kurultaya gidemezsiniz diyor. Anayasa’ya aykırı bir durum bu.

Yargıtay Başsavcılığı tüzük değiştirmelerini yanlızca tescil etmekle yükümlü. Bizi tescil etmedi. Bir delegemiz bu bana zarar veriyor dedi. 
 
Biz 2002’den beri arınmayı bitiremedik. Bu keyfi silmeyi ortadan kaldırdık. Arkadaşlarımızın görüşlerine saygı duyuyorum.Dolayısıyla üst kurul delegemizin tamamne demokratik seçme seçilme hakkının, genel başkanının istediğinde güle güle diyemeyeceği bir tüzük bu. Bunlar üzerinden deseler ki tedbir aldık bunu anlayabileceğiz.

Yüzde 25’lik beklenri var ben kazandığım takdirde. Yüzde 25 gibi rakamla başlıyoruz. Böyle olunca tek başına iktidar, başkanlık, partili başkanlık çıkmıyor.

Her gün benimle üç yazar benimle ilgili hakaret yazıyor. vatandaş bakıyor bu hanımefendi, değişiklik için bir iddia ile ortaya çıkmış. Bir seçenek ortaya koyuyor. Ağzını açmadan üzerine çullandılar.

Siyaseten nadir kalmış kadın politikacıyım. Araf durumundayız şu an

Hakimin bize söyledği şey şu sizin dosyanızı okumayacağım. Benden sonra gelecek hakim okusun dendi. Bizim kurultayda maddeler değişti ve  5 gün yürürlükte kaldı. Şimdi bütün maddeler geçersiz. 9 Ekim’de başlayacak olan ilçe kongreleri için tedbire başvuracağız.

Tüzük Kurultay’ı yapılması gerek. Daha ilginci var. Ertesi gün Çankaya Seçim Kurulu’nu tescil etmesini istedik. Yapmadıkları bir şeyi yapıp YSK’yı topladık. Onlarda bizim işimiz değil dediler. O arada tedbir geldi. Çankaya aynı zamanda 10 Temmuz’da kongre yapılamaz dediler. YSK’nın karar vermesine 10 dakika kala 10 Temmuz Kurultay kararı divan eliyle çekildi.

Resim ortada bu resmin neticesi olarak  4  aday olarak tekrar beraber hareket eme kararı aldık.

Darbe eleştirisi

MHP’nin iktidar olacağına inanıyorum. Milliyetçilik ve demokrasi ikiz kardeşlerdir. Bunun biliyoruz. Eğitim sistemimiz çok kötüyüz. Bu eğitim sistemini değiştirebiliriz. Bahçeli hakkında incitici sözüm olmadı.  Sözde durma sözü önemli bir konudur. Diğer taraftan grup konuşmasında hakaretlerle karşı karşıya kaldık. Eksik olan halkla bütünleşmede sorunumuz var. Yüzde 11.

Dolayısıyla iktidar öyle bir şeydir ki 18 saat çalışırsnız. Aldığınız kararlardan sorumluluk alır, imza atarsınız.

Bayramlaşma krizi

Alternatif bir bayramlaşma değildi. Ankara’da ofisim var, İstanbul’da evim var. Birinci gün Kocaeli’nde büyüklerimle, ikinci gün İstanbul’daki parti teşkilatı ile bayramlaşır.Evime gelirler. Ankara’da evim yok dolayısıyla bayramlaşmak istedim. Bahçeli tarafından alternatif olarak ortaya çıktı. O saatten sonra korktu denmesini istemedi. Arkadaşlarım inatlaşma olmaması için saati değiştimek istedi. Değiştirdik. Bahçeli ile 7 Haziran’da görüştük. 200 ila 500 kişi arasında beklediğim bayramlaşmaya 2000 kişi geldi. Bu bayramlaşmayı Sayın Bahçeli 25 civarında gence baskın verdirdi. Ben bu sistemi biliyorum.

Paralel destek iddiası

Benimle ilgili bilgi- belgeleri varsa mahkemeye başvursun yoksa iddiasını kanıtlasın. Bu konuda yazan çizenlerid e mahkemeye veriyorum. Siyasetçi milletine güvenir, milletiyle yola çıkar. Onun bunun yardımıyla bu işle rolur mu?  Varsa belgeleri savcılara teslim etsinler. Belgeseini koymayanı müfterih ilan ediyorum.

2006’dan itibaren bir grup arkadaş Erciyes’te kurultay yapıyor. Partimizin kurumsal organizayonu kalkttıktan sonra hiçbirimiz katılmadık. Her dönemde gadre uğramış insanlar zaman zaman katılırlar. Dördümüze birden davet geldi. Beraber aldığımız kararla katılmaya karar verdik.

Delegemizin iradesini muhafaza edip etmediğini göreceğim imza toplama eylemi bu. Birlikte hareket ediyoruz. Oartak bir siyasi ve hukuk heyeti kurduk. Adaylar mutabık kaldık. Siyasi heyetimiz önde. Rekabet var aramızda. Ne aleni ne çok kişisel Bahçeli başta olmak üzere hibir MHP üyesini incitici sözüm olmamıştır. Sonuç itibari ile kardeşiz. Zaman zaman kastı aşan sözler olabilir. 4 kere 1400 delegeyi aradım. Ve hiçbir arkadaşımıza incitici sözüm yok.”

Sayılar konusunda her zaman dikkatli olmuşumdur.  Bugün bilgi bende yok Ankara’da var.”

Kasım’da o kongre olacak. Yargıçlara güvenin yüzde 20 olduğu günlerdeyiz. Son il kongresi tamamlanan kadar olağanüstü kongre yapılabilir. Kasım ortasında bizim kongremiz yapılacak. Bu neyin mücadelesi? Türkiye’de gücü her eline geçirenin istediklerinimn olmayacağını göstereceğim. Şart olsun ki tek başıma kalsam da mücadele edeceğim. Bugün öyle bir korku var ki Türkiye’de o korku duvarının yıkılmasında kararlıyım.

Üst akıl söylemi

Cumhurbaşkanı üzerinden bu üst akıl üzerinden bizi İsrail, Rusya ile barıştırdığını gösteriyor. Eğer üst akılla anlaşsaydım güçlünün yanında olurdum.

Suriyelilere vatandaşlık konusu

Bu insanları tahkir etmek bu insanları incitmek olarak değil milletimizi referanduruma çağırıyorum. Suriye sınırındaki demografiyi değiştirisiniz. Suriye ve Irak’ta Kürdistan’ı kurdurursunuz. Üst düzey iktidar partisi yöneticilerinde biri demişti ki, Beşar Esad ‘ın şu sözlerini aktarmıştı, ‘Demokratikleşmeyi gerçeklerştirmek istiyorum bana destek olun’. Biz bu bölgede abiliği istiyorsak bu insanları ülkelerine doğru şekilde dönmeleri gerek. Suriye’nin barışına katkıda bulunmalıdır. Türkiye’nin gayrisafimillihasılasına 3 milyon insanı eklersek ne olur? Böyle bir noktada bu çocukların kriminal bir unsur olmasının önüne geçmek gerek. Milli iradeyi devereye koyup derhal referandum yapalım”

KAYNAK : http://m.aktifhaber.com/aksener-kasimda-o-kongre-olacak-1368842h.htm

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.