ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
16,9841
EURO
17,5029
ALTIN
983,84
BIST
2.405,42
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
29°C
İstanbul
29°C
Açık
Çarşamba Açık
29°C
Perşembe Az Bulutlu
29°C
Cuma Az Bulutlu
27°C
Cumartesi Az Bulutlu
24°C

ALDIRMAZ’IN AYIBI

ALDIRMAZ’IN AYIBI
21.11.2013
0
A+
A-

Sıradan bir vekâlet olmadığı için kendilerine  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı demek gerektiğini düşünerek bu makamda bulunan ve MHP’lilerin reyleri ile seçilen Sayın Zihni Aldırmaz’ın evvelki günkü  Haber-Türk canlı yayınında,  “MHP’lerin Belediyeyi basması üzerine bu partiden istifâ ettim,” sözleri kendisine yakışmayan alel-usul bir uslüpla,  hem partinin  tüzel kişiliğini hem de Adana’nın ülkücü seçmenini ne  kadar incittiğinin acaba farkındalar mı? Üstelik 2014 seçimlerinde yeniden aday olacağını beyân ederek vitrinde olduğunu ortaya koyması sebebiyle sanıyorum kendilerine yakın bu görüşteki insanların oyuna da ihtiyacı olmadığını  böylelikle itirâf  etmiş bulunmaktadır. Bu tutumu ile son zamanlarda kendisini beğenenleri bile karşısına almıştır. Neye ve kime güvendiğini de anlamak mümkün değildir?

Ali BADEMCİ

Ali BADEMCİ

Zihni Aldırmaz, 1985’li yıllarda ANAP içerisinde fakat MHP’liler arasında politikaya başlamıştır. Kendini bu makama,  üst üste iki devre belediye Meclisine taşımakla Aytaç Durak’ın getirdiğini unutarak,kendini  eski patronu gibi dev aynasında görmektedir! Sayın Aldırmaz’ın 1983’den 2007’ye kadar olan  25 yıllık politik servüveninde  hiç de iz bırakan bir kişilik sergilediğini söylemek mümkün değildir. Bir kere Aytaç Durak’ın  hiç hoşlanmadığı ve yıllar önce kendine ait  müteahhitlik bürosunda çalışmasına bile dayanamadığı bir adamdır.

Aldırmaz’ın ANAP’lı yıllarda birlikte politika yaptıkları  insanlardan Mustafa Tuncel’in  siyâsette hâlâ bir marka olma özelliği vardır. O da nedir biliyor musunuz? Biraz değişkenliğe uğramış hatta yozlaşmışsa da “ülkücülük”ten kalan “ sâdık adam” görüntüsüdür. MHP’ye karşı bütün hatalarına  rağmen, bu ekibin hakikatten tabanı olan, bozulmamış tek adamı, zamanında Zihni ve Mustafa’nın terk ettikleri  MHP Yüreğir Eski Belediye Başkanı Ahmet Ünal’dır. Yoksa Zihni Aldırmaz’ın ANAP ve MHP’li dönemde  vatandaştan bir tane taraftarı yoktur. Aytaç Durak onu  MHP’lilere yutturmuş ve baş sıradan seçilmesini sağlayarak bugünkü konumuna kavuşturmuş adamdır. Ehh Türkiye’nin dördüncü büyük vilâyeti olan Adana’nın  koca Büyükşehir Belediyesi’nin başında olan zat  Durak’ın kızakda olduğundan faydalanarak  bazı icraatlarda da bulunsun.

Peki Aldırmaz’ın öyle yeniden seçilecek potansiyeli var mı ? Son zamanlarda  özellikle asfalt-kaldırım ve tretuar gibi görünen göz boyayıcı işleri akıllıca yaptığı ve takdir edildiği bir gerçek. Kendisi gibi mimar olan yeğen Cengiz de fevkâlade bir belediyeci ve çok akıllı bir adam. Ama bu işlerin akılla-fikirle yürümdediğini en güzel Sayın Dinçer bilir. Bir kere Aldırmaz’ın net bir politik çizgisi yok. Tepebağlı olmasına rağmen Adana’yı ve Türkiye siyesetini bilmiyor. MHP’den istifâ etmekle çok büyük hatâ yapmıştır. Şimdi MHP belki onu rahatlıkla aday yapabilirdi! Hiç olmazsa ilçelerin birinden.. Ama görülüyor ki MHP’ye düşmanlık etmektedir. Dolâyısiyle onun etrafında  ülkücü kalacağına inanmıyorum.

Aldırmaz MHP’den sonra AKPARTİ’nin kapısını çaldı. Tabii;  kafa yapını MHP’lilere yutturursun ama ”Milli Görüşçüler”e asla… Sonra zâten bu kişinin böyle birisi olması mümkün değil.

Fakat akla bakınız ki  Akif Kemal Bey CHP’den aday oluncaya kadar AKP’nın kapısından ayrılmadı.. Şimdi Aytaç Durak ile birlikte CHP’nin kapısı önünde nöbet tutuyorlar. Gerçekte CHP’de  ibre  Akif Kemal Akay’dan yanadır. Aldırmaz farkında mı bilmiyorum ama Durak, CHP kapısına onun önünü  kesmek için gitti. Hâlâ da öyle ve amacına ulaşmışa benziyor. Çünkü Adana CHP siyâsetinde   Durak’ın da Aldırmaz’ın da esâmesi okunmuyor.

Şahsen benim partim Aldırmaz’ı aday yapsaydı ona seve  seve oy verirdim. Neye biliyor musunuz? Makul bir hizmet adamı;elim de olsa, Cengiz Dinçer’i Belediye Meclisi’ne alırım. Ama ne yazık ki şu anda  onları barındıracak ve bağrına basacak bir parti yok. Âçizane tavsiyelerim odur ki bayağı sebeblendikleri MHP iktidarının  tüzel kişilği  ve mensuplarını aşağılayıcı çıkışmalarda  bulunmasınlar. Bir kere ayıp olur.. Bu parti içinde bizim gibi bugüne kadar kapınıza bile gelmemiş insanlar var. Belki çok şikâyet ediyorsunuz ama Allah sizi  başka partinin içine düşürürse bin kere dayak bile yersiniz. Yani ben sizi seçeceğim de siz benim yüzüme tüküreceksiniz  bunu “Adanalı Terbiyesi” affetmez.

“Aday olacağım”diyorsun. Öyle “Bağımsız Aday” filân olup da kendinizi rezil etmeyin. Çok zor dostum çok. Anladığım kadarı ile tabanı ve oyu olan partilerde krediniz yok. İyisi mi  geride kalıp MHP’ye destek olursanız gelecek seçimlerde  isterseniz sizi sahipleniriz. Yok böyle yalpalamaya devam ederseniz eski patron gibi yırtık donla  sokakta kalırsınız. Ben isterim ki bir kişi herşeye rağmen politikada kaybediyorsa, tuvalet  kapılandırında sıra  bekleyen insanlar misali çekilen sıkıntı yerine  göğsü bağrı açık,vicdanı hür  saçları dağınık  müflisleri tercih ederim. İnce,zarif,karnı küçük haftada bir tuvalete gidenler.. Yani yeyip de çıkaramayanlardan olmasın.. Hele yırtık don var ya çok ayıplanan bir şey.. Fazla rezil olmanın anlamı yok. Güzel olan;namusu ile köşesine çekilmek.. Muhabbetle.

bettilt giriş