DOLAR
8,4782
EURO
10,2862
ALTIN
507,75
BIST
1.454
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
22°C
İstanbul
22°C
Gök Gürültülü
Çarşamba Gök Gürültülü
24°C
Perşembe Gök Gürültülü
24°C
Cuma Gök Gürültülü
24°C
Cumartesi Gök Gürültülü
25°C
Bir meselden çıkan ibret! Harun KILIÇ Adamın biri gitmiş Nasreddin Hoca’ya “Yahu hocam bizim ev pek dar, sığamıyoruz bir türlü, ama büyük eve de paramız yetmiyor, ne yapayım?” diye sormuş. Hoca bu abuk soru karşısında ne desin, kafasını karıştırmış biraz, düşünür gibi yapmış sonra da “Senin tavukların vardı değil mi?”...
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...
NATO ZİRVESİNE DOĞRU Efendi BARUTÇU ÇANLAR KİMİN İÇİN ÇALIYOR  Bugün Brüksel’de yapılan NATO zirvesinde gözler Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la ABD Başkanı Con Baydın arasındaki görüşmeye çevrilmiş durumda. Bu zirve ABD açısından yirminci yüzyılın yeniden tanzimi anlamını taşımaktadır. Bir önceki ABD başkanı Tıramp’ın Afganistan’daki Irak’taki ve dünyanın diğer muhtelif bölgelerindeki askeri varlığını...
OSMANLI’NIN LAİKLİĞE BAKIŞI Volkan Yaşar BERBER             Osmanlı son dönemlerinde yeni çağa ayak uydurabilme babında bir takım önergelerde bulunmaktan geri kalmamıştır. 1872’de Eyvah draması birden fazla evliliğe karşı, 1875 yılında Açık Baş isimli komedisi halkı dini alet ederek sömürenlere karşı sunulmuş olup destekte görmüştür. Avrupa’dan alınan her şeyin red edilmeyip bilakis...

MERAL AKŞENER’DEN ÖNEMLİ BİR GÜNDEM!

MERAL AKŞENER’DEN ÖNEMLİ BİR GÜNDEM!

H. Nurcan YAZICI

 

Bu konu ne köşelere sığıyor ne de yüreklere… Verilen emek, ne para ile ölçülüyor ne ömürle… Hem gelecek hem ganimet hem de nimet. Dolayısıyla bu zenginliğe, ne duyarsız kalabilirsiniz ne de görmezden gelebilirsiniz.” Desem de, olmuyor işte, duyarsız kalınıyor.

GENÇLERİMİZİN sorunlarını ve hayallerini bir türlü ülke gündemine taşıyamıyoruz!

Siyasiler kendi ikballeri için harcadıkları çabanın yarısını, gençler için göstermiyor. İş adamlarının yatırım adresleri olamadıkları gibi hayır hasenat yapmak isteyenler bile sahiplenmiyor… GENÇLERİMİZİN geleceğimiz olduğunun, onların hayalleri ile büyüyebileceğimizin farkında bile değiliz.

Bu yalnızlık sarmalında kalan gençliğimiz ise bırakın geleceklerini, önlerini dahi görebilecek durumda değil… Böyle olunca yarınlarına dair ne hayalleri ne de umutları oluyor.

Sayın Meral Akşener’in dediği gibi“Hayal kuramadıkları gibi, bizden daha yaşlı bir dile sahipler. Soruyorsunuz; ‘kader, kısmet, sağlık olsun’ diyorlar. Hepsi bir babaanne, dede lisanına sahip”. Bir kısmı mevcut durumlarına razı, bir kısmı ise “KUŞ OLUP UÇMAK BU ÜLKEDEN KURTULMAK” istiyor.

Hayallerine ulaşmak için büyük uğraş veren gençlere sahip çıkılmıyor. Ülkelerine marka olacak çalışmaların önü açılmadığı gibi bu uğurda mücadele verenlere de imkânlar sunulmuyor.

Çocuklarımızla ilgili başarı anlayışımız “meslek sahibi olmaları” ile sınırlı… Küçük düşünüyor. Küçük düşüncelerimizle de, onların düşünme, hayal kurma, üretme alanlarını sınırlıyoruz.

ÖFKELİYİM!

Çocuklarının her konuda destekçisi olan, cesur adımlar atmaları için hiç bir fedakârlıktan kaçınmayan bir anne olarak, bu günlerde içim buruk.

Eminim benimle aynı kaderi paylaşan birçok anne baba vardır.Çocuğumu bir başka ülkeye çalışmaya gönderirken, gencimi bu karara mecbur bırakanları, mevcut düzeni ve ortamı sorguluyorum… Ülkesi için çalışmasını, ülkesinin geleceği olmasını arzuladığımız evladımızın bir başka ülkenin geleceği olmasını,  kuş olup uçmasını çaresizce izliyorum.

NE HAZİN! Evladınıza emek veriyor, onun vatanı ve milleti üzerine olan hayallerine destekçi oluyor sonrasında da, gurbetçi olmasının önüne geçemiyorsunuz.

Bu evlat fen lisesi mezunu, iki farklı ülkede yüksek lisans yapmış, dört yabancı dile sahip. Bir Türk genci olarak aldığı ödülle, yurt dışında ülkesinden söz ettirmiş … Gel gelelim ilk ona kaldığı halde (hiç bir mazeret olmadan) ülkesinin TUBİTAK kapısından geri çevrilmiş biri…

Bu evlat ülkesinde önü açılmadığı için gidiyor. Evet, kızım gözümün bebeği “bir kuş olup uçuyor”… Bu gidiş onun isteği değil, inanın!

Ben onlara hayalleriyle büyüyeceklerini öğretirken, en iyisi olma adına mücadele etmelerini öğütlerken, başarılarının ve hayallerinin bir gün imkânsızlıklara takılacağını ve de ülkesinde karşılık bulmayacağını nerden bilebilirdim.

Siz ülke yöneticileri biliyorsunuz ama yine de hatırlatayım. Gençliğe sahip çıkmak onlara yönelik ciddi yatırımlar yapmakla, ufuklarını açmakla, işsizliği kader olmaktan çıkarmakla olur.  Gençliğine hayal kurduramayanların, ülke geleceği ile ilgili planları, programları düş ve düşünceleri olabilir mi?

Bu bağlamda, yüreğimize dokunduğu, yitip giden gençliği gündeme taşıdığı için Sayın Meral Akşener’e teşekkür ediyorum. Şimdi daha UMUTLUYUZ.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.