ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Semih Yalçın Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Bu haber 10 Ocak 2014 - 13:57 'de eklendi ve 1.132 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, basın özgürlüğünün, demokratik rejimi ayakta tutan temel hak ve hürriyetlerin başında geldiğini belirterek, “Bütün medya emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimizle kutluyoruz” dedi.

semih-yalcinhasulku

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günüdolayısıyla yayımladığı mesajda, medyanın tartışmasız kamuoyu denetiminin en etkin yolu olduğunu dile getirdi. Medya çalışanlarının, sosyal bilincin, halkın beğeni ve tercihlerinin güçlü şekillendiricileri olarak kabul edildiğini vurgulayan Yalçın, şunları ifade etti:

Medya, tartışmasız kamuoyu denetiminin en etkin yoludur. Medya çalışanları; sosyal bilincin, halkın beğeni ve tercihlerinin güçlü şekillendiricileri olarak kabul edilmektedir. Sağlıklı işleyen bir medya faaliyeti, demokrasinin temel kurumlarıyla yaşatılması ve millî değerlerin korunması açısından önem arz etmektedir.

Basın özgürlüğü, demokratik rejimi ayakta tutan temel hak ve hürriyetlerin başında gelmektedir.Medya çalışanlarının, kamuoyuna yansıttıkları haber ve gelişmeleri, belli ilke ve kriterleri göz önüne alıp sorumluluk süzgecinden geçirerek kamuoyuna yansıtmaları, toplumsal ahenge ve barışa katkıda bulunmaktadır. Ancak bu katkı, medya çalışanlarının her türlü etki ve zorlamadan uzak, serbestçe görevlerini yerine getirmelerine bağlıdır. Medyanın birtakım sınırlamalarla baskı altında tutulması, rejimin işlerliğine darbe vurmakta ve çoğunluğun tahakkümüne yol açmaktadır.

Yolsuzluk ve rüşvet iddialarının gündemi işgal ettiği, iktidarın kamu kurumlarına ve yargıya müdahalesinin bir tür karşı operasyona dönüştüğü şu günlerde, halkın gerçeklerden haberdar olması bir zorunluluk hâlini almıştır.Medya çalışanlarının son olaylar karşısında göstereceği feraset ve cesaret, Türkiye’nin geleceğinin aydınlanmasında yol gösterici olacaktır.

Bu düşüncelerle bütün medya emekçilerinin “Çalışan Gazeteciler Günü”nü en içten dileklerimizle kutluyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat