ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,5543
EURO
10,1205
ALTIN
494,84
BIST
1.349
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
32°C
İstanbul
32°C
Az Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
33°C
Perşembe Az Bulutlu
34°C
Cuma Az Bulutlu
34°C
Cumartesi Az Bulutlu
34°C
Fuat Yılmazer 15 Temmuz 1974 Kıbrıs’ta ihtilal oldu. EOKA cı Nikos Sampson Rum Milli Muhafızları ile beraber Makarios’a karşı darbe yaptı. Amacı Adayı Yunanistan’a ilhak etmekti. Bu durum Garanti Antlaşmasında imzaları bulunan Türkiye, İngiltere ve Yunanistan’ın anlaşmasına uymuyordu. Zaten 1963-1967 de Rumlar Kıbrıs Türküne jenosit uygulamıştı. Dünya da Rumların yaptığı...
MHP lideri Devlet Bahçeli Kıbrıs Barış harekatı ve geçtiğimiz günlerde yaptığı ziyaret mensebeiyle bir açıklama yayınlad: Milli ve tarihi haklarımız üzerinde kuşku uyandırmaya çalışan iç ve dış odakların uzun süreden beri estirdikleri husumet ve hıyanet rüzgârı hız kesmeden devam etmektedir. Türk milleti bu muhasım ve mütecaviz kuşatmaya misliyle mukabele ve...
Kemal Çopuroğlu Titreşir gökte üşüyen yıldızlar birer birer,  Zemheri üzerime buzdan bir yorgan serer.  Geceleri bir çocuk girer düşüme,  Fısıldar kulağıma  Kardan adam:   -Bana sarıl, üşüme…  Bindirir rüzgâr bizi zamânın tahta atına,  Uçurur, atar bizi bir yol çatına,  Mâzidir bu yol çatının adı,  Onunla dertleşmektir çocuğun murâdı…  Ve şimdi  Bir...
VATANSEVER(!) Asena Kınacı MORAL İstanbul’da bir kütüphanede bulunan eşi-benzeri olmayan arşiv niteliğinde ve kullanımı tüm vatandaşlarımıza açık eski tarihli gazetelerin kupürleri kütüphanenin ziyaretçileri tarafından jiletle, makasla kesilerek çalınmış, tahrif edilmiş, zarar verilmiş. Haberi okuyunca çok üzüldüm. Kütüphanedeki bu gazeteleri inceleyen kişilerin araştırma yapıp, tez, proje hazırladıklarını, süreli yayınların arşivleri ile...

AKP yanlış anlamış: Sağ elin çaldığını, sol el görmeyecek

AKP yanlış anlamış: Sağ elin çaldığını, sol el görmeyecek
MHP
03.07.2013
0
A+
A-

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Başbakan Erdoğan’ı MHP’nin fikirlerini kendi projeleri gibi sunmakla suçladı. Büyükataman, “MHP’nin yapacaklarının içini boşaltarak sadece ismiyle kullanarak yola devam etmek milletimize bir fayda sağlamayacaktır” dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın MHP’ye yönelik eleştirilerine yazı açıklama ile yanıt verdi. Büyükataman’ın yazılı açıklaması şu şekilde:

Ucuz bir kapkaç siyaseti zihniyetinin temsilcisi olan AKP, son günlerde yine bu kapkaç anlayışını rehber edinmiştir. Ne yazık ki, AKP iktidarı kavram kalpazanlığını ve siyasi kapkaççılığı kendisine yol edinmiştir. AKP, kavramları işine geldiği gibi kullanan bir gün öyle bir gün böyle diyen, işine gelen her siyasi hareketin fikrini aparan bir anlayışı Türk siyasetinde bir tarz haline dönüştürme yolundadır.

5 Mayıs 2012 tarihinde AKP Adana İl Kongresinde “tek millet, tek bayrak, tek din, tek devlet” diyen AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan; 2 Temmuz 2013 tarihinde AKP’nin Meclis grubunda yaptığı konuşmada “‘Tek millet’ dedik, ‘tek bayrak’ dedik, ‘tek vatan’ dedik, ‘tek devlet’ dedik. ‘Tek din’ demedik. ‘Tek dil’ demedik. Bunlar bize iftara attılar. Niye, çünkü bizim devlet yönetim anlayışımızda ‘tek dinci’ bir anlayış yoktur.” diyerek milleti kandırma ve aldatma yönünde akılları zorlayan bir inkâr politikasına başvurmuştur. “Dil” ve “din” gibi iki ulvî değeri reddeden AKP Genel Başkanı, sırtını Türk milletine iyiden iyiye dönmüştür. Önce dilden, sonra dinden vazgeçen Erdoğan, sırasıyla milletten, bayraktan, devletten ve nihayet vatandan tek tek vazgeçecektir. Millet kavramının içini boşaltmasını başka bir şey ile izah etmenin imkânı yoktur.

Aynı konuşmasında “Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek.” diyerek Milliyetçi Hareket Partisi’nin “Hilal Kart” uygulamasını el çabukluğu ile aparan ve bu ulu sözü “Sağ elin çaldığını, sol el görmeyecek.” şeklinde algılayan AKP iktidarı ve onun genel başkanı Tayyip Erdoğan, MHP’nin Türkiye’yi bölgesinde ve dünyada lider ülke yapacak olan tüm projelerini kendi fikriymiş gibi sunmaya devam etmektedir.

Daha önce de “2023 Lider Ülke Türkiye” ülkümüzü kendine mal etmeye çalışan, seçim otobüslerine ve kampanyalarına malzeme yapan Tayyip Erdoğan, o gün yapmadığı gibi bugün de Milliyetçi Hareket Partisi’ne bu güzel düşüncesinden dolayı teşekkür etmemiştir. Gerçi kameraların önünde söylediğini, yine kameraların önünde inkâr eden bir kişiden, bu asil davranışı beklemek abesle iştigaldir.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin “Hilal Kart” projesini daha önce Kocaeli’de uygulamaya çalışan fakat bunu yüzüne gözüne bulaştıran AKP, her zaman olduğu gibi bu projede de fakir aileleri düşünmesi gerekirken yandaşlarımı nasıl daha da zengin ederim, diye düşünmüş ve belli başlı marketlerle anlaşmış ve vatandaşı bunlara mahkûm etmiştir. Oysa mahallenin küçük esnafını ayakta tutmayı hedefleyen Hilal Kart’ın sadece fikir alt yapısı alınmıştır. Dağıtacağı kartın ayrıntılarını açıklamayanBaşbakan’ın MHP’nin Hilal Kart projesini iyi incelemesini ve gerekirse partimizin uzmanlarına danışmasını tavsiye ediyoruz.

Bu görüşmelerde ayrıca Sayın Başbakan’la çıkmaza soktukları Milli Eğitim Bakanlığımızı, hastalıklı hâle getirdikleri Sağlık Bakanlığımızı, asayişsizliğin kol gezdiği İçişleri Bakanlığımızı, itibarımızın kaybedildiği Dışişleri Bakanlığımızı, olumsuz sinyaller veren ekonomimizi ve maliyemizi, ürünvermeyen tarım ve hayvancılığımızı düzeltecek, düştükleri güç durumdan kurtaracak ve dahi ülkemizi lider ülke hâline getirecek tüm projelerimizi zevkle paylaşacağımızdan şüphesi olmasın.

AKP’nin yolu millete çıkmamaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin yapacaklarının içini boşaltarak sadece ismiyle kullanarak yola devam etmek milletimize bir fayda sağlamayacaktır. Büyük Türk milletine de çağrımız vardır: Gerçeği varken, taklidine tenezzül etmeyiniz. Türk milletini, Türk milliyetçilerinden daha iyi anlayacak yoktur. Sizin tarihinizle, dilinizle ve dininizle kavgalı olan, bu kutsal değerleri ayakları altına alıp vahdetten uzaklaşanlar sizi anlayamaz, temsil edemez.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.