ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

BİZİM ÇOCUKLAR

Asena Kınacı Moral

AZİZ ASLAN: TEK ÇÖZÜM YOLU SANDIKTIR

Bu haber 04 Şubat 2014 - 15:26 'de eklendi ve 834 kez görüntülendi.

azizaslan3-300x200CHP İl Teşkilatının taziye ziyaretinde konuşan MHP İl Başkanı Aziz Aslan, ülkücü gençleri kışkırtmaya yönelik bu hareketlere kesinlikle müsaade edilmeyeceğini ifade ederek, “Mensuplarımız çözümü sokakta aramayacaklar. Sokaklar yerine meydanlarda ve sandıklarda olacaklar” dedi.
Esenyurt’ta Milliyetçi Hareket Partisi’nin seçim irtibat bürosuna düzenlenen silahlı saldırıda, basın danışmanı Cengiz Akyıldız kalbine isabet eden kurşunla hayatını kaybetmiş, biri ağır olmak üzere 7 partili de yaralanmıştı. MHP’nin acısını paylaşmak için Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe teşkilatları ile yerel seçimlerde Belediye Başkan Adayı olan Dr. Mehmet Ecer’den oluşan heyet MHP İl Başkanı Aziz Aslan’ı ziyaret ederek taziyede bulundu.
“BAŞINIZ SAĞOLSUN”
MHP İl Başkanı Aziz Aslan, Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya ve Kadın Kolları Başkanı Gönül Ar Güngör tarafından ağırlanan CHP heyeti adına açıklamada bulunan İl Başkanı Yalçın Görgöz, yaşanmasını hiç arzu etmedikleri çirkin saldırı sonucu bir vatan evladının hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Gayri meşru olaylarla milleti sindirmeye çalışanların, kaos ortamından nemalanmaya çalışanların emellerine ulaşamayacaklarının altını çizen Görgöz; “Siyasi rakibimiz olan ancak ebedi refikimiz MHP camiasına ve Akyıldız ailesine başsağlığı diliyoruz. Sevginin barışın ve kardeşliğin hakim olduğu bir Türkiye’de yaşayalım istiyoruz. Yaşanan olumsuzluklara rağmen halkımızın sağduyusuna güveniyoruz. Ülkemizde inşallah iyi şeyler olacak” dedi.
“ÜLKEYİ KARIŞTIRMAK İÇİN TEZGAHLAR DÜZENLENİYOR”
CHP Afyonkarahisar heyetine duyarlılıkları ve iyi niyetle gerçekleştirdikleri taziye ziyaretinden dolayı teşekkür ederek sözlerine başlayan MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Aziz Aslan, yerel seçimlere 2 ay gibi kısa bir süre kala ülke genelinde son 10 gündür yaşanan olayların kendilerine göre manidar olduğunu söyledi. Aslan; “Esenyurt ve Şişli’de yaşanan saldırılar kötü niyetli dış mihraklar tarafından ülkeyi karıştırmak amacıyla tezgahlar hazırlandığını göstermektedir. Ülkeyi yönetenlerin de bu olaylardan düzgün bir anlam çıkarmalarını bekliyoruz zira idarecilerimizin milletiyle restleşmekten vazgeçmedikleri, kendilerinin dışındaki kesimlerin vatan haini gibi görüldükleri bir hassas dönemde artık sağduyulu davranmaları gerektiğini düşünüyorum. Devletin geçmişten gelen ‘Devlet Baba’ imajını koruması gerektiğini düşünüyoruz ancak ne acıdır ki, devlet babalık vasfını her geçen gün kaybetmekte ve parti devleti haline gelmektedir. Bu ayrıntıyı vatandaşlarımızın daha iyi değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
“KIŞKIRTMA OYUNLARINA GELMEYECEĞİZ”
Yaşanan olayların ülkücü gençliğin fitilinin ateşlenmeye çalışılmak amacıyla yapılmış bir girişim olup olmadığı yönündeki bir soruya da yanıt veren MHP İl Başkanı Aziz Aslan; “Bizim hareketimiz dinamik bir hareket ancak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamaları var dikkate alınması gereken önemli ifadeler. Sayın Bahçeli, ‘Mensuplarımız çözümü sokakta aramayacaklar. Sokaklar yerine meydanlarda ve sandıklarda olacaklar’ ifadesi şimdiye kadar da devlet ve millet hayrına olan icraatın, parti menfaatinden önce geldiğini göstermiştir. İdealist partilerin insanları çile çekerek bugünlere gelmişlerdir sadece MHP değil. Bu milletin insanları 80 öncesinin zindanlarından gelmektedirler. Allah o günleri bu millete tekrar yaşatmasın. Ayrımcılığı artırarak bu ayrımcılıktan medet uman insanlar tarihte de olmuştur, bundan sonra da olacaktır ama biz bu tür davranışlara fırsat vermeyeceğimizi her platformda söylüyoruz. Bu davranışlara vereceğimiz cevap önümüzdeki yerel seçimler olacaktır” dedi.

 

>>>Gazete3

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat