Oktay Vural: Teflon tencerelere 3 yıl, düdüklü tencerelere müebbet hapis mi vereceksin?

Bu haber 03 Ağustos 2013 - 18:03 'de eklendi ve 1.432 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ‘tencere-tava’ tartışması üzerinden yüklendi.

Vural, “Ne yapacaksın yani, teflon tencerelere 3 yıl, düdüklü tencerelere müebbet hapis mi vereceksin? Ne yapacaksın?” dedi.

Partisinin Buca ilçe başkanlığı tarafından Şirinyer Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen iftarprogramında konuşan Vural, AK Parti’nin büyüdükçe vatandaşını tehdit gören bir anlayışa büründüğünü iddia ederek, “Omuzunda silah, belinde bomba yol kontrolü yapan PKK’lı teröristlere gıkı çıkmıyor, burada tencere tavayla uğraşıyor. Ne yapacaksın yani, teflon tencerelere 3 yıl, düdüklü tencerelere müebbet hapis mi vereceksin? Ne yapacaksın?” diye sordu.

Çözüm ve barış süreci üzerinden hükümete yüklenen Vural, “7 düvele karşı mücadele ederek Sevr Barış Anlaşması’nı yırtıp atan ecdadımızın torunları olarak bugün iktidarda olanlar yeni Sevr’le maalesef yeni projeleri gündeme getirmişlerdir. Çözüm ve barış sürecinin adı kesinlikle yeni Sevr’dir. Amaç ve hedef bellidir. Bu cofrafyada Kürdistan toprakları oluşturmak, bu cofrafyadaki Kürt kökenli insanlarımızı bu milletin öz be öz kardeşi olan Kürt kökenli insanlarımızı bu milletten koparmaktır.” diye konuştu.

Çözüm ve barış sürecinin, milleti ayrıştırma, üniter devlet yapısını ortadan kaldırma projesi olduğunu ileri süren Vural, “Açıktır ki çözüm PKK çözümüdür, Öcalan çözümüdür. AK Parti ve Erdoğan, Öcalan’ın ipine sarılmış, çözüm sürecinde Türkiye’yi çözüyorlar. Barış dediğin PKK barışı. Bu zihniyet artık frankeştayn olmuştur. Millet iradesiyle iktidara geldi, milleti yemeye başladı. Bunlar obez oldu, bunları diyete almak lazım.” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments