DOLAR
8,4330
EURO
10,1874
ALTIN
494,89
BIST
1.441
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
22°C
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
26°C
Pazar Gök Gürültülü
22°C
KAYGILARDAN ÂZÂDE MEVSİMLERDE BAYRAM Kemal ÇOPUROĞLU Şimdi her istenildiğinde alınan ve daha eskimeden çöpe atılan Ayakkabı, pantolon, gömlek değil; Kadri kıymeti Bilinen Ve Yıllarca giyilen Bayramlıklara sarılmadan uyuyamayan, Uyuyunca da Bir bayram rüyâsı gören: Gönençli, Kıvançlı Ve Mutlu çocukların bayramıydı bizim bayramlarımız… Bizi mutlu kılan; Belki içten bir kucaklanış,Ve sevgi dolu...
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...

ÜLKÜCÜ İŞÇILER DERNEĞI KASTAMONU İL BAŞKANLIĞI HIZMETE AÇILDI

ÜLKÜCÜ İŞÇILER DERNEĞI KASTAMONU İL BAŞKANLIĞI HIZMETE AÇILDI

Ülkücü İşçiler Derneği Kastamonu İl Başkanlığı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

ulkucuisciler2

Şerife Bacı Öğretmenevinde gerçekleştirilen törende konuşan Ülkücü İşçiler Derneği Genel Başkanı Hakan Kandemir, kıdem tazminatları konusundaki belirsizliğin işçileri fazlasıyla endişelendirdiğini söyledi.

1970 yılında Türk işçi hareketine yön vermek için kurulan Ülkücü İşçiler Derneği’nin yeni bir şubesini açmanın sevincini ve heyecanını yaşadıklarını belirten Kandemir, ülkücü işçinin nefes aldığı her yerde hızla büyümeye devam edeceklerini kaydetti.

TAŞERON İŞÇİLERİN HAK MAĞDURİYETLERİ DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin karanlık bir ortama doğru sürüklendiğini, yolsuzlukla mücadele edenlerin cezalandırıldığını, hırsızların kollandığını kaygıyla seyrettiklerini ifade eden Genel Başkan Hakan Kandemir, “Yolsuzlukların üstünü örtmek için yasamayı, yürütmenin emrine alma mücadelesine giren hükümet, bu çabasının boşa çıkacağını çok yakın bir tarihte görecektir. Başbakan İmralı canisine, peşmerge lideri Barzani’ye, bakan çocuklarına gösterdiği ilgiyi maalesef Türk işçisinden esirgemektedir. Üzülerek belirtmek isterim ki iş kazalarına bağlı iş cinayetlerinde ülkemiz Avrupa’da birinci, dünyada ise üçüncü ülke sırasında yerini almaktadır. Taşeron işçilerimizin bekledikleri yasanın bir türlü kanunlaştırılmaması yüzünden hak mağduriyetleri devam etmektedir. Kıdem tazminatı konusundaki belirsizlik, işçimizi fazlasıyla tedirgin etmekte, endişelendirmektedir ve son olarak geçtiğimiz yılın son günü açıklanan “2014 yılı asgari ücret zammı”, Türk işçisini tam anlamıyla hayal kırıklığına uğratmış, dünyasını yıkmıştır. İlk 6 ay için yüzde beş, ikinci altı ay için yüzde altı gibi komik bir zam Türk işçisiyle dalga geçmekten başka bir şey değildir. Oysaki Türk İşçisinin ne içinde milyon dolar olan ayakkabı kutusu gibi hayali, ne de “gemiciklerim olsun” gibi hayali vardır. Tek derdi alın teri ile geçinip helal yoldan kazanmaktır. Ama buradan başbakana şunu söylemek istiyorum “Bu kadar düşük maaşla geçinebilecek kabiliyete sahip muhterem Türk işçisi, Allah(c.c)’ın izniyle seni o koltuktan indirecek kabiliyete de sahiptir” dedi.

MAHALLİ SEÇİMLERDE ÜLKENİN KADERİ BELİRLENECEK

MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar ise, 2014 yılı mahalli seçimlerinde ülkenin kaderinin belirleneceği bir seçim süreci yaşanacağını ifade ederek, şunları kaydetti: “Askerine, polisine, kundaktaki bebeğine kurşun sıkanların ayaklarının altına kırmızı halıların serildiği, halk kahramanı olarak gösterildiği günleri yaşamaktayız. Bu seçimlerde Kastamonu’da milli ruhu tekrar yaşayacağımız seçim olacak. Yaşananları unutturmadan bu seçimlerde AK Parti iktidarına Kastamonu’dan en iyi cevabı verecek. İşçisinin, çiftçisinin, esnafının yanında olduğunu iddia eden hükümet mensupları paraları ayakkabı kutuları ile kaçırmaya çalışıyor”

“25 TL’LİK ALIŞVERİŞ ÇEKİ DAĞITMAKLA KASTAMONU’YA ÇAĞ ATLATILMIYOR”

Hukuksuzluğun, yolsuzluğun, hırsızlığın her gün yeni versiyonunun ortaya çıktığını belirten MHP İl Başkanı İlhan Engin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’de bugün yaşanan durumu tüm gerçekliğiyle ortaya koyduğunu vurguladı. Engin, “Ulu Önder’in Gençliğe Hitabe’de dedikleri şimdi hayata geçti. 11 yılda ülkenin tüm kazanımları kapalı kapılar ardında yandaşlara peşkeş çekildi. Tüm bu yaşananlar ışığında hükümete 2014 yerel seçimlerinde gereken hesabı sormamız gerekiyor. Masumlara uygulanan adalet nedense Başkanın oğluna uygulanmıyor. Sonra da çıkmış oğlum hata yaptıysa evlatlıktan redderim diye açıklama yapıyor. Oğlu adalete hesap vermeyince nereden bilinecek yolsuzluk yaptığı? Bu dediğine kendisinden başka kimsenin inanmayacağını birilerinin Başbakan’a anlatması gerekiyor. 2014 yılında Kastamonu’ya 27 milyon TL kaynak aktarıldığında göğsünü kabartanlar Sinop’a ayrılan yatırım ödeneği hakkında suskun kalıyorlar her nedense. 2014 yılında Sinop’a 263 milyon TL ayrılmış. 37 milyon TL ile nasıl çağ atlanır anlamak mümkün değil. Mahallelerde 25 TL’lik alışveriş çeki dağıtmakla Kastamonu’ya çağ atlatılmıyor” dedi.

“TÜRK İŞÇİSİ GÖZ ARDI EDİLDİ”

5 bin yıllık Türk tarihinin ve Türk milletinin her alanda hakkını arayan Ülkücü hareketin ülkenin önemli kuruluşlarından bir tanesi olduğunu açıklayan Ülkücü İşçiler Derneği Kastamonu İl Başkanı Fatih Yaman, Demokratikleşme paketi ve ardından gelen operasyonlar sonucunda gelinen süreç içerisinde Türk İşçisinin göz ardı edildiğini belirtti. Fatih Yaman, “Kıdem tazminatı sorunu, iş güvenliği problemleri, işçilerin sosyal haklarının yetersizliği gibi birçok sorunla baş başa bırakılan Türk işçisinin bugün bir umudu vardır. Bu umudun adi da dün olduğu gibi bugün de Ülkücü İşçiler Derneğidir. Türkiye’nin asgari ücretli köleler ülkesi haline getirildiği, diğer taraftan da ayakkabı kutularında tüyü bitmemiş yetim” haklarının dolup taştığı, yatak odalarında millet hazinesinin sayımının yapıldığı şu günlerde Türk işçisinin önemi daha da artmıştır” diye konuştu.

MHP Kadın Kolları Başkanı Fazilet Değer ise, Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu zor şartların herkese olduğu gibi işçilere de yansıdığını ifade ederek, iktidarın yanlış politikalarının sonucu olarak Türk işçisinin görmezden gelindiğini ve haklarından mahrum bırakıldığını söyledi.

“BİZE HESAP SORANLAR ÖNCE YOLSUZLUKLARININ HESABINI VERSİN”

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Hayati Hamzaoğlu ise, şöyle konuştu: “11 yıllık iktidarın sonunda ve birde haktan adaletten, dinden imandan bahsederek memleketin bugünkü içinde bulunduğu yolsuzluk bataklığının içine sokanların karşısında 20 senedir bu belediyeyi yürüten, belediye başkanlarımıza, belediye meclis üyelerimize ve belediye ekibimize minnet duymamak, şükran duymamak ve saygı duymamak mümkün değil. İnşallah bundan sonraki dönemde de hangi partili olursa olsun, hangi düşünceye sahip olursa olsun ahlakı kurallarla bu memleketin geleceğini, gelecek nesillerini düşünen herkesle beraber yine kol kola yine omuz omuza bu memlekete hizmete devam ettireceğiz. Medeniyetlere merkez olmuş, imparatorluklara başkentlik yapmış Kastamonu’nun tarihiyle, kültürüyle bir 5 sene sonra yeniden ayağa kalkacak yeniden inşallah MHP bir 5 sene sonra da iddialı parti olacak. Bugünde iddialıyız, yarında iddialıyız, ondan sonra da iddialı olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Ülkücü İşçiler Derneği Kastamonu İl Başkanlığının açılışı gerçekleştirildi. Duaların ardından kesiler kurban sonrası derneğin kurdelesi kesildi. Ayrıca törene katılanlara plaket verildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.