ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

MUSA ÖZTÜRK

Bu haber 15 Ocak 2014 - 8:51 'de eklendi ve 1.429 kez görüntülendi.

Sahi epeydir günlük politika yazmıyoruz. Bizim “Kahraman Adanalılar”ne yapar, ne iş tutar? İyi ses geliyor. Hüseyin Sözlü bu işi götürür diyorlar. İlçelerde “Taşmedreseli Ali Uğur”un çok sesi gelmiyor. Sarıçam ve Yüreğir’in de üzerine ölü toprağı serilmiş. Abdullah Çalışkan da başta “Gümbür gümbür gümbürledi” lâkin şimdilerde ondan da sanki ses çıkmıyor. Sabah sabah böyle olumsuz intibalardan bahsetmenin çok anlamı yok da şunun şurasında kaç gün kaldı? Bizim ülkücüler hep iyi şeyleri hayallenmeye alışkındır. Ne de olsa “Türk’ün aklı sonradan gelirmiş” ama bu iş seçim gibi geri dönüşü olmayan işler için geçerli değil.. Deniliyor ki “Taşmedreseliler Osmanlı Ağaları” gibi partiye yuvalanmışlar. Vallahi kusura bakmasınlar ama bu konuda bizim Adana’dan çok iyi haberler gelmiyor. Tesbihler tam daire çiziyormuş.. Halbuki tesbih işlerini biz başkalarına bırakmıştık ! 1980 öncesi huylarımızı da geride bırakacaktık ! “Haydi Seçime” kalk borusu çoktan çalmadı mı yani!

Ali BADEMCİ

Ali BADEMCİ

En iyisi Kozan adayımız Musa’yı izleyelim. Beceremiyorum ama “Twitt”atmış..  “Ankara’dan ayağımın tozu ile geldim. Haydin sahaya” diye ! Demek ki çalışıyor. Kazanmanın yolu nereden geçer? Tabii ki vatandaşa mes’eleleri iyi anlatmaktan. İyi anlatmaktan… Musa’ya nasihata çok gerek yok ne de olsa eski siyasetçi.. Vekillik de yapmış. Bu işlere daha yatkın.. Musa Öztürk akranımız şahsen “Genç Ülkücü” Sözlü gibi benim favorim.. İlle de ve mutlaka büyük farkla Kozan’a başkan olacak. Yani Kozan’da da  adam akıllı şöyle Türkiye’ye numune olacak örnek başarı sağlanamadıktan sonra ölmek daha iyidir. Çünkü Çukuroava’da ülkücülük dediğimiz tertemiz tohumlar önce buralarda yeşermiştir. “Tanrıverdiler, Pazarcılar” akıllılar deliller bu bahçenin çiçekleri değil midir ?

Ah ah o günler! 1969 ‘lu ve Türkeş’li günler ! Rahmetli Türkeş Bey’in en çok rahat ettiği yer şüphesiz Kozan’dı. Bizler ilk ülkücüleri Kozan’da tanıdık. Hafızalarımız onlarla doludur. Bir çokları şu anda aramızda bulunmuyor… Hakk’ın rahmetine kavuşmuş lardır.. Lâkin bıraktıkları miras bir âbide misali duruyor ! O zamanlar belki birkaç seçim üst-üste gezmediğimiz dağ-bayır kalmamıştı. Sanıyorum şimdilerde daha iyi olmuştur.

Musa böyle kutsal bir mirası devraldığını unutmamalıdır. “Gitmediğiniz yer sizin değildir” emrine uygun olarak bütün Kozan dağlarını ve köylerini tek tek gezmelidir. Hüseyin Sözlü ile tam bir teşkilât terbiyesi içinde dayanışma şart. Eskileri mutlaka  toplamak lâzım. Onlar ülkücülüğün orta direğidiri… İzmir’den Dündar’ı, Adana’dan Ekrem’i mutlaka çağırmak lâzım. Komünistliği kaldırdık.. İsterseniz Çetin Yeğenoğlu’nu da ricâ edip gönderelim, olmaz mı?

Vallâhi onu-bunu bırakalım da nerede olursak olalım ağır ülke meselerinin altında milleti ezdirmemek için saçimı kazanmak şarttır. Gerçi her yerden iyi haberler geliyor.. Kozan da AKP’liler bile geçmiş dönemde MHP’nin çok hatâ yaptığından bahisle yeni dönem için Musa Öztürk’ün yeni sayfa açtığını ve daha şimdiden seçilmeyi garanti ettiğini söylüyorlar. Kozan’nın vatansızı yoktur. Çünkü mayası sağlamdır. Bu sebeble CHP’lilerin de en azından MHP’nin sağlam olan “Atatürk” motifine saygılı olacağını sanıyorum. 

Biliriz Musa akıllı adamdır. Fakat ona düşen başka görevler de vardır. İmamoğlu Kozan’ın taşrasıdır. Biraz buralarda da ilgilenilmesi gereklidir. Ya Adana’daki Kozan’lılar.Hiç olmazsa haftada birgün Sözlü ile omuz-omuza en azından Yüreğir ve Sarıçam’ın kontrol edilmesi şarttır. Bugünlük de bu kadar kalın sağlıcakla..

 

Ali BADEMCİ
Ali BADEMCİalibademci@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat