DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.605.140 -0.178

BAHÇELI: SEÇIMLERDE VATANIMIZIN VE BAYRAĞIMIZIN TEKLIĞI OYLANACAKTIR

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

devletbahceli-miting4

Balıkesir Belediyesi’nin toplu açılış töreninde konuşan Bahçeli “Bu seçimler Türkiye açısından hayati önemdedir. Türk milletinin varlığı ve birliği oylanacaktır. Türkçemiz oylanacaktır. Vatanımızın ve bayrağımızın tekliği oylanacaktır. Milli varlığımız, milli kimliğimiz ve milli haklarımız oylanacaktır” dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=YTnBtQcHTuc

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, toplu açılış töreni ve ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Balıkesir’de büyük bir kalabalık tarafından karşılandı. Şehir girişindeki Değirmenboğazı mevkiinde çok sayıda araçtan oluşan konvoy ile karşılandı. Karşılamada izdiham yaşanırken, partililer Devlet Bahçeli’nin elini öpmek için yarıştı.

Daha sonra şehre giren Bahçeli, Balıkesir Belediyesine geldi. Yoğun kalabalığın bulunduğu belediyede Belediye Başkanı İsmail Ok’un oğlu MHP liderini çiçekle karşılayıp elini öptü. İzdihamın yaşandığı belediye önündeki karşılamada Devlet Bahçeli zabıtalardan oluşan tören mangasını selamladı. Balıkesir Belediyesinin girişinden itibaren Devlet Bahçeli’nin yürüyeceği yola iki tarafı kırmızı ve beyaz karanfillerle süslenmiş kırmızı halı serildi. Yoluna karanfillerin döküldüğü Bahçeli, başkanlık makamına çıkarak Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok’u ziyaret etti. Belediye Başkanı İsmail Ok, “Sayın genel başkanım Kuva-yı Milliye şehri Balıkesir halkının temsil makamı olan Balıkesir Belediyesine hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz, şeref verdiniz. Bu ziyaretiniz bizi ziyadesiyle memnun etti. Bize moral verdi, şevk verdi. Allah’ın izniyle bu aşk ve şevk ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daha büyük azimle çalışıp Balıkesir’i hakkettiği yere, en iyi yerlere taşımaya çalışacağız. Ben şahsım ve Balıkesir halkı adına sizleri burada Balıkesir halkının makamında ağırlamaktan memnuniyet duydum” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Başkan Ok’a teşekkür etti. Törende yapacağı konuşma nedeniyle Balıkesir Belediyesinde soru kabul etmeyen MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kurtdereli Kapalı Spor Salonundaki toplu açılış törenine katıldı.

Balıkesir Belediyesi’nin toplu açılış töreninde konuşan Bahçeli “Bu seçimler Türkiye açısından hayati önemdedir. Türk milletinin varlığı ve birliği oylanacaktır. Türkçemiz oylanacaktır. Vatanımızın ve bayrağımızın tekliği oylanacaktır. Milli varlığımız, milli kimliğimiz ve milli haklarımız oylanacaktır” dedi.

Bahçeli’nin konuşmasının tamamı şu şekilde:

Aziz Vatandaşlarım,

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Muhterem Hanımefendiler, Beyefendiler,

Sözlerime başlarken hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Bu aziz yurt köşesinde bulunmaktan ve siz saygıdeğer Balıkesir’li kardeşlerimle buluşmaktan mutluluk duyuyorum.

Bu vesileyle Ayvalık’a, Burhaniye’ye, Gömeç’e, Kepsut’a, Sındırgı’ya, Balya’ya, Dursunbey’e, Gönen’e, Manyas’a, Susurluk’a, Bandırma’ya Edremit’e, Havran’a, Marmara Adası’na, Bigadiç’e, Erdek’e, İvrindi’ye ve Savaştepe’ye en derin muhabbetlerimi gönderiyorum.

Balıkesir’deki tüm vatandaşlarımı hiçbir ayrım gözetmeksizin en kalbi hislerimle kucaklıyorum.

Bugün Balıkesir Belediye’mizin gayret ve çalışkanlığına şahit olmak, sabır, inanç ve azimle hayata geçirdiği eserlerinin toplu açılışını gerçekleştirmek için toplandık.

Balıkesir’i; her ziyaretimde daha gelişmiş, daha güzelleşmiş ve daha bayındır hale gelmiş olmasını sevinç içerisinde izliyor ve görüyorum.

Belediyemizin vaatlerini bir bir yerine getirmesini takdir ediyor, Balıkesir adına çok önemli bir kazanç olarak değerlendiriyorum.

Bundan dolayı, Balıkesir Belediye Başkanı değerli dava arkadaşım Sayın İsmail Ok Bey’i huzurlarınızda tebrik ediyorum.

Balıkesir’in kademe kademe yükselmesinde ve büyümesinde payı bulunan Belediye Meclis üyelerimizi, her seviyedeki belediye çalışanını kutluyorum.

Partimizin ilke, hedef ve politikalarını her zeminde, her seviyede ve her ortamda anlatan, tanıtan ve aynı zamanda benimsenmesi için mücadele veren İl Başkanımıza, İlçe Başkanlarımıza ve tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne yıllardır inanan, itimat eden, oy ve destek veren tüm Balıkesir’li vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Allah’a şükür partimize duyulan güven boşa çıkmamış, umutlar heba olmamıştır.

Beklentiler karşılıksız, ihtiyaçlar cevapsız bırakılmamıştır.

Balıkesir ihya oldukça, itibar kazandıkça, hizmet kervanı hızlandıkça bizim gönül huzurumuz, görevimizi ifa etmenin rahatlığı artmıştır.

Bu nedenle bahtiyarlığım kat be kat fazladır.

Ancak yapacaklarımız bitmemiştir.

İşimiz sonlanmamış, heyecanımız tükenmemiş, enerjimiz azalmamıştır.

Balıkesir’in daha iyiye ulaşması için birçok hedefimiz vardır.

Balıkesir’in yıldız gibi parlaması için daha birçok projemiz bulunmaktadır.

Sizlerin verdiği yetkiye layık olabilmek için yerimizde saymayacağız.

Yılgınlığa ve yorgunluğa şans tanımayacağız, bezginliğe ve atalete izin vermeyeceğiz.

Dinamik, kendini devamlı surette yenileyen, insan odaklı, üretken temelli, değişime açık, herkesi sahiplenen, herkese elini uzatan, herkesin meselelerine eğilen bir belediyecilik vizyonuyla Balıkesir’i hak ettiği noktalara taşıyacağız.

Balıkesir’de yaşayan her kardeşimin, her vatandaşımın yanında tavizsiz şekilde duracağız.

Nasıl ki, 29 Mart 2009 tarihinde Balıkesir’in ters giden talihi dönmüşse, inanıyorum ki, 30 Mart 2014 tarihinde de bir adım ilerisine geçilecek ve çalışkan, hassas, sorumlu, ahlaklı ve dürüst belediyecilik anlayışı türlü engellemelere rağmen yoluna devam edecektir.

Bunun için sizlerden çok şey bekliyor ve hepinizle iftihar ediyorum.

Değerli Vatandaşlarım,

Saygıdeğer Dava Arkadaşlarım,

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerine tam 120 gün kalmıştır.

Bu seçimler Türkiye açısından hayati önemdedir.

Ve bu seçimler geleceğimizi şekillendirecektir.

Mahalli İdareler Seçimlerinde yalnızca belediye başkanı, yalnızca belediye meclis üyeleri, yalnızca il genel meclis üyeleri, yalnızca köy ve mahalle muhtarları seçilmeyecektir.

Bunlardan daha da önemlisi Türk milletinin varlığı ve birliği oylanacaktır.

Türkçemiz oylanacaktır.

Vatanımızın ve bayrağımızın tekliği oylanacaktır.

Milli varlığımız, milli kimliğimiz ve milli haklarımız oylanacaktır.

Hükümetin tamamen iflas etmiş iç ve dış politikası değerlendirilecektir.

Devletimizin akıbeti belli olacaktır.

Ya yurdum diyeceğiz, ya yutulmaya razı olacağız.

Ya ülkem diyeceğiz, ya topraklarımızın üleşilmesine göz yumacağız.

Ya bütünlük diyeceğiz, ya bölünmeyi sineye çekeceğiz.

Ya Türkiye ve Türk milleti diyeceğiz, ya da tükenmeye, dağılmaya ve parçalanmaya katlanacağız.

Sizler sandık başına gittiğinizde, yapacağınız tercihlerle;

√ Balıkesir’in kaderini tayin edecek, özlemlerini seslendireceksiniz.

√ Nasıl bir ülkede, nasıl bir şehirde ve hangi şartlar içinde yaşamak istediğinizi göstereceksiniz.

√ Boyut ve cesameti dayanılmaz seviyelere çıkan sosyal ve ekonomik felaketleri dikkate alıp, çocuklarınız adına sorumluluk üstleneceksiniz.

√ Milletin adını küllemeye ve köreltmeye çalışanlara mesaj vereceksiniz.

√ Türklüğe alerji duyanlara, milli mevcudiyet ve mirasa düşmanlık besleyenlere safınızı ve tarafınızı ispatlayacaksınız.

√ Yolsuzluğa, yoksulluğa ve yozlaşmaya karşı tavrınızı ve iradenizi belirteceksiniz.

Şüphe etmiyorum ki, Balıkesir dün olduğu gibi yarın da yine Türk milletinin yanında duracak; bağımsızlığın, onurun ve hidayetin yolunda yürüyecektir.

Bu şehrimiz Karesi Beyliği’nden Cumhuriyet’e kadar geçen uzun asırlar içerisinde hiçbir zaman yanlışın ve yıkımın içinde olmamıştır.

Umur Bey, Kaya Bey, Zağnos Paşa, Hüseyin Paşa, Sinan Paşa, Salih Paşa, Osman Paşa gibi devlet adamlarının yanısıra, Şeyh Lütfullah, Hasan Baba, Paşa Sultan gibi manevi hayatımızın muhterem isimleri Balıkesir’in bağrından yetişmiştir.

İlim ve irfan sahibi Mehmet Birgivi, Ali Şuuri Efendi ve Hasan Basri Çantay Balıkesir’in milletimize kazandırdığı alim ve arif isimler arasında yer almıştır.

Balıkesir demek milli mücadele demektir.

Balıkesir demek işgal, istila ve ilhaka hayır demektir.

Balıkesir demek, mütareke yıllarında Alaca Mescit’te toplanıp da kurtuluştan başka çare olmadığını haykıran kahramanlık demektir.

Balıkesir demek, vatanımızın en karanlık döneminde cesaretiyle ileri atılan Leblebici Raşit, hikayeleriyle milletimizi aydınlatan Ömer Seyfettin  demektir.

Ve Balıkesir demek sırtına adeta Türk vatanını, Türk tarihini alan Seyit Onbaşı demektir.

İhtiyaç olan her ortamda, lazım olan her durumda Balıkesir inisiyatif alarak milli vakarını, milliyetçi yönünü ortaya çıkarmıştır.

Nitekim geçmişte bunun sayısız misalleri yaşanmıştır.

94 yıl önce, vatanımızı esaret altına alma girişimlerine Balıkesir duyarsız kalmamıştır.

Biliyorum ki, Batı Anadolu’daki milli ve sivil direnişin başını Balıkesir eksenli kongre hareketleri çekmiştir.

Bu yönüyle Balıkesir’den “devletleşen belde” diye bahsedilmesi temelsiz değildir.

Devrin otorite boşluğu, yönetici elitin yabancılara boyun eğmesi, acizlerin manda ve himayeyi savunmaları, pek tabii topraklarımızın kirletilmesi buradan şiddetle reddedilmiştir.

Balıkesir’den dumanı tüten milli mücadele ruhu; korkmamış, tavsamamış, pes etmemiş, geri çekilmemiş ve asla da vazgeçmemiştir.

Amaç esaret değil, bağımsızlık etrafında somutlaşmıştır.

Amaç bağımlılık değil, insanca ve şerefli bir şekilde var olmaya odaklanmıştır.

Düşünebiliyor musunuz, Sevr’le birlikte, Güneydoğu illerimiz Fransa’ya, Trakya hukuken, İzmir ve çevresi ise fiilen Yunanistan’a verilmişti.

Doğu’da Ermenistan devleti ve özerk bir Kürdistan’ın kurulması planlanmıştı.

Vatikanlaştırılmış İstanbul ise şartlı bir şekilde bize bırakılmıştı.

Ayrıca Marmara ve Boğazlar bölgesinin gerçek egemenliği ve yönetimi kurulacak bir uluslararası komisyona havale edilmişti.

Son yurdumuzun geri kalan bölümünün aşağı yukarı üçte ikisi de çıkar ve nüfuz alanları olarak Fransa, İngiltere ve İtalya arasında paylaştırılmıştı.

Bize de, yeni Türkiye olarak, kala kala Kastamonu vilayetiyle Sivas, Ankara ve Bursa vilayetlerinin birer parçası kalmış, denizlerle tek bağlantı güzergâhı da çok dar olacak şekilde Karadeniz’le sınırlandırılmıştı.

Sevr isimli ölüm belgesi Türk milletinin hayat alanını küçülte küçülte imhayı hedeflemiştir.

Türklerin Anadolu’dan çıkarılması için yüzyıllardır düşmanlık kuyruğunda nöbet tutan Haçlılar, sonunda içimizden devşirdikleri işbirlikçilerle en önemli adımlarını atmışlardır.

Hatta Sevr imzalanmadan evvel, bizzat hain Damat Ferit’in öncülüğünde 12 Eylül 1919’da Kürdistan’ın kurulması konusunda yabancılarla gizli bir anlaşma yapılmıştır.

Bu sefalet yuvaları, bu milliyet ve millet hasımları; bağımsızlığımızı gözden çıkarmışlar, boyunduruk altında yaşamak için yandaşlarıyla sözleşmişlerdir.

Zira bunlarda, bugünkü iktidar koltuğunda oturanlar gibi milli haysiyet yoktur ve hiç de görülmemiştir.

Manda ve himaye taraftarları, işgal yardakçıları, yabancı muhipleri, bölünme ve dağılma elçileri köşe başlarını tutmuş, uğruna nice millet evladının şehit olduğu Türk vatanını peşkeş çekmeye cüret etmişlerdir.

Fakat Türk milletinin iman ve iradesi alçaklara teslim olmamış, zillete geçit vermemiştir.

Balıkesir düşmandan çekinmemiş, tıpkı şu günlerde olduğu gibi, hıyanetin yaygınlığından, silahın gücünden, kabus senaryosunun etkinliğinden ürkmemiştir.

Milleti koyun sürüsü, kendilerini de çoban olarak görenler Türk milletinin kahrından, kuvvetinden ve tarihi kudretinden habersiz olduklarını sömürgecilerin uşağı olmakla kanıtlamışlardır.

Görüyoruz ki, Sevr’i diriltmeye çalışanlar güncellenerek tekrar gündeme oturmuştur.

Türkiye’yi bölmeyi ve etnik temelde çözmeyi amaçlayan küstahlar yeniden gün yüzüne çıkmış, tarihi hesapları masaya çıkarmış, mevki ve makam sahibi olmuşlardır.

Başbakan, pazarlığı çözüm görmüş, Oslo’dan İmralı’ya kadar PKK’yı meşrulaştırma ve masum gösterme arayışına girmiştir.

Analarımızın gözyaşını kullanmış, hain niyetleri, türlü musibetleri alenileştirmiştir.

Biliniz ki, Türk milleti tıpkı 94 yıl önceki karanlık günlere paldır küldür gitmektedir.

Başbakan ve hükümeti milli ve manevi değerlerimize suikast düzenlemek için olmadık iftira, tezvirat ve karanlık kampanyalardan istifadenin peşindedir.

Türkiye sanki ikinci Mondros Mütarekesi’ni imzalayan savaş mağlubu, yenilmiş, teslim alınmış ve her tarafından kuşatılmış bir ülke görüntüsündedir.

Başbakan Erdoğan azıtmış, aklını yitirmiş, kontrolü kaybetmiş, her değerimizi darbelemiş ve damgalamıştır.

Türk milletini inkar eden Başbakan ve zihniyetidir.

Terörist affını hayal, yıkımı proje, Kürdistan’ı vizyon, çözülmeyi misyon, parçalanmayı hedef, bin yıllık hukuku bozmayı marifet gören Başbakan ve zihniyetidir.

Bölücülere Türkiye’yi vaat eden, Barzani’ye şefkat ve dostluk eli uzatan Başbakan ve zihniyetidir.

PKK’ya gelince kuzu gibi olan, hak arayanlara, demokratik itirazını gösterenlere ve muhalif duranlara gelince şahinleşen Başbakan ve zihniyetidir.

Türklüğü yok sayan ve hatta daha ileri giderek Türk diye bir şey yok deme ahlaksızlığını ve rezilliğini diline dolayan da Başbakan ve zihniyetidir.

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Artık öyle bir iktidarla karşı karşıyayız ki, Türklüğün ayıplanması şöyle dursun, tarihten dahi silinme, dünyadan kazınma, medeniyet kulvarından sökülüp atılma çabaları sıradan hale gelmiştir.

Bu hastalıklı yaklaşım ve iftiranın, Türklere barbar diyen Haçlı emellerinden hiçbir farkı yoktur.

Söz konusu bu isnada, bu seviyesiz laflara hıyanet yakıştırması bile az gelecektir.

Türk milletinin 36 parçaya ayırma çabaları yetmezmiş gibi, şimdi de “aslında Türk diye bir şey yoktur” noktasına gelinmesi felakettir, hüsran vericidir ve milletimize en ağır küfürdür.

Zalimler koalisyonu bile bu kadarını yapamamıştır.

Yedi düvel başımıza üşüşmüştür de, bu kadarına bile cesaret edememişlerdir.

PKK’lı hainlerin aklına bile bu denli bir kara çalma gelmemiştir.

Elbette kimin kendisini ne gördüğü, nasıl tarif ve izhar ettiği önemli değildir.

Elbette kimin nereli olduğu, kökenini ve anasının dilini nasıl isimlendirdiği bizim açımızdan tartışılacak, polemik malzemesi yapılacak bir şey de olmamış ve olmayacaktır.

Ancak hiç kimse Türk yoktur diyemez ve diyemeyecektir.

Diyen de belasını mutlaka bulacak, yediği içtiği boğazına düğümlenecek, hak ettiği cevabı en yakın zamanda Türk milletinden alacaktır.

Aziz milletimiz Başbakan ve hükümetinin bardağı taşıran, sınırları aşan, sabırları zorlayan söz, eylem ve kötürüm icraatlarını bağışlamayacak, alttan almayacaktır.

Eğer ki, bugünkü iktidar demokratik vasıtalarla görevden alınmaz, Recep Tayyip Erdoğan koltuğundan inmezse, milletimizi facialar beklemektedir.

Eğer ki, yalan, dolan, hırsızlık, rant ekonomisi, maneviyat tüccarlığı, dikta özlemleri, yetim hakkına göz koyan utanmazlık, fakir fukarayı istismar eden insafsızlık cezasız kalırsa Türkiye’nin bugünkü hali bile mumla aranacaktır.

Eğer ki, kötülük yapan, dedikodudan geçinen, tezvirata umut bağlayan, bölünmeyi kılavuz seçen kazanmayı sürdürürse, milli vicdan yere düşecektir.

Biliniz ki, AKP kazanırsa Türkiye kaybedecektir.

AKP kazanırsa Türk milleti zarara uğrayacaktır.

AKP kazanırsa Balıkesir solacak, ümitleri kararacak, hedefleri yarım kalacaktır.

AKP kazanırsa; PKK sevinecek, İmralı canisi heyecanlanacak, sömürgeciler iştahlanacak, hainler alkışlayacak, küresel cinayet projeleri teyit edilecek, maalesef ki hepimiz, tüm Türk ve İslam dünyası kaybedecektir.

Tehdit bu kadar yakındır.

Başbakan Erdoğan’ın gitmesi şart olmuştur.

AKP saltanatının sonlanması elzem hale gelmiştir.

Bu çerçevede ilk durak 30 Mart 2014 tarihindeki Mahalli idareler Seçimleridir.

İktidar bu seçimlerde ikaz edilmeli ve bitişin başlangıcını yaşamalıdır.

Aksi takdirde vahim hadiseler hemen kapımızdadır.

Şu günlerden daha yürek yaralayıcı, daha hırpalayıcı ve daha acıklı dönemlerin yaşanması kaçınılmaz olacaktır.

Önümüzdeki seçimlerde Başbakan dersini almalıdır.

Başbakan ve hükümetinin hesabı çok acil ve etkili şekilde görülmelidir.

Muhterem Dava Arkadaşlarım,

Değerli Vatandaşlarım,

Başbakan Erdoğan Türkiye’yi olması gerektiği gibi yönetememiştir.

Suç oranı ve suçlu sayısı anormal ölçülerde artmış, sokaklar asayişsizliğe gömülmüştür.

Kadına şiddet kaygı verici düzeylere gelmiştir.

Gizlenemeyecek kadar ortadadır ki, sosyal hayat kanama geçirmektedir.

Türkiye ekonomisi sunulanın aksine kangrene dönüşmüş, işsizlik çoğalmış, gelir dağılımı adaleti bozulmuş, hayat pahalılığı fırlamış, artık simit bile yenilemeyecek kadar pahalılaşmıştır.

Zam ve vergi artışları vatandaşlarımızı canından bezdirmiştir.

Başbakan başarısızlıkların faturasını vatandaşlarımıza kesmiştir.

Beceriksizliklerine sürekli bahane aramıştır.

Gerilimden medet ummuş, hayali hasımlarla kavga etmiştir.

Milletimizin kardeşlik bağını zedelemiş, gerginlikleri tırmandırmıştır.

Devletin kurumları ile çatışmış, cepheleşme ile çaresizliğini örtmeye kalkışmıştır.

Başbakan toplumun tüm kesimleriyle ters düşmüştür.

Milletimizi kendisine oy verenler-vermeyenler diye iki ayrı kutba, iki ayrı bloğa ayırmıştır.

İnanç istismarını çözüm zannetmiş, başörtüsünü siyasete malzeme yapmıştır.

Komşu ülkelerin içişlerine karışmaya, yön vermeye çabalamış; Türkiye’nin milli güvenliğini, milli bekasını ateşe atmış ve husumet sarmalına sokmuştur.

Başbakan milli ve manevi değerlerde olduğu gibi, komşuluk hukukunu da çiğnemiştir.

Batının kuklası, Doğu’nun alay konusu olmayı itibar zannetmiştir.

Barzani’den petrol alabilmek için taviz üstüne taviz vermiş; kongrelerde alkışlatmış, Diyarbakır’da görücüye çıkarmıştır.

Başbakan Erdoğan hem ülkemiz, hem de bölgemiz için habis bir ur olmuştur.

Petrol sözünü almış, Kürdistan’ı tanımıştır.

Petrol sözünü almış, Sevr hayallerini diriltmiştir.

Daha da acıklısı petrol sözünü almış, Türkiye’yi satmıştır.

Boru hattı kurulması için imza atmış, milli hedefleri yabana atmıştır.

Esad’a köpürmüş, Maliki’ye atmış tutmuş, Sisi’ye teneke gürültüsü yapmış, Perez’e one minute mizanseniyle sataşmış; ama sıra Obama’ya gelince el pençe divan durmuş, söz konusu Putin olunca başını öne eğmiştir.

Gemicik almış, bankaları boşaltmış, hazineyi hortumlamıştır.

Şehitlere yüz çevirmiş, İmralı canisine yüz vermiş, Kandil’e yüz sürmüştür.

BOP’a yanaşmış, Müslüman katline sıcak bakmıştır.

Sınırlarımızdaki terörist grupları giydirmiş, kuşandırmış ve silahlandırmış, IMF’ye borç verdik diye yalan rekorları kırmış; öğretmenlerimize ve bütün çalışanlarımıza gelince bütçe imkanlarını hatırlamış ve hatırlatmıştır.

Sahnenin önünde faiz lobisiyle itişmiş, arkada ise milletimizin cebinden aşırılan, sofrasından çalınan, ekmeğinden bölünen hasılatı para baronlarıyla, çıkar çevreleriyle, faiz çeteleriyle, sıcak para örgütleriyle bölüşmüştür.

Çiftçimizden almış; yabancılara ikram etmiştir.

Esnafımızdan gasp etmiş; küresel mihraklara sunmuştur.

Başbakan Erdoğan karanlık bir isim olarak tarihe geçmiştir.

Şu hususu da ifade etmeden geçmek istemiyorum ki, açılış ve temel atma törenleriyle milletimizi kandırmış, gözleri boyamış, aldatmayı kurumsallaştırmıştır.

Başbakan Erdoğan’ın açılışlarında peşmerge ve PKK’lı şarkıcılar onur konuğudur; bizim ise sizler baş tacımızsınız.

Başbakan Erdoğan’ın katıldığı açılışlarda valiler, kaymakamlar, TOKi imkanları ve devletin tüm kaynakları kullanılmaktadır; bizim açılışlarımızda ise sadece ve sadece fedakarlığımız, doğruya bağlılığımız, azı çok yapma kararlılığımız, tertemiz kalbimiz, pırıl pırıl vicdanımız, aziz milletimizin duası ve hizmet etmeye duyduğumuz derin aşk ana dayanağımızdır.

Başbakan Erdoğan’ın açılışlarında yağma, talan ve aşırma vardır; bizim ise bir lokmayı paylaşmaya hazır gönül ve göz tokluğu, zorlamalara ve tuzaklara aldırmayan başarı ve çalışkanlığın mümtaz neticeleri yer almaktadır.

Biz, “iki keklik bir kayada ötüyor” ya da “ayva çiçek açmış yaz mı gelecek” diyerek Balıkesir’e değer katmanın, çehresini değiştirmenin hevesindeyken; Başbakan PKK’lı sözde sanatçıların zehirli şarkılarıyla Kandil’e selam çakmakta, Barzani’ye sevimlilik yapmaktadır.

Biz Türk kültürünü yaşatmak, Başbakan ise idam etmek için çırpınmaktadır.

Biz Türk milletiyle gurur duymak, Başbakan ise 36’ya ayrılmış aklı ve ruhuyla kötülemek için didinmektedir.

Hamd olsun, büyük Türk milletine mensup olmakla mutluyuz ve övünüyoruz.

Biz, Başbakan’ın sözlerinin aksine her yerdeyiz, ülkemin her köşesindeyiz.

Tarlalardayız, fabrikalardayız, meydanlardayız, caddelerdeyiz, salonlardayız, üniversitelerdeyiz.

Yüreklerde, gönüllerde, fikirlerde ve dualardayız.

Tezgâhlardaki alın teri, topraktaki emeğiz.

İşyerlerindeki bereketiz.

Hanelerdeki umuduz.

Elişindeki göz nuruyuz.

Ticaretteki helal kazancız.

Sorarım sizlere, bunlara rağmen Başbakan ve zihniyetine tahammül nereye kadar sürecektir?

Türk milletini zirveye çıkarmaya ant içmiş, söz vermiş Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidara gelmesi nereye kadar gecikecektir?

Sizlerden isteğim çok çalışmanızdır.

Uyanık durarak, herkesi uyandırarak ve uyararak Türk milletini iktidara getirmekten başka alternatifimiz yoktur.

Şimdi siz söyleyiniz;

√ Buna var mısınız? (Evet)

√ Buna kararlı mısınız? (Evet)

√ Buna söz veriyor musunuz? (Evet)

O zaman önce Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni ve sonra tüm diğer belediyeleri sizlerden istiyorum.

Özellikle değerli dava arkadaşlarımdan bekliyorum ki, kimseyi dışlamadan herkese, her kardeşimize ulaşınız.

Gönülleri kazanınız, umutları tazeleyeniz.

Balıkesir’i en ücra köşelerine kadar ulaşınız, kapıları çalınız, selam ve sevgilerimi götürünüz.

Sizlere güveniyor, mücadelenizde üstün başarılar diliyorum.

Konuşmama son verirken bir kez daha siz muhterem dava arkadaşlarımı ve değerli vatandaşlarımı sevgi ve saygılarımla selamlıyor, açılışını yaptığımız belediye hizmetlerinin Balıkesir’e hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Cenab-ı Allah yar ve yardımcınız olsun.

Yolunuz, bahtınız ve alnınız açık olsun.

Sağ olun, var olun.

Ne Mutlu Türküm Diyene.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Bayrampaşa escort Beylikdüzü escort Güngören escort İstiklal escort Kadıköy escort Sultanbeyli escort Üsküdar escort Avsallar escort Mahmutlar escort Oba escort Mecidiyeköy escort Ölüdeniz escort Güllük escort Kültür escort Ataşehir escort Avcılar escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Adapazarı escort Yalıkavak escort güvenilir casino siteleri Yalova escort Muğla escort Aydın escort Çanakkale escort Balıkesir escort Tekirdağ escort Manisa escort Trabzon escort Kahramanmaraşescort Kütahya escort Osmaniye escort Sivas escort Tokat escort Çorum escort Yozgat escort Isparta escort Elazığ escort Ordu escort Edirne escort Erzincan escort Zonguldak escort Rize escort Uşak escort Kırşehir escort Erzurum escort Giresun escort Amasya escort Sinop escort Niğde escort Bolu escort Karaman escort Kırıkkale escort Bayburt escort Ardahan escort Gümüşhane escort Artvin escort Çankırı escort Bartın escort Sinop escort Bilecik escort Karabük escort Burdur escort Nevşehir escort Kıbrıs escort Kırklareli escort Kastamonu escort Düzce escort Aksaray escort Adıyaman escort Afyon escort Arnavutköy escort Bebek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beyoğlu escort Büyükçekmece escort Çatalca escort Çekmeköy escort Eyüpsultan escort Kağıthane escort Sancaktepe escort Sarıyer escort Şile escort Silivri escort Şişli escort Taksim escort Zeytinburnu escort Aliağa escort Balçova escort Bayındır escort Bayraklı escort Bergama escort Beydağ escort Bornova escort Buca escort Çeşme escort Çiğli escort Karşıyaka escort Fehiye escort Marmaris escort Gaziemir escort Dikili escort Menderes escort Menemen escort Torbalı escort Atakum escort Çerkezköy escort Yenişehir escort Bodrum escort Toroslar escort Tarsus escort Silifke escort Mezitli escort Erdemli escort Anamur escort Akdeniz escort Melikgazi escort Elbistan escort Lüleburgaz escort İzmit escort İlkadım escort Çorlu escort Battalgazi escort Yeşilyurt escort Milas escort Ceyhan escort Çukurova escort Kozan escort Sarıçam escort Seyhan escort Emirdağ escort Sandıklı escort Merzifon escort Suluova escort Taşova escort Altındağ escort Batıkent escort Çankaya escort Çubuk escort Etimesgut escort Haymana escort Kahramankazan escort Keçiören escort Kızılcahamam escort Mamak escort Polatlı escort Pursaklar escort Sincan escort Ulus escort Yenimahalle escort Aksu escort Alanya escort Belek escort Demre escort Döşemealtı escort Elmalı escort Finike escort Gazipaşa escort Kaş escort Kemer escort Kepez escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Lara escort Manavgat escort Muratpaşa escort Serik escort Side escort Didim escort Efeler escort Nazilli escort Söke escort Altıeylül escort Ayvalık escort Bandırma escort Bigadiç escort Burhaniye escort Dursunbey escort Edremit escort Erdek escort Gömeç escort Gönen escort Havran escort İvrindi escort Karesi escort Kepsut escort Susurluk escort Büyükorhan escort Gemlik escort Görükle escort Gürsu escort Harmancık escort İnegöl escort İznik escort Karacabeyescort Kestel escort Mudanya escort Mustafakemalpaşa escort Nilüfer escort Orhangazi escort Osmangazi escort Yıldırım escort Biga escort Çan escort Gelibolu escort Karahayıt escort Merkezefendi escort Pamukkale escort Keşan escort Aziziye escort Palandöken escort Yakutiye escort Odunpazarı escort Tepebaşı escort Araban escort İslahiye escort Karkamış escort Nizip escort Nurdağı escort Oğuzeli escort Şahinbeyescort Şehitkamil escort Yavuzeli escort Bulancak escort Espiye escort Görele escort Altınözü escort Arsuz escort Antakya escort Defne escort Dörtyol escort Erzin escort Hassa escort İskenderun escort Kırıkhan escort Kumlu escort Payas escort Reyhanlı escort Samandağ escort Eğirdir escort Yalvaç escort Foça escort Karabağlar escort Kemalpaşa escort Kiraz escort Kınık escort Konak escort Narlıdere escort Ödemiş escort Tire escort Urla escort Safranbolu escort Akhisar escort Alaşehir escort Kırkağaç escort Salihli escort Sarıgöl escort Şehzadeler escort Soma escort Turgutlu escort Yunusemre escort Akkışla escort Bünyan escort Develi escort Kocasinan escort Talas escort Yahyalı escort Gazimusağa escort Girne escort İskele escort Lefke escort Lefkoşa escort Başiskele escort Çayırova escort Darıca escort Afşin escort Dulkadiroğlu escort Göksun escort Onikişubat escort Türkoğlu escort Kızıltepe escort Mut escort Dalaman escort Gümbet escort Datça escort Kavaklıdere escort Köyceğiz escort Menteşe escort Turgutreis escort Ula escort Yatağan escort Fatsa escort Altınordu escort Ünye escort Düziçi escort Kadirli escort Ardeşen escort Akyazı escort Arifiye escort Erenler escort Geyve escort Hendek escort Karasu escort Kaynarca escort Sapanca escort Derince escort Dilovası escort Gebze escort Gölcük escort Kandıra escort Karamürsel escort Kartepe escort Körfez escort Akşehir escort Beyşehir escort Bosna escort Ereğli escort Karapınar escort Meram escort Selçuklu escort Gediz escort Simav escort Tavşanlı escort Doğanşehir escort Bafra escort Çarşamba escort Boyabat escort Kapaklı escort Süleymanpaşa escort Erbaa escort Niksar escort Turhal escort Akçaabat escort Of escort Ortahisar escort Yomra escort Armutlu escort Çiftlikköy escort Çınarcık escort Akdağmadeni escort Boğazlıyan escort Sarıyaka escort Sorgun escort Alaplı escort Çaycuma escort Devrek escort Ereğli escort Kilimli escort Kozlu escort