YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

İpi koparın: Sancak Burada, Devlet Burada, Bey Burada!

Bu haber 03 Ağustos 2019 - 0:13 'de eklendi ve 1.375 kez görüntülendi.

İpi koparın: Sancak Burada, Devlet Burada, Bey Burada!

Hasan Korkmaz

Haydi yiğit, haydi yiğit haydi yeni akına/Ülkümüzün, gücümüzün, cihan varsın farkına

MHP lideri yine tarihi bir çağrı yaptı. İP Olağanüstü Kurultayı arefesinde MHP’den kopup bu partiye katılmış olan ülkücülere partilerine dönme çağrısı yapan Bahçeli kırgınlıklara son verilmesini istedi.

Bahçeli açıklamasında, zaman olmuş kopuşlar, kırılışlar ve kayışlar yaşanmıştır. Ana gövde sağlam olduğundan, fazilet ve fikriyat derinlere tutunduğundan dönem dönem şiddeti artan fırtınalar hamd olsun tesirsiz kalmıştır. Elbette dalından kopan yaprağın akıbetini her zaman rüzgâr tayin etmiştir. Bu durum şaşmaz bir hayat ve siyaset gerçeğidir. Milliyetçi Hareket Partisi düştüğü her yerden kalkmasını başarmış, adeta küllerinden yeniden doğmasını bilmiştir. Çünkü davamız hak davasıdır, hakikat davasıdır, Allah davasıdır. Millete adanmış ömürlerin, mahkûmiyet ve mağduriyetlere direnmiş asalet ve ahlakın tarihi haklarından vazgeçmesi, tertemiz davasından taviz vermesi akla ve hayale bile getirilemeyecektir” dedi.

Ülkenin içinde bulunduğu durumu gözeterek yıllarca yaka paça mücadele ettiği AKP ile ittifak kuran, söylenen sözleri buz dolabına kaldırarak Türkiye’nin kaderine ortak olan Bahçeli oynanan yeni oyunların önüne geçmek için MHP’nin daha da güçlenmesi gerektiği gerçeği ile yeni bir hamle yaptı. Ülkücü hareketin gövdesinden kopan kadroları yeniden partiye davet ederek hem partiyi daha da güçlendirmek hem de yeni oyun kuranların elini zayıflatmak için atılan bu adım zayi edilmemelidir.

ABD güdümündeki Davutoğlu ve Bilderberg toplantılarının uslu çocuğu Babacan’ın parti kurma çalışmalarının vereceği sonuçlar şimdilik meçhul. Parti ya da partiler kurulduğunda AKP’den kopacak vekillerle meclis aritmetiğinin Cumhur İttifakı aleyhine değişeceği ihtimaline karşı Bahçeli’nin bu hamlesi istikrar için çok önemli.

Kuzey Irak, Suriye ve Doğu Akdeniz’de önemli adımlar atmanın arefesinde iç politikada ortaya çıkabilecek kaos ortamı hem devletin elini zayıflatır hem de alınacak kararların meşruiyetinin sorgulanmasına sebeb olur. Bu durumu engellemek yetki sahibi her vatansever için bir borçtur.

Devlet Bahçeli kendisine edilen hakaretleri, partiye yapılan saldırıları olmamış kabul ederek bir çağrı yapmıştır: Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir. Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti’nin Olağanüstü Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır. Çağrım birliğe, beraberliğe, barışmaya ve heyecanla tokalaşmayadır.

Bu âlicenap el havada kalmamalı, kırgınlıklar unutulmalı, engeller aşılmalı, elleri bağlayan ipler koparılmalı ve ülkücü hareketin ülke kaderinde daha da ağırlıklı bir rol üstlenmesi için üç hilalli sancağın altında toplanılmalıdır. Ülkücüleri bu samimi çağrıya icabet etmeye davet ediyorum.

Hasan Korkmaz
Hasan Korkmazhasankorkmazhasan@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.