DOLAR 31,4224 % 0.4
EURO 33,9626 % 0.1
STERLIN 39,7866 % 0.25
FRANG 35,5623 % 0.44
ALTIN 2.063,49 % 0,52
BITCOIN 1.917.359 0.423

Yeniçeri, “Gençler ölmüyor ama devlet otoritesi örseleniyor.

Yayınlanma Tarihi :

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, AK Parti’nin, Mesut Barzani’nin özgül ağırlığından, seçim ve süreç için yararlandığını iddia etti.

F-382111530_3k

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Barzani’nin “çözüm sürecini taçlandırmak” için davet edildiğini açıkladığını ifade eden Yeniçeri, bu sürecin, Türkiye’nin iç meselesi olduğunu vurguladı.

Erdoğan’ın dünkü grup toplantısında, Osmanlı döneminde, Türkiye’nin Güneydoğusu’nun Kürdistan, Doğu Karadeniz’in de Lazistan eyaleti olduğunu söylediğini anımsatan Yeniçeri, “AKP’nin zihninin arka tarafında eyaletleşmenin olduğu anlaşılıyor. Yapılan açıklamalar eyaletleşmenin arka planıdır. Atatürk’e ısrarla Mustafa Kemal diyen, Atatürk diyemeyen Tayyip Erdoğan, bu ülkeyi birleştirip, bütünleştirerek milli bir devlet kuran Mustafa Kemal Atatürk’ü bile bölücü emeller için kullanmaktadır. AKP zihniyeti hala Osmanlı’dan Türkiye Cumhuriyeti’ne geçildiğinin farkında değil. AKP’nin Osmanlı İmparatorluğu ile Türkiye Cumhuriyeti’ni de birbirine karıştırdığı anlaşılıyor” diye konuştu.
Yeniçeri şu ifadeleri kullandı:

Barzani’nin Özgül Ağırlığına Duyulan İhtiyaç!
AKP yetkililerinin ifadeleriyle Mesut Barzani,  “özgül ağırlığı”ndan yararlanılmak üzere Diyarbakır’a davet edilmiştir.

Barzani de muhtemelen özgül ağırlığını daha da artırmak üzere bölgeye gitmiştir. Böylece AKP, Barzani’nin özgül ağırlığından seçim ve süreç için yararlanırken, Barzani’nin de özgül ağırlığını bölge halkı üzerinde daha da artırmak için bu davetten yararlandığı açıktır. Sonuç itibarı ile Diyarbakır’daki özgül ağırlık giderek Erbil’e doğru kayacaktır.

AKP’nin komşu bir ülkenin yetkilisinin özgül ağırlığından yararlanmaya kalkışması üzerinde durulması gereken önemli bir husustur.

Bu durum dünyaya nizam veren (!), meydan okuyan, ‘Dünya Lideri’ Tayyip Erdoğan’ın kendi ülkesinin bir bölgesinde Barzani’nin özgül ağırlığına ihtiyaç duyduğunu göstermesi bakımından son derece ilginçtir.

AKP Türkiye’nin İç İşlerine Barzani’yi Karıştırmıştır!

Başbakan Erdoğan da Barzani’nin “çözüm sürecini taçlandırmak” için davet edildiğini açıklamıştır.  Öncelikle şunu ifade etmemiz gerekir ki, “çözüm” denilen süreç, her şey bir yana Türkiye’nin iç meselesidir. Türkiye’nin iç meselesine Barzani’yi dahil etmek onu Türkiye’nin iç işleri karıştırmaktır.

Barzani’yi AKP’nin daveti, onu halk nezdinde makul ve peşinden gidilecek bir kişi haline getirmiştir.

Bu Türkiye Cumhuriyeti yönünden kabul edilemez bur durumdur. Türkiye’nin Güneydoğusunda taban tutmuş olan bir Barzani gelecekte tahmin edilemeyen sorunlar yaratabilecektir. Barzani’nin Peşmerge üniformasıyla toplantıya katılması da dikkate değer bir diğer husustur. Bu kıyafet onun bağımsız bir silahlı kuvvetin komutanı olduğunu simgelemektedir. Bu da yöre halkına verilmiş ciddi bir mesajdır.

Bölücülüğe Mustafa Kemal’i Alet Etmek!
Tayyip Erdoğan, ilk meclis, gizli celse zabıtlarından örnek vererek şunları söylüyor: “Kürt kelimesini o Meclis’te görecekler. Gürcü, Laz, Arap, Boşnak kelimeleri o zabıtlarını görecekler, Kürdistan kelimesini, o Meclis zabıtlarında görecekler” diyor.

Tayyip Erdoğan, Osmanlı döneminde Türkiye’nin Güneydoğu’sunun “Kürdistan”, Doğu Karadeniz’in de“Lazistan” eyaleti olduğunu söylüyor. O halde bu bölgelere Kürdistan ya da Lazistan demenin tarihin devrettiği bir miras olduğunu söylüyor.

Tayyip Erdoğan, Barzani’ye yaptığı “Kürdistan” jestinin de bu ifadelerle gerekçelendirmektedir.
AKP’nin zihninin arka tarafında eyaletleşmenin olduğu anlaşılıyor. Yapılan açıklamalar eyaletleşmenin arka planıdır.

Atatürk’e ısrarla “Mustafa Kemal” diyen, “Atatürk” diyemeyen Tayyip Erdoğan, bu ülkeyi birleştirip, bütünleştirerek milli bir devlet kuran Mustafa Kemal Atatürk’ü bile bölücü emeller için kullanmaktadır. AKP zihniyeti hala Osmanlı’dan Türkiye Cumhuriyeti’ne geçildiğinin farkında değil…
AKP’nin Osmanlı İmparatorluğu ile Türkiye Cumhuriyeti’ni de birbirine karıştırdığı anlaşılıyor. Tayyip Erdoğan kurulan Türkiye Cumhuriyeti devletinin niteliklerinden haberi yok gibi davranıyor. Bu zihniyet Sevr’in yırtıldığını, Duyunu Umumiye’nin de lağvedildiğinin farkında değilmiş gibi yapıyor.

Osmanlı ve Cumhuriyetin ilk yıllarında Irak’ın belli bir bölgesi için ifade edilen “Kürdistan” tabirini Başbakan Erdoğan’ın Türkiye’nin Güneydoğusunu da tamamen içine alacak şekilde kullandığı anlaşılıyor. Böylece terör örgütünün bölücü emeller için kullandığı “Kuzey Kürdistan” tabiri bizzat Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı tarafından meşrulaştırılmış oluyor.

Mesud Barzani, Erdoğan’ın, “Kürdistan” jestinden çok memnun olmuş ve “bu Başbakanın attığı bir adımdır ve bizi daha da yakınlaştıracaktır” demiştir. Barzani, “İnşallah bundan sonraki Nevroz’a çağırırlarsa geliriz” diye eklemiştir.

Öyle görülüyor ki Barzani bölgeye zaman zaman gelip giderek özgül ağırlığını daha da artırmayı planlamaktadır.
BDP ve Terör Örgütü Yeni Kazanımlar Peşinde!

PKK’nın “uluslararası terör örgütü listelerinden çıkarılması için” BDP’liler Almanya’da eylem düzenlendi.
Barzani ve Erdoğan’a yönelik olarak Demirtaş şunları söyledi: ‘Bugün şu saatlerde Amed’de Kürt halkına mesaj vermeye geldi’  diyenler bastığı yerlerdeki ödenmiş bedellere saygı duyarak konuşmalıdırlar. Kürt halkı, Kürt anaları gençleri Amedi sokak sokak, meydan meydan direniş kalesi haline getirtmesiydi bugün orada kimse nutuk atamazdı”.

Demirtaş, karakol, baraj inşa etmenin, askeri amaçlı yol yapmanın ve sınıra duvar örmenin süreci baltalayan hususlar olduğunu söylemesi üzerinde durulması gereken ayrı bir husustur. Terör örgütününçekilme ya da çözüm süreci adı altında devlet adına görüşmeler yaptığı kişilerle karakol inşa edilmemesi, baraj ve yol yapılmaması konusunda mutabakat sağladığı anlaşılıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devletine, sözde çözüm süreci yüzünden birileri ne yapıp ne yapmayacağını dikte ettirmeye çalışıyor. Bir devletin ne yapıp ne yapmayacağına terör örgütü ya da uzantıları karar veriyorsa orada o devletin egemenliğinden söz edilemez.

Demirtaş ve terör örgütü resmen bölgedeki egemenliği paylaşmak istiyor.

PKK Terörist Eylemlerini Sürdürüyor!
Gerçekte PKK, gerçek anlamda hiç bir zaman “çözüm süreci”ni dikkate almamıştır. Bu süreci taktik bir aşama olarak görmüştür.

Başından bu yana KCK Kongragel’in tutum belgesinde bu durum açıkça ifade edilmiştir:

Tutum belgesinin 6. Maddesi “çeşitli güçlerden gelebilecek saldırılar karşısında aktif savunmaya hazırlıklı olması…” gerektiği yazılmıştır. Çekilmeye nasıl bir anlam yüklediklerini ise şöyle açıklıyorlar: “Kürdistan’da gerilla güçlerinin ‘Medya Savunma Alanları’na planlı ve kademeli bir şekilde geri çekilmesi…” olarak tanımlıyorlar.

“Hükümet üzerinde siyasal baskı oluşturmak üzere halk serhildanları temelinde tüm toplumsal dinamiklerin harekete geçirilmesi…Bütün Türkiye genelinde…Yoğun bir eylem ve örgütlenme çalışması içinde olunması…”

Kaldı ki “çözüm süreci”nde AKP iktidarının muhatap aldığı terörist odaklar “çekilme durduruldu”, “süreç tıkandı”, “sürecin sırat köprüsünde”, “demokratikleşme paketi sürecin bittiğinin deklarasyonudur”şeklinde açıklamalar yapmışlardır.

Çözüm sürecinin gerçek muhatabı terör örgütüydü. Terör örgütü de çözüm/çekilme sürecinin bittiğini açıklamış bulunmaktadır. AKP bu durumu kamuoyundan saklamak için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Kurtarılmış Bölge ya da “Gerilla Alanı”
Adana’da da PKK yandaşları belediye otobüsüne taşla ve molotoflarla saldırmış, kontrolü kaybeden otobüsün bir çocuğu ezmesine sebep olmuşlardır. Bunlar son bir haftada gerçekleştirilen eylemlerden sadece üçüdür. Bu eylemlerin rastlantı ya da münferit olmadıkları planlı bir stratejinin ürünü olduğu açıktır.Ayrıca yurdun çeşitli yerlerinde yaşanan olaylar, yapılan gösteriler medya tarafından bildirilmemektedir.

Yetkililer ise üç maymunu oynamaktadır. Bunun en somut örneği terör örgütü yandaşlarının sıklıkla ve hatta emniyet müdürlüğü önü dahil olmak üzere İstanbul’un Zeytinburnu semtinde yaptıkları eylemlerdir. Terör örgütlerinin internet sitelerinden, sosyal medya hesaplarından paylaşılan video ve fotoğraflardan aslında ülke genelinde neler olup bittiği açıklıkla görülebilir.

PKK’nın, Barzani henüz Diyarbakır’a gelmeden önce Nusaybin’de yaptığı eylem, sürecin nereye doğru gittiği konusunda ciddi ip uçları vermiştir. Nusaybin’de görevden dönen jandarma araçlarına örgüt militanları 100-150 el ateş etmiştir.

Genelkurmay olayı, terör örgütünün pusu kurması sonucu gerçekleştiğini ve jandarma birimlerinin “meşru müdafaa”  bağlamında buna cevap verdiğini açıklamıştır. Burada meşru müdafaa söylemi ilginçtir. Türkiye’nin içinde TSK mensupları “meşru müdafaa” yapmak zorunda kaldıklarını, saldıran terörist unsurlara karşı herhangi bir operasyon yapmadıkları ya da yapamadıklarını açıklamış olmaktadırlar.

Eylemle ilgili olarak ANF de çıkan açıklamaya göre “HPG, Mardin’in Nusaybin ilçesi kırsalında operasyona çıkan Türk ordusuna bağlı askeri birlikleri gerilla alanlarına yönelmesi üzerine “uyarı ve savunma amaçlı” ateş açıldığını” ifade etmiştir. Ayrıca Genelkurmay’ın belirttiği gibi ağır silah kullanılmasının da söz konusu olmadığı belirtilmiştir.

Bu açıklamadan da anlaşılacağı gibi PKK, bazı alanları “gerilla alanı” olarak daha doğrusu kurtarılmış bölge ilan etmiştir. Sürecin kesintiye ve bir kazaya uğramaması için asker operasyon yapmamış gelinen nokta da burası olmuştur.

Terör örgütü malum bağlamında Şırnak yakınlarında bir de şantiye basmış 7 kamyon, 2 iş makinesi ve 1 yakıt tankerini ateşe vermiştir.

Terör örgütünün şantiye ve inşaatları hedef alacağını açıkça ilan etmesine rağmen bu inşaatın basılması nasıl mümkün olmuştur? Buralarda neden gerekli güvenlik tedbirleri alınmamıştır? Terör örgütü nasıl oluyor da elini/kolunu sallayarak şantiye basabiliyor? Bunları iktidar yetkililerinin kamuoyuna açıklaması gerekiyor.

Yoksa eylem yapılan bu bölgeler terör mihraklarının dediği gibi “gerilla alanı” olarak terör örgütünün inisiyatifine mi terk edilmiştir?

AKP’nin Basiretsizliği ve Stratejik Körlüğü
Sözde “Çözüm süreci” devletin bölgedeki otoritesini sarsarken terör örgütünün etkinliğini ve otoritesini giderek artırmaktadır.

AKP Hükümeti, PKK’ya paket üstüne paket hazırlarken PKK da “merkezi komutanlık”, “profesyonel gerilla” gibi hazırlıklar yapmıştır.

Bugün cenazeler gelmiyor ama bölgede PKK’nın otoritesi de giderek daha fazla taban buluyor ve kökleşiyor. PKK örgüt otoritesini her alanda güçlendiriyor. AKP ise “süreç zarar görmesin” diye bölgede olan bitene ses çıkarmıyor.

Gençler ölmüyor ama devlet otoritesi örseleniyor. PKK silahlarıyla, eğitimiyle, kamplarıyla, gümrük kapılarıyla devletleşiyor.

PKK o kadar pervasızlaşmıştır ki, bölgede teröristler için “şehitlik”ler açmış, “müze” kurmuştur.

Bugün gelmeyen ölümler yarın örgütün talepleri yerine getirilmeyince büyük kitle katliamlarının yaşanmayacağını kimse garanti edemez.

AKP burnunun uçunu göremeyecek kadar stratejik kördür. Basiretsizlikte ise AKP’nin eline kimse su dökemez. İktidarın bir ileri bir geri adım atmasının nedeni budur.

Uyanık ve Tedbirli Olmak!
Bölgeden çekilen, çözülen terör örgütü değil TSK olmuştur. Terörist unsurlar eller tetikte pusuda beklemektedir. Bütün göstergeler ve işaretler terör örgütünün ciddi ve ses getirici eylemlere hazırlandığı göstermektedir. Yetkililerin uyanık olmaları, gereken tedbirleri tayakkuz seviyesinde almaları şarttır. Güvenlik güçleri ‘su uyur eşkıya uyumaz’ basireti içinde olmalılar.

Çözüm süreci saçmalığı yüzünden görevlilerin rehavete kapılmamaları, gaflet içinde bulunmamaları gerektiğini bir kez daha hatırlatıyorum.­­­­­­

YORUM YAP

escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Bayrampaşa escort Beylikdüzü escort Güngören escort İstiklal escort Kadıköy escort Sultanbeyli escort Üsküdar escort Avsallar escort Mahmutlar escort Oba escort Mecidiyeköy escort Ölüdeniz escort Güllük escort Kültür escort Ataşehir escort Avcılar escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Adapazarı escort Yalıkavak escort güvenilir casino siteleri Yalova escort Muğla escort Aydın escort Çanakkale escort Balıkesir escort Tekirdağ escort Manisa escort Trabzon escort Kahramanmaraşescort Kütahya escort Osmaniye escort Sivas escort Tokat escort Çorum escort Yozgat escort Isparta escort Elazığ escort Ordu escort Edirne escort Erzincan escort Zonguldak escort Rize escort Uşak escort Kırşehir escort Erzurum escort Giresun escort Amasya escort Sinop escort Niğde escort Bolu escort Karaman escort Kırıkkale escort Bayburt escort Ardahan escort Gümüşhane escort Artvin escort Çankırı escort Bartın escort Sinop escort Bilecik escort Karabük escort Burdur escort Nevşehir escort Kıbrıs escort Kırklareli escort Kastamonu escort Düzce escort Aksaray escort Adıyaman escort Afyon escort Arnavutköy escort Bebek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beyoğlu escort Büyükçekmece escort Çatalca escort Çekmeköy escort Eyüpsultan escort Kağıthane escort Sancaktepe escort Sarıyer escort Şile escort Silivri escort Şişli escort Taksim escort Zeytinburnu escort Aliağa escort Balçova escort Bayındır escort Bayraklı escort Bergama escort Beydağ escort Bornova escort Buca escort Çeşme escort Çiğli escort Karşıyaka escort Fehiye escort Marmaris escort Gaziemir escort Dikili escort Menderes escort Menemen escort Torbalı escort Atakum escort Çerkezköy escort Yenişehir escort Bodrum escort Toroslar escort Tarsus escort Silifke escort Mezitli escort Erdemli escort Anamur escort Akdeniz escort Melikgazi escort Elbistan escort Lüleburgaz escort İzmit escort İlkadım escort Çorlu escort Battalgazi escort Yeşilyurt escort Milas escort Ceyhan escort Çukurova escort Kozan escort Sarıçam escort Seyhan escort Emirdağ escort Sandıklı escort Merzifon escort Suluova escort Taşova escort Altındağ escort Batıkent escort Çankaya escort Çubuk escort Etimesgut escort Haymana escort Kahramankazan escort Keçiören escort Kızılcahamam escort Mamak escort Polatlı escort Pursaklar escort Sincan escort Ulus escort Yenimahalle escort Aksu escort Alanya escort Belek escort Demre escort Döşemealtı escort Elmalı escort Finike escort Gazipaşa escort Kaş escort Kemer escort Kepez escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Lara escort Manavgat escort Muratpaşa escort Serik escort Side escort Didim escort Efeler escort Nazilli escort Söke escort Altıeylül escort Ayvalık escort Bandırma escort Bigadiç escort Burhaniye escort Dursunbey escort Edremit escort Erdek escort Gömeç escort Gönen escort Havran escort İvrindi escort Karesi escort Kepsut escort Susurluk escort Büyükorhan escort Gemlik escort Görükle escort Gürsu escort Harmancık escort İnegöl escort İznik escort Karacabeyescort Kestel escort Mudanya escort Mustafakemalpaşa escort Nilüfer escort Orhangazi escort Osmangazi escort Yıldırım escort Biga escort Çan escort Gelibolu escort Karahayıt escort Merkezefendi escort Pamukkale escort Keşan escort Aziziye escort Palandöken escort Yakutiye escort Odunpazarı escort Tepebaşı escort Araban escort İslahiye escort Karkamış escort Nizip escort Nurdağı escort Oğuzeli escort Şahinbeyescort Şehitkamil escort Yavuzeli escort Bulancak escort Espiye escort Görele escort Altınözü escort Arsuz escort Antakya escort Defne escort Dörtyol escort Erzin escort Hassa escort İskenderun escort Kırıkhan escort Kumlu escort Payas escort Reyhanlı escort Samandağ escort Eğirdir escort Yalvaç escort Foça escort Karabağlar escort Kemalpaşa escort Kiraz escort Kınık escort Konak escort Narlıdere escort Ödemiş escort Tire escort Urla escort Safranbolu escort Akhisar escort Alaşehir escort Kırkağaç escort Salihli escort Sarıgöl escort Şehzadeler escort Soma escort Turgutlu escort Yunusemre escort Akkışla escort Bünyan escort Develi escort Kocasinan escort Talas escort Yahyalı escort Gazimusağa escort Girne escort İskele escort Lefke escort Lefkoşa escort Başiskele escort Çayırova escort Darıca escort Afşin escort Dulkadiroğlu escort Göksun escort Onikişubat escort Türkoğlu escort Kızıltepe escort Mut escort Dalaman escort Gümbet escort Datça escort Kavaklıdere escort Köyceğiz escort Menteşe escort Turgutreis escort Ula escort Yatağan escort Fatsa escort Altınordu escort Ünye escort Düziçi escort Kadirli escort Ardeşen escort Akyazı escort Arifiye escort Erenler escort Geyve escort Hendek escort Karasu escort Kaynarca escort Sapanca escort Derince escort Dilovası escort Gebze escort Gölcük escort Kandıra escort Karamürsel escort Kartepe escort Körfez escort Akşehir escort Beyşehir escort Bosna escort Ereğli escort Karapınar escort Meram escort Selçuklu escort Gediz escort Simav escort Tavşanlı escort Doğanşehir escort Bafra escort Çarşamba escort Boyabat escort Kapaklı escort Süleymanpaşa escort Erbaa escort Niksar escort Turhal escort Akçaabat escort Of escort Ortahisar escort Yomra escort Armutlu escort Çiftlikköy escort Çınarcık escort Akdağmadeni escort Boğazlıyan escort Sarıyaka escort Sorgun escort Alaplı escort Çaycuma escort Devrek escort Ereğli escort Kilimli escort Kozlu escort