Diyanet, AKP’nin propaganda Bakanlığı gibi çalışıyor

Bu haber 04 Ekim 2013 - 17:21 'de eklendi ve 1.774 kez görüntülendi.

RİZE’de Şeyh Camiinin ve Atatürk Anıtı’nın bulunduğu meydanda kurulan Diyanet İşleri Başkanlığına ait çadırdan hemen yanı başında AKP gençlik kolları tarafından kurulan üye kayıt standına destek iddiası tartışmalara neden oldu.

HaberRes_30966

Olaya tepki gösteren MHP Rize İl Başkanı O. Cem Kazmaz, Diyanet çadırında açıkça AKP propogandası yapıldığını belirterek, “Rize Atatürk Meydanı’nda sessiz sedasız AKP Gençlik Kolları tarafından kurulan üye kayıt standının hemen yanında kurulan Diyanet İşlerine ait çadır bulunmaktadır. Burada hem parti propagandası yapılmakta hem de vatandaşların partiye kaydı yapılmaktadır.

Bu standın hemen yanı başına ise Diyanet İşleri Başkanlığı bir kitap satış karavanı getirmiştir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kitap sergisini gezmeye gelen vatandaşlara ise AKP propagandası yapılmakta, vatandaşlar AKP Standı’na yönlendirilerek AKP’ye üye yapılmaya çalışılmaktadır” dedi.

MHP Rize İl Başkanı O. Cem Kazmaz şunları söyledi:

“Diyanet İşleri Başkanlığı’nın AKP İl Başkanı gibi çalıştığı, sözde açılım ve demokratikleşme paketlerine destek vererek PKK ve İmralı’yı yeni Şeyh Sait’i, Mustafa Sabri’si veya Sait Molla’sı gibi görev yaptığı gözlerden kaçmamaktadır. Ancak Rize’de yaşanan iki olay bizlere pes dedirtmiş ve din tüccarlığının götürülebileceği boyutlar açısından bir dehşet tablosunu daha gözler önüne sermiştir.

DİYANETİN KİTAP KARAVANINDAN VATANDAŞLAR AKP’YE YÖNLENDİRİLİYOR

Rize’de Şeyh Camii’nin ve Atatürk Anıtı’nın bulunduğu meydanda birkaç zamandır sessiz sedasız AKP Gençlik Kolları tarafından kurulmuş bir stant bulunmaktadır. Burada hem parti propagandası yapılmakta hem de vatandaşların partiye kaydı yapılmaktadır. Bu standın hemen yanı başına ise Diyanet İşleri Başkanlığı bir kitap satış karavanı getirmiştir. Diyanet işleri Başkanlığı’nın kitap sergisini gezmeye gelen vatandaşlara ise AKP propagandası yapılmakta, vatandaşlar AKP Standına yönlendirilerek AKP’ye üye yapılmaya çalışılmaktadır.

NEREDE İSE ” AKP’YE ÜYE OLMAK SEVAPTIR ” FETVASI VERECEKLER

AKP kayıt bürosu olarak çalışan Diyanet İşleri Başkanlığı herhalde bir sonraki adımda tıpkı başbakana dokunmanın ibadet olduğu safsatası misalinde olduğu gibi AKP’ye oy vermenin, AKP’ye üye olmanın sevap olduğu yönünde fetvalar vermeye başlayacaktır. Tıpkı Yunan’a kurşun sıkmanın günah olduğu fetvasını verip onları İngiliz uçaklarından Anadolu’ya attırılması gibi!

AKP’lilerin tüm gizleme çabalarına ve tepkilerine karşın gazetecilerin de şahit olduğu olay kameraya alınmış, belgelenmiştir. Olayı tespit eden Rize Belediye Başkan A. Adayımız Sayın Dr. Zelkif Akgül’e ise AKP Gençlik Kolları Başkanı ve Üyeleri tehdide varan çok sert tepki göstermişlerdir. Vatanı PKK’ya ve İmralı başına teslim etme yolunda hiçbir etik değeri kalmayan AKP devletin organlarını tahrip etmedik hiçbir kutsal değer bırakmamaktadır.

CAMİİ HOPARLÖRLERİNDEN BAŞBAKANIN MİTİNGİNE ÇAĞRI

İkinci olay ise başbakanın Rize gezisi esnasında yaşanmıştır. 25 Ağustos 2013 pazar günü saat 16.00 sularında merkezi sisteme bağlı olan Çayeli’nin ve köylerinin 98 camisinin hoparlörlerinden ” Rize’mizin evladı başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Pazartesi günü yarın saat 09.30’da Çayeli Kültür Merkezi önünde halkımıza hitap edeceklerdir.

 

Bütün halkımız davetlidir. ” anonsu yankılanmıştır. Cami hoparlörlerinin siyaset için bu denli istismarına kimlerin yol açtığının araştırılmasının ise altından AKP Çayeli İlçe Başkanı çıkmıştır. Merkezi sistemin bulunduğu Çayeli Çarşıbaşı Camii İmamı’nı arayan AKP Çayeli İlçe Başkanı emir vermiş, AKP propagandası cami hoparlörlerinden yankılanmıştır. Camiler bizlerin en kutsal mabetleridir, çoğu ata yadig‰rıdır. Her türlü siyasetten uzak olması gereken camileri AKP kandırma taktikleri ve aşınmış istismar politikalarına bir kez daha alet etmiştir.

AÇIĞA ALIRLAR BELEDİYE BAŞKANI OLURUM

98 camide merkezi anonsu yapan Yusuf Ziya Suiçmez adlı imamın ise ne olur yani soruşturma açarlar, en çok açığa alırlar, bu sayede Çayeli’ne Belediye Başkanı olurum, dediği konuşulmaktadır. Bu imamın, eğer bu söylenenler doğru ise her türlü dini ve vicdani değerlerinden bütünüyle arınmış biri olduğu kuşkusuzdur. AKP istismarının ülkeyi getirdiği dehşet verici nokta işte budur. Bu istismarlar da yeni bir ileri demokratikleşme paketine herhalde dahil edecektir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al