YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Gezi Parkı Türk Milliyetçiliğinin Yükselişini engellemek için tezgahlanmıştır

Bu haber 05 Haziran 2013 - 18:27 'de eklendi ve 1.720 kez görüntülendi.

sinan gorgun

Sinan GÖRGÜN

Evet tezgâhtır,

Bunu bilerek isteyerek analizde ederek ifade etmekteyim

Taksim Gezi Parkı olayları tam tamı beş gündür aralıksız devam etmekte olup farklı versiyonları ile de diğer illerimize sıçramıştır.

 

İstanbul da yasa dışı örgütlerin başını çektiği sözde “ağaçların kesilmesine” tepki olarak şekillenen protestolar Trabzon, Erzurum, Kastamonu, İzmir, Antalya ve diğer illerimizde hükumetin gayri milli politikalarına karşı bir “Diriliş,Uyanış” şekli ile şekillenmektedir.

Hükumet-Medya İlişkisinin gücü dikkate alındığında aslında hükumetin tüm olayları bastırmak ve yatıştırmak üzere geliştirebileceği manevra kabileyi mümkünken bunu yapmamıştır.

Hükumet, Gezi Parkı’nda yapılanlara itiraz edenleri dinleyecek, insanların niçin yapılan bu düzenleme için hayatlarını riske attıklarını soracak ve endişelerini giderecek yerde, tam tersini yapmıştır.

Ağaçları kesmeyin”  diyen göstericilerin üzerine, güvenlik güçlerine gece yarısı ve  “Şafak Baskını”  düzenletmişlerdir. Göstericilerin çadırları yakılmış, ortalık gaza boğulmuş, tazyikli suyla göstericilerin yerden ayakları kesilmiş, coplar kınından sıyrılmış, kafalar ve gözler kırılmıştır. Taksim’de kan akmıştır.

Hükümetin bu yaklaşımına bir de medyanın tutumu eklenince Akıllara şu Sorular Geliyor

1-MHP’nin Bursa Mitingi Yaklaşık 1 Milyon İnsan, Yağmur ve Soğuk Havaya aldırış etmenden katılım göstermişken,

2- MHP’nin İzmir Mitingi devasa bir kalabalık ile 1,5 Milyon toplumun her kesimin den vatandaşımız katılım göstermişken

3- MHP’nin Adana  “Vatan Mitingi”ne o kavurucu sıcağa aldırış etmenden hınca hınç meydanları dolduran heyecanlı kalabalıklar “ Vatanı Böldürmeyiz “ haykırışları ile katılım gösterirken

4- Akil İnsanlar gittikleri her yer ve noktada Vatandaşlarımızın yoğun protestolarıyla karşılaştığı bir ortamda

5- 300 Türk Milliyetçi Aydının Ülkemizi Karış karış dolaşmaya başladığı konferans ve panellerin yapıldığı bir ortamda

Yani MHP’nin Ana Muhalefet partisi niteliğinde bir performans ile Kitleleri “Cumhuriyetin Tasfiyesine” yönelik uyandırdığı ve AKP-PKK-BDP ve CHP blokuna karşı tek başına bir Milli Direnç Merkezi şeklinde MHP ve Diğerleri olarak şekillenen siyaset sahnesi,

Yükselen Türk Milliyetçiliği’nin Kutlu Direniş ve Dirilişini Maniple etmek için başında PKK’lı ve marjinal sol grupların doğrudan kamu malına zarar vermek ve Polisle çatışmayı ön gören bir gerilim stratejisi ile MHP’nın Meydanlarda yani demokratik zeminde vermiş olduğu mücadeleyi Vatandaşlarımızın bilinç altında farklı algılar yaratmak düşüncesi ile şekillendirmişlerdir.

MHP ve Türk Milliyetçileri bu oyuna gelmemiştir.

Ve hala Milliyetçi Ülkücü Hareketi sokağa çekmek üzere devam eden MHP ve Mensuplarına karşı serzenişler oynan oyunun tam olarak KIZIL rengini de göstermiştir.

MHP’yi Sokağa çekmek isteyenler bilmelidir ki MHP Meydanlardadır

Ve MHP Meydanlardan Gelmektedir.

Moskof rüzgarına karşı dikilmiş bir hareketin sokaklardan kaçtığını söylemek akıl tutulmasıdır.

Eğer bir gün Milliyetçi Ülkücü Hareket’in sokağa inmesi icap ederse “Yüzlerde Peçe” ile değil,”Vücutlarında Kefen” ile inerler..

Bu böyle bilinmeli

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.