BAHÇELİ GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

Bu haber 04 Şubat 2014 - 15:09 'de eklendi ve 723 kez görüntülendi.

F-704420382_dbgazeteci

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hükümetin kendisine çeki düzen vermesi gerektiğini belirterek, “Tablo iyi değil, onu görmek lazım. Başbakan’ın Türkiye’yi sağlıklı bir seçime götürüp başka siyasi iktidara devretmesi lazım” dedi.

Bahçeli, Meclis’teki makamında gazetecilerle yaptığı sohbette, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, 30 Mart’ta yapılacak seçimlerin güvenli bir şekilde yapılması gerektiğine işaret etti.

“Kaset operasyonları konusunda geçmiştekine benzer olaylar bekliyor musunuz?” sorusuna Bahçeli, “Türkiye’nin bugünkü ortamında her şey beklenir. Hükümet kendisine çeki düzen vermeli. Tablo iyi değil, onu görmek lazım. Büyük bir kaos içerisinde siyaset de anlamsız” yanıtını verdi.

Bahçeli, “Seçimlere dönük ne tür provokasyon olabileceğinin” sorulması üzerine, “Türkiye’nin en istikrarlı olduğu ve çok fazla partinin de olmadığı süreçte, seçim sonuçlarına ve sonrasına bir bakın. Bir muhtarlık seçiminde dahi kan davasına dönen olaylar oluyor Türkiye’de” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yurtdışı temaslarının anımsatılması üzerine Bahçeli, “Sayın Başbakan ikinci tur yapıyor. Başbakan çok geziyor, acaba gezdiği ülkelerden bir yer beğenir mi diye umut var millette” diye konuştu.

Devlet Bahçeli, “telefonların dinlendiğinin” belirtilmesi üzerine, “Onun için biz açık havada geziyoruz, en iyi emniyet telefonları kullanmamak” esprisi yaptı.

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu birtakım belgeler açıklayacağını söylemişti” sözleri üzerine Bahçeli, “Kimin elinde ne belge varsa açıklaması lazım, özellikle Sayın Başbakan’ın bunu yapması lazım. Türkiye’nin komşularında olayların derinleştiği bir ortamda, yolsuzluk ve rüşvetle ilgili çalışma yapması lazım. Türkiye’yi sağlıklı bir seçime götürüp başka siyasi iktidara devretmesi lazım” şeklinde konuştu.

Bahçeli, gece 24.00’ten sonra çıkarılan yasalara dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak, “11 yıldır çıkarılan ve birden fazla konuyu ilgilendiren tekliflerin gözden geçirilmesi lazım. Gece 12’den sonra çıkan yasalara serpiştirilmiş yolsuzluk işleri var. Durum çok ciddi, Türkiye’yi bu yerden çıkartmak lazım. Burada hepimize görev düşüyor” dedi.

“AK Parti’nin doğuda bazı illerde, BDP’nin adayının kazanması için, çok sevilmeyen adayları çıkarttığı yönünde iddialar olduğunun” söylenmesi üzerine Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın partisine yönelik “Sivas’ın ötesine gidemiyorlar” diyerek, aslında fiili olarak bölgenin sınırlarını çizdiğini iddia etti. “Burası yüzölçüm olarak 144 bin kilometrekare, nüfus olarak da 8 milyon 640 bin. Bu alandaki gizli niyet nedir? Burada PKK’nın siyasallaşma sürecinde siyasi kimlikle tanımlanmış kişilere verilecek olan oy PKK’ya verilen oydur. Asıl paralel burada, paraleli burada görmek lazım” diye konuştu.

Bahçeli, “kimsenin demokratik açılım zırvasının önüne arkasına bakmadığını; başta bilim insanları olmak üzere kimsenin konuşmadığını, her şeyi Başbakan Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve Abdullah Öcalan’a bıraktıklarını” söyledi. “Bu iç savaşa gitmez mi?” sorusu üzerine ise Bahçeli, “Sonunu hep beraber göreceğiz” yanıtını verdi.

17 Aralık süreci hakkında da Bahçeli, “Bu yolsuzluk vardı da niye geldi 17 Aralık’ta çıktı, ondan evvel bilinmiyor muydu? Her tarafta bunlar konuşuluyor. İyi değil durumumuz, buna göre de herkes tedbirli olacak” sözlerini sarfetti.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, uzun tutukluluğun süresinin 5 yılla sınırlanması konusunda, “Gelsin görelim bakalım, kimi kapsıyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al