Trump’a ‘ırkçı’ suçlaması: Şüphem yok…

Bu haber 08 Aralık 2018 - 11:53 'de eklendi ve 750 kez görüntülendi.

ABD’de geçen ay yapılan ara seçimlerde Temsilciler Meclisine giren iki  kadın Müslüman siyasetçiden biri olan Filistin asıllı Tlaib, Trump ve  politikalarına yönelik açıklamalarda bulundu.

The Hill’e konuşan Tlaib, Trump’ın ırkçılığının politika ve  söylemlerinden anlaşıldığını, onun ırkçı olduğundan bir şüphesi bulunmadığını  söyledi.

Tlaib, Trump’ın ırkçı söylemlerinin kaynağını bilmediğini kaydederek,  “Ancak Amerikan halkı bile çoğu zaman Trump’ın sosyal medyadan yaptığı  açıklamaları şaşkınlıkla karşılıyor ve ne demek istediğini anlamaya çalışıyor.”  dedi.

Başkan Trump ile ırkçılık yükselişte

Trump’ın söylemlerinin ülke genelindeki ırkçı ve İslamofobik  saldırıları arttırdığı görülürken, özellikle Demokrat kesimin Trump’a yönelik  tepkileri artıyor.

“Amerika’yı Yeniden Büyük Yapalım” sloganıyla 20 Ocak 2017’de  başkanlık koltuğuna oturan Trump, ülkede beyaz Amerikalılar ile olmayanlar  arasında “görünmez bir çizgi” çizmeye çalışmakla itham ediliyor ve özellikle  göçmenler konusundaki söylemleriyle tepki çekiyor.

“ABD’de ırkçılığı hortlatmakla” suçlanan Trump’ın birçok seçim  vaadinin ve göreve geldikten sonra aldığı bazı kararların ülkedeki kimi kesimleri  ayrımcılığa maruz bıraktığı ifade ediliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al