ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,4396
EURO
10,0747
ALTIN
492,32
BIST
1.393
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
36°C
İstanbul
36°C
Sıcak
Pazar Sıcak
35°C
Pazartesi Sıcak
36°C
Salı Sıcak
38°C
Çarşamba Sıcak
37°C
MHP Lideri Devlet Bahçeli Türkgün gazetesine verdiği röportajda ezber bozdu. Suriyeli göçmenler konusunda yapılması gerekenleri sıraladı. Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, ”Ülkemizde 500.000’e yakın Afgan mülteci olduğu tahmin ediliyor. Elbette önümüzdeki riskli ve tehlikeli süreçte göç dalgasının sınırlarımıza iyice dayanacağı, ülkemizi zorlayacağı görülüyor. Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır,...
Gazi KARABULUT İbn-i Haldun’un  coğrafyanın insan, kültür ve ekonomi üzerindeki etkilerini ihtiva eden Mukaddime’sinden hareketle (1377) özetie dönüşmüş olan “Coğrafya kaderdir,”  sözü Türkistan topraklarıyla ne kadar da örtüşmektedir. Mukaddime, coğrafyanın belirleyici bir etken olduğunu ve insanlığın yaşadığı coğrafyaya göre bir medeniyet inşa ettiğini detaylandırır.  Asırlarca Türk medeniyetine ev sahipliği yapan...
Fuat Yılmazer     Kıymeti tam bilinmemiş ilim adamlarımızdan Prof. Dr. Doğan Aydal’ın maden ve petrollerle ilgili olan eserlerini kitaplığımdan çıkardım. Önceden okuduğum ve altını çizdiğim bölümlere tekrar bakmaya başladım.     Yıllar önce idi. Doğan Aydal hocanın kitaplarını okumaya başlamıştım. Okuma sırasında kendisiyle görüşmem gerektiği kanısına varmım, e posta adresinden mesaj...
Atilla Çilingir        1974 Kıbrıs zaferimizin 47’nci yıldönümü geçtiğimiz 20 Temmuz’da KKTC’de törenlerle kutlanırken, Lefkoşa’daki tören alanından liderlerin vermiş olduğu mesajlar çok çarpıcıydı.        Özellikle son dönemde Türk tarafının adada anlaşmaya odaklı girişimlerinin Rumlar tarafından her defasında ret edilmesinin yol açtığı çözümsüzlük, Türkiye’nin çözüm adına Kıbrıs’ta bir 60 yıl daha Rum tarafını...

AKP’yi; MHP korkusu sardı

AKP’yi; MHP korkusu sardı
16.09.2013
0
A+
A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “MHP’nin 14 Eylül’de Elazığ’da gerçekleştirdiği ” Kardeşlik ” temalı açık hava toplantısında buluşan yüzbinlerin coşku ve heyecanı, yandaş medya tarafından gündemden gizlenmeye çalışılmıştır” dedi.

HaberRes_30678

“AKP iktidarı MHP’yle ilgili haberleri sansürletirken, bölücü başının taleplerini yerine getirmek için gecesini gündüzüne katmakta, yandaş basını da kamuoyunu ikna etmesi için seferber etmektedir” diyen Yalçın, “MHP’nin seçim çalışmaları ve açık hava toplantılarıyla ilgili bu kabul edilemez ayrımcılık ve sansür, iktidarın partimizden korkusunu ele vermektedir” açıklaması paptı.

“Hükümet ve yandaş medya MHP’nin yükselişini es geçebilir, ama halk, Elazığ’da toplanan yüzbinleri görmezden gelmeyecektir ” diyen Yalçın “AKP hükümetinin tek sesliliği dayatan, tek adam sistemini özendiren tutumunu ve medya üzerindeki baskılarını şiddetle kınıyoruz. MHP’nin sesini kısmaya, halkla buluşup kucaklaşmasını kamuoyundan saklamaya çalışanlara en iyi cevabı milletimizin sandıkta vereceğine inanıyoruz” diye konuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, “MHP’nin 14 Eylül Cumartesi günü Elazığ’da gerçekleştirdiği ” Kardeşlik ” temalı açık hava toplantısında buluşan yüzbinlerin coşku ve heyecanı, yandaş medya tarafından gündemden gizlenmeye çalışılmıştır” dedi.

Yalçın, “Halkın MHP mitinglerine gösterdiği ilgiden rahatsız olan hükümet, bu teveccühü kamuoyundan kaçırmak için her türlü yola başvurmaktadır. AKP iktidarı, yandaş medyaya ” MHP mitinglerini haber yapmayın ” talimatı vermekte, geri kalanların da ensesinde boza pişirmektedir.

Bir iki istisna dışında Elazığ Mitingimiz televizyonlardan canlı yayınlanmamış, haber bültenlerinde de kamuoyuna yeterince yansıtılmamıştır. Ertesi gün ise sanki MHP mitingi hiç olmamış gibi basılan gazetelerde Elazığ Mitingine yer verilmemiştir. Buna karşılık Başbakan Erdoğan’ın MHP mitingiyle aynı gün Adıyaman’da yaptığı konuşma kesintisiz ve canlı olarak yayınlanmıştır” açıklaması yaptı.

“GAZETE VE TELEVİZYONLARIN ÇOĞU TAMAMEN İKTİDAR BORAZANI HåLİNE GETİRİLMİŞTİR”
Yalçın açıklamasında şunları söyledi: “Ne hikmetse Başbakan Erdoğan özellikle MHP mitinglerinin yapıldığı günlerde, hatt‰ aynı saatlerde açık hava toplantıları düzenlemekte, adeta MHP mitinglerine perde oluşturmak için gayret göstermektedir.
Parlamentoda temsil edilen MHP’ye karşı bizzat iktidar tarafından yürütülen bu sansür kampanyası, kabul edilemez bir durumdur. Türk basını, Sultan İkinci Abdülhamit döneminde yaşanan ve geniş araştırmalara konu olan sansürden bile daha ezici ve utanç verici bir hükümet baskısıyla karşı karşıyadır. Medyada neredeyse tek seslilik hakimdir. Gazete ve televizyonların çoğu tamamen iktidar borazanı haline getirilmiştir.

Basında tek seslilik; anti demokrat bir anlayışın, dikta hevesinin ve hoşgörüsüzlüğün daniskasıdır. Muhalefetin sesini yok farz eden ve farklı fikirlerin halka paylaşılmasına en ufak tahammülü olmayan bir iktidarın ‘daha fazla demokrasi’, ‘ileri demokrasi’gibi sloganları tam bir aldatmacadır. Milletimiz, böyle sakat zihniyete sahip bir hükümetin başı tarafından sözde demokratikleşme paketinin açıklanmasını ancak gülerek seyredecektir.

” EN İYİ CEVABI MİLLETİMİZİN SANDIKTA VERECEK
AKP iktidarı MHP’yle ilgili haberleri sansürletirken, bölücü başının taleplerini yerine getirmek için gecesini gündüzüne katmakta, yandaş basını da kamuoyunu ikna etmesi için seferber etmektedir.
MHP’nin seçim çalışmaları ve açık hava toplantılarıyla ilgili bu kabul edilemez ayrımcılık ve sansür, iktidarın partimizden korkusunu ele vermektedir.
ltrparsl276 Hükümet ve yandaş medya MHP’nin yükselişini es geçebilir, ama halk, Elazığ’da toplanan yüzbinleri görmezden gelmeyecektir. Elazığ’daki Kardeşlik Mitingi öncesinde yörede parti temsilcilerince yapılan temaslar ve bölge halkının gösterdiği teveccüh, AKP’nin güneşi balçıkla sıvamasının mümkün olmadığını ortaya koymaktadır.
Diğer taraftan Elazığ Mitingi, AKP’nin partimiz hakkındaki suçlama ve ithamlarının yersizliğini de ispatlamıştır. Elazığ’da; doğulusu ve batılısıyla, kuzeylisi ve güneylisiyle bütün Türk milleti MHP çatısı altında buluşup bütünleşmiştir. Partimizin yöneticileri, mensupları ve teşkilatlarımız; medya üzerindeki baskılara, sansüre rağmen halkla kucaklaşmaya devam edecek; il il, ilçe ilçe, köy köy temaslarını sürdürerek bu işbirlikçi iktidarın günahlarını anlatmaya devam edecektir.

AKP hükümetinin tek sesliliği dayatan, tek adam sistemini özendiren tutumunu ve medya üzerindeki baskılarını şiddetle kınıyoruz. MHP’nin sesini kısmaya, halkla buluşup kucaklaşmasını kamuoyundan saklamaya çalışanlara en iyi cevabı milletimizin sandıkta vereceğine inanıyoruz.

__________________
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.