ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

İmralı – Silivri takası gerçekleşiyor mu? 10 Müebbet

Bu haber 18 Mart 2013 - 14:16 'de eklendi ve 1.730 kez görüntülendi.

Ergenekon Davası’nda sona geliniyor. İddia makamı savcılar bugünkü duruşmada 2271 sayfadan oluşan mütalaalarını okumaya başladı.

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel, ”Ergenekon Davası”na ilişkin esas hakkındaki mütalaasında, ”Ergenekon terör örgütünün varlığının sabit olduğu anlaşılmıştır” dedi.  Savcı Pekgüzel Ümraniye’de bombaların bulunduğu evde oturan Ali Yiğit ile Danıştay saldırısıyla ilgili Süleyman Esen ile Salih Kunter’in beraatini istedi. Pekgüzel, mütlaasında Sedat Peker ve Semih Tufan Gülaltay’ın da aralarında bulunduğu 96 sanık hakkında, Ergenekon terör örgütü üyeliğinden 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istedi.

İlker Başbuğ’un da aralarında bulunduğu 10 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi.

İlker Başbuğ’un da aralarında bulunduğu 10 sanık hakkında “örgüt yöneticiliğinden” ceza verilmesine gerek olmadığı belirtildi.

İlker Başbuğ’un da aralarında bulunduğu 10 sanık hakkında “Hükumetin cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen yada tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs”  iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi.

Hurşit Tolon’un “Hükümetin cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen yada tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs” iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılması istendi.
Tuncay Özkan’ın “Hükümetin cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen yada tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs” iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılması istendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat