ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
17,9552
EURO
18,5238
ALTIN
1.031,50
BIST
2.868,44
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
30°C
İstanbul
30°C
Açık
Cumartesi Açık
30°C
Pazar Az Bulutlu
27°C
Pazartesi Az Bulutlu
29°C
Salı Az Bulutlu
30°C

MHP Selçuklu Mimar Mine Sezer ile Selçuklu Belediyesi’ni Almaya Yemin Etti

MHP Selçuklu Mimar Mine Sezer ile Selçuklu Belediyesi’ni Almaya Yemin Etti

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Konya Selçuklu Belediye Başkan adayı olarak mimar Mine sezer’i açıkladı. MHP Konya il Başkanı Av. Tarık Taşcı, Selçuklu ilçe Başkanı Şakir Dinçer ve Mimar Mine Sezer Selçuklu ilçe teşkilatı toplantı salonunda bir basın toplantısı düzenleyerek Belediye Başkan Adayı’nı kamuoyuna duyurdular.

yazir83086b325

Basın toplantısına eski ilçe başkanları geçmiş dönem belediye başkan adayları il ve ilçe yöneticileri il ve Selçuklu kadın kolları başkanları  ve yöneticileri  ve çok sayıda partili katıldı. Basın toplantısında ilk sözüSelçuklu ilçe başkanı Şakir Dinçer aldı .Dinçer konuşmasında  şu görüşlere yer verdi:

“30 Mart 2014 yerel seçimlerinde MHP Selçuklu Belediye Başkan adayımızın tanıtımı amacıyla düzenlediğimiz basın toplantısına hoşgeldiniz, şeref verdiniz.

Teşkilat olarak önümüzdeki yerel seçimleri çok önemsediğimizi, çok ciddiye aldığımızı her fırsatta söyledik.
Göreve geldiğimizde durmayacağımızı, yorulmayacağımızı Selçuklu Belediye Başkanlığını kazanacağımızı açık yüreklilikle ilan etmiştik.

Bu sefer MHP

Bu sefer MHP diyerek yanlışı, yozlaşmayı, yolsuzluğu durdurmak Selçuklu seçmeninin yetkisindedir.

Selçuklu Belediye Başkanlığını kazandığımız an, hiç kimseyi ayırmadan yabancı görmeden herkesi kucaklayacağız.

Bu noktada partimizin bayanlara vermiş olduğu değeri, çözüm üretme konusunda bayanlara duymuş olduğu güveni, göz önüne alan teşkilatımız, Mine Hanım ile yola çıkmaya karar vermiştir.

Selçuklunun sorunlarını çözeceğine inandığımız

-Ehil, dürüst, mütevazı, şahsiyetli, ilkeli,özverili

Sn. Mimar  Mine Sezer’i  Selçuklu Belediye Başkan adayı olarak tanıtmaktan onur duyarım.

Selçuklu için MHP diyen, MHP’ye ümit bağlayan, duasını ve desteğini esirgemeyen, tüm gönüldaşlarıma ve Konyalılara şükranlarımı sunuyorum.

Bu kutlu yolda, Allah hepimizin Yar ve Yardımcısı Olsun.

ne mutlu türküm diyene!!!!

Daha sonra MHP il başkanı Tarık Taşcı konuştu. Taşcı konuşmasında şu görüşleri bildirdi:

“Selçuklu Belediye Başkan Adayını açıklayacağımız basın toplantımıza hoş geldiniz diyor, sizleri sevgi ve hürmetle selamlıyorum.

Modern demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan seçme ve seçilme hakkı, yine demokratik yönetim geleneğinin olmazsa olması eşit temsil ve eşit katılımla bir anlam ifade eder.

Maalesef ülkemizde kadınların özel alana hapsedildiği; kamusal alanda yeterince yer alamadığı ve temsil edilemediği su götürmez bir gerçektir.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak siyasetin erkek egemen bir anlayışla şekillenmesinin, demokratik yönetim geleneğine ve cumhuriyetimizin temel kazanımlarından bir tanesi olan seçme ve seçilme hakkının icrasına aykırı düştüğü kanaatindeyiz.

Bunun yanında Allahu Teâlâ’nın yaradılış esnasında kadınlara bahşettiği bazı özellikler nedeniyle kadınların özellikle şehir yönetiminde kentsel estetik, kent duyarlılığı, şehir güvenliği, kent ekonomisi, çevre bilinci, sosyal belediyecilik gibi konularda erkek adaylar kadar başarılı olacağı inancındayız.

Bu nedenle bir kadın adayla yola devam etmeye karar verdik.1999 yılında Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra mimar olarak Konya’mıza mesleki anlamda hizmet eden, bunun yanı sıra parti teşkilatımızda il kadın kolları başkan yardımcılığı ve kadın kolları il başkanlığı görevlerinde bulunarak siyasi tecrübesini artıran ve şehrin siyasi ve kültürel hayatına katkı sağlayan sayın Mine Sezer hanımın Selçuklu Belediye Başkan adaylığına ilçe teşkilatımız, kadın kollarımız, il teşkilatımız ve milletvekillerimizin mutabakatı ile karar verilmiştir. Bu kararımızın genel merkezimiz tarafından da onaylanması ile Sayın Mine Sezer hanımefendinin adaylığının Konya kamuoyuna duyurulmasına karar verilmiştir.

Önümüzde ki günlerde yapacağı siyasi çalışmalar ve projeleri ile hem Selçuklu ilçemize hem de Konya siyasi hayatına çok olumlu katkılar sunacağına inandığımız Mine Sezer hanımın adaylığının başta Selçuklu ilçemiz olmak üzere, Konya’mıza ve milletimize hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.

Davetimizi kırmayarak basın toplantımıza iştirak etmenizden dolayı teşekkür eder, saygılar sunarım.”

Son olarak MHP Selçuklu Belediye Başkan Adayı  Mimar Mine Sezer söz aldı  ve  şu  konuşmayı yaptı:

“Öncelikle bugün talip olduğum görevi daha önce layıkı ile yapmış olan Mahmut Kayan beyefendiye saygılarımı sunuyor. Nihat Sogucaklı ve Remzi Akhan beyi rahmetle anıyorum. Şu an aramızda bulunan sayın Alirıza Koçyıldız başkanıma, Mustafa Sırrı Demirel başkanıma en kavli duygularımla teşekkür ederim. Bugün onlardan devir aldığımız bu şerefli vazifeyi en iyi şekilde yerine getirmek ve Selçukluyu layık olduğu yere taşımak için karşınızdayım. Sayın genel başkanım devlet bahçeli beye sayın il başkanım Avukat Tarık Taşçı beye sayın ilçe başkanım Şakir Dinçer beye bu kutlu vazifeye şahsımı layık gördükleri için çok teşekkür ederim.

Artık Selçukluya bir kadın elinin değmesi gerekliliği ile bana verilen bu göreve Selçukluda yaşayan tüm hemşehrilerimle beraber talibim.

Onların bizlere gerekli ilgiyi göstereceklerinden ve 1 nisan 2014 sabahı onlarla beraber selçuklunun idaresine dürüst ilkeli halka hizmet etmek hakka hizmet etmek düsturu ile yola çıkmış ülkücü kadroların geleceğinden hiç süphem yok. Hepinize çok teşekkür ederim.”


PROF. DR. ZÜHAL TOPCU: “ADAYIMIZIN “KADIN DOSTU BELEDİYECİLİK” ANLAYIŞINI GELİŞTİREREK BİR İLKE İMZA ATACAĞINA İNANCIM YÜKSEKTİR”

Mimar Mine Sezer’in Selçuklu Belediye Başkan Adayı olarak belirlenmesinden çok memnun olduğunu belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Zühal Topcu şu açıklamayı yaptı:

“Toplumun temel yapısı olan ailelerimizde iletişim ve organizasyon her zaman annelerimiz dolayısıyla kadınlarımız üzerinden ilerlemektedir. Sosyal hayattaki bu beceriler dikkate alındığında, Kadınlarımızın siyaset arenasında “Biz de Varız” demesi kaçınılmaz olmalıdır. Bu durumu yerel yönetimler açısından değerlendirdiğimizde, kadınlarımızın sosyal hayattaki bu yükümlülüklerinin daha gelişmiş bir versiyonu olan belediyecilik faaliyetlerini ailelerin ve toplumun isteklerini daha ön planda tutacağından ve ihtiyaçlara yönelik çalışacağından hiç şüphem yoktur. Böylelikle kadınlarımız siyasete katılarak ve her tarafta kendi varlıklarını hissettirerek sahip oldukları değerleri yansıtacaktır. Adayımızın “Kadın Dostu Belediyecilik” anlayışını geliştirerek bir ilke imza atacağına inancım yüksektir. ”


DOÇ. DR. ŞENNUR ŞENEL: “MİNE HANIM’I SELÇUKLU İLÇESİ KADINLARINA EMANET EDİYORUM”

Mimar Mine Sezer’in MHP Selçuklu Belediye Başkan Adayı olarak ilân edilmesinden sonra görüşlerini aldığımız MHP Kadın Kolları Genel Başkanı Doç. Dr. Şennur Şenel Mine Sezer’i bütün kalbiyle desteklediğini belirterek, şu açıklamayı yaptı:

“Selçuklu ilçesi ismiyle de Selçuklu Başkenti Konya’da Selçuklu’yı hatırlatan bir ilçemiz. Selçuklu Türk Devleti’nde kadınlar hiçbir zaman erkeklerin arkasından gelmezdi. Selçuklu Devleti Türk hakanı ile hanımının devleti müşterek yönettikleri bir devlettir. Bu açıdan bakınca Mine Hanım’ın Belediye Başkan Adayı seçilmesi çok isabetli olmuştur. Selçukluya kadın eli değince Selçuklu daha da güzelleşecektir. Biz, MHP olarak kadın adayı gösterek görevimizi yerine getirdik, şimdi adayımıza destek verme sırasu Selçuklu kadınlarında. Mine Hanım’ı önce Allah’a, sonra Selçıklu kadınlarına emanet ediyorum”


ŞÜKRÜ ALNIAÇIK: “MHP SELÇUKLU BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINA DONANIMLI BİR HANIM ADAYIN TERCİH EDİLMESİ, HEPİMİZE YENİ BİR SORUMLULUK YÜKLÜYOR”

MHP İl Hanımlar Kolu tarafından organize edilen kültür etkinlikleri çerçevesinde önümüzdeki Cumartesi günü Konya’ya gelecek olan MHP Genel Başkan Başdanışmanı Şükrü Alnıaçık da Mine Sezer’i ilk tebrik edenlerden biri…

Sitemize özel bir açıklama yapan Alnıaçık, Konya için anlamlı bir başlangıç olan bu sonucun MHP’yi, Selçuklu’da birinci parti yapabilecek kadar isabetli ve onur verici olduğunu kaydetti.

Alnıaçık mesajında: “Öteden beri çalışmalarını iftiharla takip ettiğimiz Konyalı MHP’li hanımlar, bu onuru fazlasıyla hak ediyor. MHP Selçuklu Belediye Başkan adaylığına donanımlı bir hanım adayın tercih edilmesi, hepimize yeni bir sorumluluk yüklüyor” dedikten sonra bir de genel tespit yaparak, “70’lerde zaman zaman savaş sertliğinde sürdürülen Milliyetçi hareketin MHP’ye bir erkek parti görünümü kazandırdığını ve sahada bunun sıkıntılarının yaşandığını” ifade etti.

“Savaşta erkeklerin cepheye gitmesi, toplum olarak nasıl alışkın olduğumuz bir durumsa, hizmette hanımların sahaya çıkması kadar doğal bir durum olamayacağının” altını çizen MHP Genel Başkan Başdanışmanı Şükrü Alnıaçık, Cumartesi günkü konferansta “Kültür tarihimizden yola çıkarak Türk Kadınının Siyasette yaşadığı sorunlara da dikkat çekeceğini” sözlerine ekledi.

 

haberiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

bettilt giriş