ÖN YARGI

Zeliha Alkan

AKP yanlış anlamış: Sağ elin çaldığını, sol el görmeyecek

Bu haber 03 Temmuz 2013 - 14:38 'de eklendi ve 1.195 kez görüntülendi.

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Başbakan Erdoğan’ı MHP’nin fikirlerini kendi projeleri gibi sunmakla suçladı. Büyükataman, “MHP’nin yapacaklarının içini boşaltarak sadece ismiyle kullanarak yola devam etmek milletimize bir fayda sağlamayacaktır” dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın MHP’ye yönelik eleştirilerine yazı açıklama ile yanıt verdi. Büyükataman’ın yazılı açıklaması şu şekilde:

Ucuz bir kapkaç siyaseti zihniyetinin temsilcisi olan AKP, son günlerde yine bu kapkaç anlayışını rehber edinmiştir. Ne yazık ki, AKP iktidarı kavram kalpazanlığını ve siyasi kapkaççılığı kendisine yol edinmiştir. AKP, kavramları işine geldiği gibi kullanan bir gün öyle bir gün böyle diyen, işine gelen her siyasi hareketin fikrini aparan bir anlayışı Türk siyasetinde bir tarz haline dönüştürme yolundadır.

5 Mayıs 2012 tarihinde AKP Adana İl Kongresinde “tek millet, tek bayrak, tek din, tek devlet” diyen AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan; 2 Temmuz 2013 tarihinde AKP’nin Meclis grubunda yaptığı konuşmada “‘Tek millet’ dedik, ‘tek bayrak’ dedik, ‘tek vatan’ dedik, ‘tek devlet’ dedik. ‘Tek din’ demedik. ‘Tek dil’ demedik. Bunlar bize iftara attılar. Niye, çünkü bizim devlet yönetim anlayışımızda ‘tek dinci’ bir anlayış yoktur.” diyerek milleti kandırma ve aldatma yönünde akılları zorlayan bir inkâr politikasına başvurmuştur. “Dil” ve “din” gibi iki ulvî değeri reddeden AKP Genel Başkanı, sırtını Türk milletine iyiden iyiye dönmüştür. Önce dilden, sonra dinden vazgeçen Erdoğan, sırasıyla milletten, bayraktan, devletten ve nihayet vatandan tek tek vazgeçecektir. Millet kavramının içini boşaltmasını başka bir şey ile izah etmenin imkânı yoktur.

Aynı konuşmasında “Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek.” diyerek Milliyetçi Hareket Partisi’nin “Hilal Kart” uygulamasını el çabukluğu ile aparan ve bu ulu sözü “Sağ elin çaldığını, sol el görmeyecek.” şeklinde algılayan AKP iktidarı ve onun genel başkanı Tayyip Erdoğan, MHP’nin Türkiye’yi bölgesinde ve dünyada lider ülke yapacak olan tüm projelerini kendi fikriymiş gibi sunmaya devam etmektedir.

Daha önce de “2023 Lider Ülke Türkiye” ülkümüzü kendine mal etmeye çalışan, seçim otobüslerine ve kampanyalarına malzeme yapan Tayyip Erdoğan, o gün yapmadığı gibi bugün de Milliyetçi Hareket Partisi’ne bu güzel düşüncesinden dolayı teşekkür etmemiştir. Gerçi kameraların önünde söylediğini, yine kameraların önünde inkâr eden bir kişiden, bu asil davranışı beklemek abesle iştigaldir.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin “Hilal Kart” projesini daha önce Kocaeli’de uygulamaya çalışan fakat bunu yüzüne gözüne bulaştıran AKP, her zaman olduğu gibi bu projede de fakir aileleri düşünmesi gerekirken yandaşlarımı nasıl daha da zengin ederim, diye düşünmüş ve belli başlı marketlerle anlaşmış ve vatandaşı bunlara mahkûm etmiştir. Oysa mahallenin küçük esnafını ayakta tutmayı hedefleyen Hilal Kart’ın sadece fikir alt yapısı alınmıştır. Dağıtacağı kartın ayrıntılarını açıklamayanBaşbakan’ın MHP’nin Hilal Kart projesini iyi incelemesini ve gerekirse partimizin uzmanlarına danışmasını tavsiye ediyoruz.

Bu görüşmelerde ayrıca Sayın Başbakan’la çıkmaza soktukları Milli Eğitim Bakanlığımızı, hastalıklı hâle getirdikleri Sağlık Bakanlığımızı, asayişsizliğin kol gezdiği İçişleri Bakanlığımızı, itibarımızın kaybedildiği Dışişleri Bakanlığımızı, olumsuz sinyaller veren ekonomimizi ve maliyemizi, ürünvermeyen tarım ve hayvancılığımızı düzeltecek, düştükleri güç durumdan kurtaracak ve dahi ülkemizi lider ülke hâline getirecek tüm projelerimizi zevkle paylaşacağımızdan şüphesi olmasın.

AKP’nin yolu millete çıkmamaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin yapacaklarının içini boşaltarak sadece ismiyle kullanarak yola devam etmek milletimize bir fayda sağlamayacaktır. Büyük Türk milletine de çağrımız vardır: Gerçeği varken, taklidine tenezzül etmeyiniz. Türk milletini, Türk milliyetçilerinden daha iyi anlayacak yoktur. Sizin tarihinizle, dilinizle ve dininizle kavgalı olan, bu kutsal değerleri ayakları altına alıp vahdetten uzaklaşanlar sizi anlayamaz, temsil edemez.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.