ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

BİZİM ÇOCUKLAR

Asena Kınacı Moral

Diyarbakır’da MHP’ye yoğun ilgi

Bu haber 21 Ekim 2013 - 17:55 'de eklendi ve 2.599 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Teyar Karakoç, yaklaşan yerel seçim öncesi Diyarbakır’dan partilerine yoğun bir şekilde aday adaylık başvurusu yapıldığını söyledi.

HaberRes_31287

2014 Mart ayında yapılacak yerel seçim hazırlıklarını aralıksız sürdüren MHP Diyarbakır İl Başkanlığı, aday adaybaşvuruları konusunda başlattığı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte 17 ilçe merkezinde partilerine yoğun bir ilgi olduğunu kaydeden MHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Teyar Karakoç, yapılan başvuruları değerlendirdiklerini dile getirdi.

İLK KEZ MHP’YE BU KADAR YOĞUN BİR İLGİ VAR

Aday adaylarının MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katılacağı ve 2 Kasım’da düzenlenmesi planlananaday tanıtım toplantısında açıklanabileceğini belirten Karakoç, “MHP olarak, Diyarbakır’da yoğun bir seçimçalışması yürütüyoruz. İlk kez MHP’ye bu kadar yoğun bir ilginin yaşandığına şahit olduk. Bu da bizim bölgede ne kadar etkin olduğumuzun göstergesidir. Yıllardır bölge, AKP ve BDP arasında kaldı. Bölgede bu iki parti dışında kimsenin olmadığı anlatıldı.

HİÇ BİR GÜÇ ÖNÜMÜZE GEÇEMEZ

Oysaki MHP bölgede her zaman vardı ve var olamaya devam edecektir. 2014 yılında yapılacak yerel seçim için Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığına katılmak isteyenlerin başvurusunu aldık. Önümüzdekigünlerde de başvurular yapılacaktır. Milliyetçi fikir bölgede bir gebelik dönemini yaşıyor. Bu gebelik, önümüzdekiilk genel seçimlerde mutlakla hayırlı bir doğum ile neticelenecektir. Bu sürecin gerçekleşmemesi için bazıgüçler engel olmaya çalışıyor, fakat hiçbir güç bunun önüne geçemeyecektir” dedi.

MHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Teyar Karakoç, seçim öncesi başlattıkları çalışmaların da tüm hızıyla devam ettiğini sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat