ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

BİZİM ÇOCUKLAR

Asena Kınacı Moral

Tarihte Hırsızları Yakalayanları Cezalandıran Tek Ülke Türkiye’dir

Bu haber 23 Ocak 2014 - 1:21 'de eklendi ve 702 kez görüntülendi.

CELAL-ADAN-MHP1_tepe

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) yapısında değişiklik öngören teklifin görüşülmesine devam ediliyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) yapısında değişiklik öngören teklifin görüşülmesine devam ediliyor. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grubu adına söz alan Istanbul Milletvekili Celal Adan, medeniyet tarihinde hırsızları yakalayanların cezalandırıldığı tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın komisyonda, “Bir ideoloji grubunun elindeydi, bir başka ideoloji grubunun eline geçti; bir mensubiyetten bir başka mensubiyete geçti.” ifadesini kullandığını hatırlatan Adan, bu ideoloji grubun kim olduğunu açıklanmasını istedi.

Adan, şöyle devam etti: “Kimdir millet iradesini tehdit eden? Millet iradesini tehdit eden şimdiye kadar bir unsura rastlamadım. Peki, bu millet iradesini tehdit edenler savcılar ise, polisler ise bu polisi alıp bir başka yere tayin etmekle darbeciyi nasıl ortaya çıkaracaksınız? Izmir savcısını aldınız, Istanbul’a verdiniz, Istanbul savcısını aldınız, Anadolu yakasına verdiniz. Darbecilerin devlet bürokrasisinde hayatlarını idame ettirmeleri nasıl olur? Darbe suç değil midir? Bütün bunlar ortada; hiçbir şey gözükmeden bir propaganda, bir algı yönetimiyle karşı karşıyayız.”

Özellikle 17 Aralık operasyonlarının başladığı günden bugüne Türkiye’de bir tiyatro oyunu sergilendiğine dikkat çeken Adan, “Bu oyunun yapımcısı da, yazımcısı da Adalet ve Kalkınma Partisidir, bakanlarıdır, başbakanıdır.
Bu öyle bir oyundur ki bu oyunda yalan var, bu oyunda riya var, bu oyunda hırsızlık var, bu oyunda rüşvet var. 17 Aralıkta olup bitenler, AKP’nin ve özellikle Sayın Başbakanın canını öylesine yakmıştır ki sonrasında olanlar akıllara zarar verecek seviyededir. Yüzlerce polis, yargıç sistemli bir biçimde yerlerinden edilmişlerdir. Bütün teamüller, yerleşik bütün kabuller yerle bir edilmiştir. Bunlar darbeciyse tutuklanması gerekir. Bütün bunlar niye yapılmıştır? Bu kadar polisin suçu nedir? Bu kadar insan ne yapmıştır, böyle insafsızca bir uygulamanın muhatabı olmuşlardır? Bu sorunun cevabı son derece açıktır: Polislerin suçu, hırsızları yakalamak olmuştur. Dünya tarihinde, medeniyet tarihinde hırsızları yakalayanların cezalandırıldığı tek ülke ne yazık ki Türkiye’dir. Daha doğrusu, kendi hırsızlıklarını ortaya çıkaran polisler, AKP iktidarı tarafından cezalandırılmıştır. Bu rezillik, bu kepazelik AKP’nin boynunda sonsuza kadar bir vesika gibi asılı kalacaktır. Kutudan çıkan 4,5 milyon doları, bir de arkasına imam hatip, Üsküp’teki üniversiteyi bağlayarak burada da maneviyatı istismar etmenizi Allah affetmeyecek, milletimiz de affetmeyecektir.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat