ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Türkiye’nin kalbi Bursa’da atıyor: Muhteşem Kalabalık

Bu haber 23 Mart 2013 - 11:14 'de eklendi ve 4.276 kez görüntülendi.

Terörist başı Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmeleri ‘çözüm değil çöküş süreci’ olarak tanımlayan MHP 9 ilde 9 miting düzenlemeye karar vermişti. Halka İmralı görüşmelerinin altında yatan gerçekleri anlatmayı hedefleyen MHP yarın Bursa’da “Kuruluş” mitingi yapacak ve ülkücülerin sesini Dünya’ya duyuracak.

 

Bursa mitingiyle ilgili konuşan Devlet Bahçeli “Özel bir mesajımız olacak. İnşallah güzel büyük bir miting olacak. Biz de başkanlık divanı üyeleriyle birlikte Osmangazi Han ile Orhangazi Han’ın türbesinde dua ettikten sonra miting alanına gireceğiz” ifadelerini kullandı.

MHP’nin mitingleri Bursa’nın ardından İzmir’de ‘Bayrak’, Adana’da ‘Vatan’, Erzurum’da ‘Birlik’, Konya’da ‘Türkçe’, Elazığ’da ‘Kardeşlik’, İstanbul’da ‘Demokrasi’, Samsun’da ‘Kurtuluş’ ve son olarak Ankara’da ‘Türkiye’ mitingiyle sürecek.

ENGELLEMELER VAR

PKK Nevruz mitingine her türlü kolaylığı sağlayan idarecilerin MHP mitingi için zorluk çıkardıkları haberleri geliyor.

MHP Bursa mitingine gelmek isteyen grupları Eskihisar’da feribota almayarak engellemek istiyorlar.

Bursa’da kasıtlı olarak mitingin iptal edildiği söylentisi çıkarıldı. Hatta miting alanına gelip mitingin iptal olup olmadığını soran vatandaşlar oldu.

MHP Bursa il başkanı Hasan  Toktaş, değil dolu-kar, taş yağsa bu miting yapılacak, dedi. Sözlerine Bugün Bursa tarihinin en büyük mitingini yapacağız ve bu rekoru da ancak yine biz kırarız, MHP en demokratik hakkı olan milleti ve hükumeti uyarma hakkını kullanacak, şeklinde devam etti.

 

HEYECAN ARTIYOR

bursa

 

Mitingin yapılacağı alan gelin gibi süslendi. Havanın açması ile üç hilalli bayrak ile ay yıldızlı Türk Bayrağı daha da öne çıkıyor.

Ülkücüler Türkiye’nin dört bir yanından Bursa’ya aktılar. Başta İmamoğlu olmak üzere ülkücü şehitlerin kabirleri ziyaret edildi.

Artık herkes MHP’nin bilge lideri Devlet Bahçeli’nin konuşmasını bekliyor.

bursa1

bursa2bursa 4

Ve Bahçeli Bursa’da

MHP lideri Devlet Bahçeli Tarihi Bursa Kuruluş Mitingi için geldiği Bursa’da çeşitli teşkilatlarca karşılandı.

 

bursa 3

BURSA’DA İZDİHAM

Bursa tarihi bir gün yaşıyor. Kalabalık yüzünden trafik kitlendi.

Bursa’da yaşanan çok yoğun kalabalık ve trafiğin aşırı sıkışması, zaman zaman kilitlenmesi sebebiyle mitingin başlangıcı 16.00 olarak değiştirildi.

bursa5

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat