ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

BİZİM ÇOCUKLAR

Asena Kınacı Moral

HALAÇOĞLU’NDAN YASİN AKTAY’A TEPKİ

Bu haber 01 Aralık 2013 - 14:38 'de eklendi ve 851 kez görüntülendi.

138590046993089318

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, “Türk diye birk ırk yok” sözleri nedeniyle twitter’daki hesabından tepki gösterdiği AK Parti’li Yasin Aktay’a, “Belli ki kendisinin Türklükle alakası yok.”

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, “Türk diye bir ırk yok” sözleri nedeniyle Twitter’daki hesabından tepki gösterdiği AKP’li Yasin Aktay’a, “Belli ki kendisinin Türklükle alakası yok. Kendisine Orhun Abideleri yazıtlarını okumasını tavsiye ediyorum” dedi.
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Yasin Aktay’ın Bayburt Üniversitesi’nde katıldığı panelde söylediği “Türk dediğin bir sentezdir. Türk diye bir ırk yok” sözlerine MHP Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’ndan tepki geldi. Halaçoğlu, Twitter hesabından, şu tweetleri attı:
“AKP’li Yasin Aktay, Türk diye bir ırk olmadığını söylemiş. Belli ki kendisinin Türklükle alakası yok. Ama asıl garip olanı tarihi inkar ettiği gibi dünya literatüründe binlerce kitap yazan kimseleri de inkar etmiş oluyor. Kendisine Orhun Abideleri yazıtlarını okumasını tavsiye ediyorum. TTK da Türkçe olarak da basılmıştır, onu da okumasını tavsiye ediyorum. Bir de çıkardığım 6 ciltlik Anadolu’da Aşiretler kitabıma göz atsın. Diyarbakır’da BDP kongresinde bayrağımız indirildi. Başbakan, ‘Bayrağa saygı duymayanlar nasıl siyaset yapacak?’ diyor. Günaydın Sn. Başbakan.”

ETİKHABER

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat