ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,4396
EURO
10,0747
ALTIN
492,32
BIST
1.393
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
36°C
İstanbul
36°C
Sıcak
Pazar Açık
35°C
Pazartesi Sıcak
36°C
Salı Sıcak
38°C
Çarşamba Sıcak
36°C
MHP Lideri Devlet Bahçeli Türkgün gazetesine verdiği röportajda ezber bozdu. Suriyeli göçmenler konusunda yapılması gerekenleri sıraladı. Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, ”Ülkemizde 500.000’e yakın Afgan mülteci olduğu tahmin ediliyor. Elbette önümüzdeki riskli ve tehlikeli süreçte göç dalgasının sınırlarımıza iyice dayanacağı, ülkemizi zorlayacağı görülüyor. Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır,...
Gazi KARABULUT İbn-i Haldun’un  coğrafyanın insan, kültür ve ekonomi üzerindeki etkilerini ihtiva eden Mukaddime’sinden hareketle (1377) özetie dönüşmüş olan “Coğrafya kaderdir,”  sözü Türkistan topraklarıyla ne kadar da örtüşmektedir. Mukaddime, coğrafyanın belirleyici bir etken olduğunu ve insanlığın yaşadığı coğrafyaya göre bir medeniyet inşa ettiğini detaylandırır.  Asırlarca Türk medeniyetine ev sahipliği yapan...
Fuat Yılmazer     Kıymeti tam bilinmemiş ilim adamlarımızdan Prof. Dr. Doğan Aydal’ın maden ve petrollerle ilgili olan eserlerini kitaplığımdan çıkardım. Önceden okuduğum ve altını çizdiğim bölümlere tekrar bakmaya başladım.     Yıllar önce idi. Doğan Aydal hocanın kitaplarını okumaya başlamıştım. Okuma sırasında kendisiyle görüşmem gerektiği kanısına varmım, e posta adresinden mesaj...
Atilla Çilingir        1974 Kıbrıs zaferimizin 47’nci yıldönümü geçtiğimiz 20 Temmuz’da KKTC’de törenlerle kutlanırken, Lefkoşa’daki tören alanından liderlerin vermiş olduğu mesajlar çok çarpıcıydı.        Özellikle son dönemde Türk tarafının adada anlaşmaya odaklı girişimlerinin Rumlar tarafından her defasında ret edilmesinin yol açtığı çözümsüzlük, Türkiye’nin çözüm adına Kıbrıs’ta bir 60 yıl daha Rum tarafını...

Bu paket PKK’nın ve Öcalan’ın isteğidir

Bu paket PKK’nın ve Öcalan’ın isteğidir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yalova İl Başkanı Hasan Topçular Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, “Demokratikleşme Paketini eleştirdi. Topçular, “Bu paketi isteyen AKP’nin kendi bağımsız siyaseti değil, PKK ve İmralı canisidir” dedi.

yalova-topcular-600x290

MHP, AKP tarafından hazırlanarak Başbakan tarafından kamuoyuna sunulan Demokratikleşme Paketi’ne tepki gösterdi. Demokratikleşme Paketi adı altında PKK ve bölücü başı Abdullah Öcalan’ın isteklerinin halka dayatıldığına değinen MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, “Bugün gelmiş olduğumuz nokta, maalesef ülke olarak karanlık bir devre sürüklendiğimizi göstermektedir. Şuradan başlamak istiyorum;

Demokratikleşme paketi açıklanacak diye neredeyse davul zurna çaldıracak hükümet farkına varmadan bizi nasıl da demokrasinin uğramadığı üçüncü dünya ülkeleri seviyesine indiriyor? Sanki ülkemiz zorbalıkla yönetiliyor, sanki demokrasi hiç uğramamış bir ülkeye demokrasiye yeni kavuşmuş toplum imasıyla bir kez daha bu yolla milletimiz küçük düşürülmüştür.

AKP zihniyeti maalesef ülkemize bir kara leke daha sürmüştür. İlkokuldaki çocuklara Türklüğün asaletini öğretmek yerine, büyük bir gururla söylediğimiz andımızı kaldıran bu seviyesiz paketi kabul etmiyor ve kınıyoruz. Çünkü bu paketi isteyen AKP’nin kendi bağımsız siyaseti değil, PKK ve İmralı Canisi’dir. Bu da paketin hazırlanmasında kiminle çalışıldığını açıkça ortaya koymaktadır. Özel okullarda Kürtçe ya da resmi olmayan herhangi bir dille eğitim vermek bölücülüğü desteklemekten öteye gitmez. Daha önce tek dil, tek bayrak, tek millet diyen Erdoğan ne oldu da bugün kendini inkâr ederek halkı kandırmaktadır?

Alfabemize eklenmeye çalışılan harfler, köy ve kasabaların isimlerinin farklı bir dille adlandırılması, zihniyet bozukluğundan ve etnik bir unsuru yeni bir millet haline getirme uğraşından başka bir şey değildir. Açıklanan paketle yandaşların dışındakilere fayda sağlayacak tek bir madde maalesef yoktur. Eğer bir ülkenin dili tartışma konusu oluyorsa, o ülkenin bölünmesine zemin hazırlandığı bir döneme girildiğinin göstergesidir.

Başörtüsünü serbest bırakma konusunda ülkenin yüzde doksanı hemfikirdi. Bu konuyu bu paketle açıklayarak şov yapan AKP’nin, paketteki diğer maddelerle başörtüsünü aynı kefeye koyması, başörtüsünün siyasi malzeme haline getirildiğini açıkça ortaya koymaktadır.

Siyasi partilere üyelikteki kısıtlamaların kaldırılması, ileride planlanan tezgâhın önünü açmaktadır. Terörden yargılananların da siyasi partilere üye olup, kolaylaştırılan eşbaşkanlık maddesi de ileride çokça duyacağımız şu laf öbeğini doğuracaktır. “ BDP eşbakanı sayın Öcalan.” İşte bu laf öbeği senelerdir çoluk çocuk demeden, gencecik fidanlarımıza kıyan bu caniye saygınlık kazandıracaktır.

Başbakan 76 milyon destekliyor diyerek kendi kendini tatmin ediyor; hadi bir referandum yap bakalım, ülkede andımızın kaldırılmasını isteyen kaç kişi var sen ve partililerin dışında. Gezi Olaylarını referanduma taşıma hevesi güden zihniyet bu kadar önemli bir konuda referandumun gerekliliğini kavrayamamaktadır.

Özel okullar ayrı bir kurum mu ki farklı bir dilde eğitim versin? MEB ne işe yarıyor ki farklı müfredatlara müsaade ediyor? Barajı düşürüp devlet yardımını her partiye vermek, dolaylı yönden PKK’ya para aktarmaktan başka bir şey değil.

Sayın başbakan taşeronu olduğu büyük ve karanlık güçlerin isteklerini bir bir itina ve özenle yerine getirerek halkına ihanet etmektedir. Bunu da yalanla, dolanla, ihanet ve sahte göz yaşlarıyla başarmaktadır. Başbakan ayrımcılıkla mücadele edeceğiz diyor, ama asıl ayrımcılığı kendisi yapıyor. Biz andımızı göğsümüzü gere gere okumaya devam edeceğiz. Varsın bizi bu bölünmeyi destekleyen paketi onaylamadığımızdan dolayı anti-demokratik ilan etsin.

Milletimiz yıkım sürecinin son demlerine gelindiğinin farkına varmalı ve buna hazırlıklı olmalıdır. Çünkü bu hükümet artık işi çığrından çıkarmıştır. Bu milletin düne kadar tükürükleriyle boğacak kadar zavallı bir mahlûk olan Öcalan artık saygın bir hale ne yazık ki getirilmiştir.

Başbakan Erdoğan ne yaparsa yapsın, ne ile, kim ile yol arkadaşlığı yaparsa yapsın bu yüce milleti bölmeye ne kendisinin ne de arkasındaki pis ellerin gücü yetecektir. Bu pakette daha önce de belirttiğimiz gibi Öcalan’a özgürlük sağlayacak adımların ilki ve en önemlisi atılmıştır. Ancak, bu millet ne imtihanlar atlattı, şimdi de bu imtihanı alnının akıyla atlatacak ve karayı ak gösteren bu zihniyeti tarihin derin karanlıklarına gömecektir. Buradan başbakan ve zihniyetine çanak tutanlara sesleniyoruz: Yaptıklarınızın hesabını çok ağır bir bedelle ödeyeceksiniz ve tahmin edemeyeceğiniz sonuçları göreceksiniz. Biz Ülkücüler ve Türk Milliyetçileri bu vatan uğruna binlerce şehit verdik. Üç kuruşluk zihniyetlerin istediği gibi bu ülkede at koşturmasına asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.