SAKIN VURMA!

Asena Kınacı Moral

ŞEHİR VE İNSAN

Ahmet URFALI

“Kız öğrenciler sokağa atıldı”

Bu haber 07 Kasım 2013 - 17:06 'de eklendi ve 1.599 kez görüntülendi.

MHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemal Enginyurt, ODÜ’lü öğrencilerin yurttan atılmalarına sert tepki gösterdi.

 HaberRes_31559

MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, Altınordu İlçe Başkanı Murat Kaçak ve Altınordu Belediye Başkan Adayı OnurŞahin ile Ordu Merkez Karşıyaka Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen Enginyurt, ODÜ’lü öğrencilere bir an önce sahip çıkılmasını istedi.

 

Karşıyaka mahallesi sakinleri tarafından coşkuyla karşılanan Enginyurt burada mahallenin sorunlarına ve taleplerine kulak verdikten sonra ODÜ’de ki öğrencilerin yurt ızdıraplarına da parmak basarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi ve AKP ile ODÜ’lü yöneticileri de göreve davet etti.

 

BAŞBAKANA MI DÜŞTÜ?

Enginyurt; “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan her gün üslup ve gündem değiştiriyor. Şimdi başbakan çıktı öğrenci evlerinde kız -erkek birlikte kalıyor diyerek Türkiye’nin gündemini değiştirmeye çalışıyor. Nerede kalıyor sorusu yok, cevabı yok. Denizli’de diyorlar böyle bir şey yok evde kalan kız erkek yok 18 yaşından büyük olaninsanların nerede nasıl kalacağı Sayın Başbakana mı düştü” dedi.

 

100 LİRA İÇİN SOKAĞA ATILDILAR

ODÜ’lü öğrencilerin mağduriyetine ses çıkarmayan AKP Ordu İl teşkilatı ve milletvekillerini şiddetle kınayan Enginyurt şöyle devam etti; “Artı sayın başbakan bu ülkede zinayı serbest bırakmadı mı? TCK bunu kaldırmadı mı? Başbakanın tetikçileri adeta alarma geçmiş durumdalar. Adana valisi sayın başbakan talimat verdi gereğini yapıyorum baskınlara başladım diyor.

Memleketin bakanı diyor ki başbakan hoşlanmadığı bir durumdan yasa çıkarma hakkına sahiptir. Bu nasıl bir başbakan nasıl bir demokrasi burası diktatörlükle mi yönetiliyor ki başbakanın hoşlanmadığı her konuda yasa çıkarma hakkı olsun. Ben buradan Sayın başbakana ordu basınının önünde soruyorum. iki gün önce Ordu basınında bir haber çıktı. Haberde diyor ki yerel gazeteler Ordu Üniversitesindeki 7 -8 kız öğrenci yurdundaki öğrenciler 100 lira ya da 150 lira ödeyemediği için yurt müdürü tarafından yurttan atılıp sokağa ter ediliyorlar” diye konuştu.

 

NEDEN SESİNİZ ÇIKMIYOR?

Türkiye’de yurt probleminin olmadığı konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yalan konuştuğuna dikkat çeken Enginyurt ODÜ’lü öğrencilerin yurt ve yol sorunlarına parmak bastı.

Enginyurt; “Şimdi sayın başbakana sormak istiyorum kız erkek bir arada kalmasın diyen başbakan Türkiye de yurt problemi yoktur diyen başbakan Türkiye de ekonomik sıkıntı yok diyen başbakan bu kız öğrenciler 100 TL parayı ödeyemedikleri için senin yurt müdürün tarafından sokağa atılırken ve sen bu haberi okuduğunda senin milletvekillerin bu haberi okuduğunda AKP İl Başkanı bu haberi okuduğunda AKP’nin bakanları bunu okuduğunda neden sesiniz çıkmıyor?

NİYE BU ÇOCUKLARA SAHİP ÇIKMIYORSUNUZ?

Niye bu çocuklara sahip çıkmıyorsunuz? Yine Ordu Üniversitesi yerleşkesinde kız öğrenci yurdundan üniversiteye gitmek isteyen öğrenciler elinde sokak lambalarıyla gece gitmek zorunda kalıyor. Ne yol var ne aydınlatma var. Bu öğrencileri bu kadar seviyorsan kız erkek öğrencileri bir arada tutmuyorsan gece karanlığında bu tehlikeli duruma neden dur demiyorsun?” sorularını sordu.

MEMLEKETİ ÖĞRENCİ EVLERİYLE BÖLMEK İSTİYOR

Başbakanın derdi kız ve erkek öğrencilerin nerde kaldığı değildir diyen Enginyurt daha sonra şunları kaydetti; “Başbakan Türkiye’yi ikiye bölmek istiyor. Kendi yandaşlarını kemikleştirerek kavga ettirerek yüzde eli elli diyerek bölmek istiyor. Bunu türban meselesinden de yaptı. Meclise türbanla gelecek bacılarımız dedi. Gücü yeten varsa engellesin dedi.

Orada olacağız canımızı ortaya koyacağız dedi. Ama MHP’nin genel başkanı sağduyulu davrandığı için CHP’ de buna dahil olunca sayın başbakan istediğini yapamadı. kavga çıkmadı memleketi baş örtüsü kavgasıyla ikiye bölemedi. Memleketi başörtüsü ile bölemeyen Sayın başbakan şimdi memleketi öğrenci evleriyle bölmek istiyor. Bu oyuna gelinmemesi gerekir. Sayın başbakan artık yolun sonuna geldi. 2014’ün 30 Martında biz artık AKP lambasının patlayacağına inandık. Bunun için gece gündüz çalışıyor mücadele ediyoruz.”  (ŞAFAK DELİÇAKAR/ORDU)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments