MEHMETÇİK VE KOMUTAN

Atilla ÇİLİNGİR

Çelik çizmeyi aştı

Bu haber 23 Ocak 2013 - 17:01 'de eklendi ve 3.272 kez görüntülendi.

Daha önce  ‘Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis’i toplamayız’ ifadesini kullanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik bu sefer de benzetmeleriyle çizmeyi aştı.

Çelik ”Sayın Bahçeli malumunuz o sakin beyaz elbiseli Bahçeli, kürsüye çıktığı zaman hani kurtlu bilim kurgu filmlerinde var ya; akşam ay çıktığında başka şekil alırsınız. Bahçeli kürsüye çıkınca bu şekil alıyor. Küfrün, hakaretin, tahkirin, tezyifin, iftiranın yalanın dolanın haddi hesabı yok.” dedi.

Bahçeli’ye sesleniyorum; siz çok iktidar olmadınız. Halk kolay kolay da bu anlayışla sizi iktidar yapmaz. Ancak Güneydoğu’da halka dışkı yediren zihniyet sizin zihniyetinizdir, sizinle aynı zihniyettir. OHAL’i sürdüren zihniyet sizinle aynı zihniyettir. Faili meçhulleri yapan sizinkiyle aynı, köy yakan köy boşaltan zihniyet sizinkiyle aynıdır. PKK’nın eline koz veriyor. PKK için malzeme bahane oluşturuyor. Bahane üreten zihniyetle sizin zihniyetiniz aynı. ‘Türkiye bölündü, bölünüyor, bölünecek’ Bu Türkiye’yi bölen kafa. Aksine kimsenin insanların aklına gelmeyen şeyi getiriyorsunuz. Biz Türkiye’nin bütünlüğünden kan dökülmesinin önlenmesinden yanayız. Bu ateşi söndürmüyorsanız su taşımıyorsanız, hiç olmazsa yangına körükle gitmeyin benzin püskürtmeyin. Yaptığınız budur Sayın Bahçeli.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat