MHP’den yerel seçimde sürpriz adaylar

Bu haber 24 Kasım 2018 - 12:57 'de eklendi ve 628 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “Bazı anket şirketleri MHP’nin yüzde 18 bandında olduğunu açıklandı. Kaliteli ve sürpriz adaylarımız var. Bu seçim MHP’nin ciddi bir çıkış yaptığı, iyi bir sonuç elde ettiği seçim olacak” dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin biraz sonra açılış konuşmasını yapacağı Antalya’daki kampı Milliyet’e değerlendiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, şunları kaydetti:“Çeşitli değerlendirmeler yapacağız. İlk defa il başkanlarımızla belediye başkanlarımızı birlikte davet ettik. En  temel sebebi, bir seçime gidecek olmamız bir kaç ay sonra. Bu seçime ilişkin MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu daha önceden 4 ilke olarak açıkladığı görüşleri kamuoyu biliyor. 

Yoğun gayret

MHP bu seçimlere Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kökleşmesi, yerleşmesi bakımından bu seçimlerde de Cumhur İttifakı iradesinin üstün gelmesini, genel seçimlerde ortaya çıkan sonucun yerelde de ortaya çıkması için yoğun gayret içinde. İl başkanları ve belediye başkanlarımıza kalan süreyi en verimli, en optimum nasıl yönetmeleri gerektiği hususunda sunumlarımız olacak. Siyasal iletişim, imaj, reklam gibi konuları kapsayan sunumlar var. Bundan sonraki süreci nasıl değerlendirmeleri gerektiğine ilişkin sunumlar olacak. Benim sunumumda da MHP olarak neler yaptık bu süreçte, adaylık süreçlerini nasıl yönetiyoruz, bundan sonra neleri yapmamız gerekiyor, il, ilçe teşkilatlarının ve belediye başkanlarının birlikte ne şekilde çalışmalar yapması gerektiği konusunu değerlendireceğiz.”

MHP’nin sürpriz adaylar çıkartabileceğini söyleyen Durmaz, “Sürpriz de olsa partimizin ilkelerini, prensiplerini, dünya görüşünü benimsemeyen hiçkimseyi aday yapmamız söz konusu olamaz. Temsil kabiliyeti, toplumda karşılığı olan, sevilen, sayılan ama en önemlisi ehliyet, liyakat sahibi adaylar olacak. Bunun başka da izah tarzı yok. Biz her koşulda, ittifak biliyorsunuz bir ara görüşmeler kesintiye uğramıştı o zaman da ifade etmiştik şimdi de aynısını söylüyoruz. Biz her koşulda bu seçimlerin en flaş çıkışını yapacak partiyiz” dedi.

Yapılan anketlerde MHP’nin oyunun yüzde 18 oranında çıktığına değinen Durmaz, “Bu oran sıklıkla zikredilmekte. Bunun da üzerine çıkacağımızı düşünüyorum” dedi.Milliyetçi oyların yükseldiğinin ifade edilmesi üzerine Durmaz, “MHP’nin saygıdeğer Genel Başkanının, Sayın Bahçeli’nin 15 Temmuz sonrasında sergilediği tavır, politik duruş milletimiz tarafından ciddi şekilde karşılık ve takdir görmektedir” diye konuştu.

Yerel seçimde Cumhur İttifakı’nın sürdürülmesine ilişkin teknik görüşmeler kapsamında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özkaseki ile pazartesi görüşeceğine yönelik haberlerin hatırlatılması üzerine Durmaz, “Henüz daha görüşmemiz olmadı” yanıtını verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al