BAHÇELI’DEN ERDOĞAN’A: EĞER HAIN ARIYORSAN ÖNCE SAĞ, SONRA SOL TARAFINA BAK

Bu haber 22 Şubat 2014 - 19:21 'de eklendi ve 646 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Her tarafta hain arıyorsun. Bütün bunların hepsini hesaba katıyorsun da sana bu ‘bölünme’ dediğimiz rezili, Türkiye’yi felakete götüren olayı aklına çalan kimdir? Eğer hain arıyorsan önce sağ, sonra sol tarafına bak” dedi.

db-karasu123

Bahçeli, partisinin Karasu ilçesindeki seçim iletişim merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bölünmenin eşiğinde olduğunu öne sürdü.

“Recep Tayyip Erdoğan, ‘demokratik açılım’ denen zırvayı kim aklına soktu?” diyen Bahçeli, “Her tarafta hain arıyorsun. Bütün bunların hepsini hesaba katıyorsun da sana bu ‘bölünme’ dediğimiz rezili, Türkiye’yi felakete götüren olayı aklına çalan kimdir? Eğer hain arıyorsan önce sağ, sonra sol tarafına bak” ifadesini kullandı.

Bahçeli, seçimlerden sonra PKK’nın “2014’ün özerklik yılı” olacağını söylediğini belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

“Nasıl? Suriye’de olduğu gibi. Suriye’de ne oldu? PKK’nın uzantısı PYD orada Batı Kürdistan Özerklik Yönetimi’ni 3 kanton halinde kurdu. Şimdi Suriye’de ne var, iç savaş var, 130 bin insan hayatını kaybetmiş, 2 milyona yakını bazı ülkelere göçmüş, 700 bini de Türkiye’ye gelmiş. Birçok imkan sunmak için her türlü destek yapılıyor ama aynı yardım Kilis’teki yoksul kardeşimize olmuyor. Gaziantep’te yok. Şimdi İstanbul ve İzmir’in sokaklarında aynı şeyler gözüküyor. Tabii bunlar Müslüman kardeşlerimiz, gelsin, ekmeğimizin yarısını verelim ama öbür ekmeği de Türkiye’de olmayana verelim.”

“Dün Esad kardeşindi, şimdi düşman oldu. Seni kardeşine düşman eden kimdi, biraz bunları düşün” diyen Bahçeli, huzursuz Türkiye’nin istikrarsız olduğunu, yakında ekonomik yönden de sıkıntılar yaşayacağını iddia etti.

Bahçeli, sosyal yönden kargaşaya düşen ülkenin ekonomik açıdan da sıkıntıya düşmesi halinde kargaşanın çok daha büyük olacağını savunarak, “İşte böyle bir kargaşanın arefesinde ‘ben, ben’, ‘tek adam benim’ derseniz, ‘al ananı git, veriyorsan ver, vermiyorsan verme oyunu’ diye herkesi azarlayıp, ‘ben nasıl olsa fasulye nohut… Kökünden oyumu alıyorum’ dersen, bunun sonu başka yere götürür. O nedenle Karasulular hangi partiden olursak olalım birlikteliğimizi koruyabilmeliyiz” şeklinde konuştu.

– İstanbul merkezli operasyon

17 Aralık’taki İstanbul merkezli operasyonda Türkiye için hayır aranması gerektiğini savunan Bahçeli, “AK Parti’ye oy verildi” diye gerçeklerin görmezden gelinmemesi gerektiğini ileri sürdü.

Akla hayale gelmeyecek durumlarla karşı karşıya kaldıklarına dikkati çeken Bahçeli, sözlerini şöyle tamamladı:

“4,5 milyon dolar ne demek? Bu, bir ayakkabı kutusuna sığar mı? Demek ki bir de bunun ayakkabı kutusu imalatçıları var. Sürekli ayakkabı üretiyor, öbürü de dolarla dolduruyor. Evlerin içerisinde de demir kasalar var. Bunların hepsi ortaya çıkıyor. Bunları söylerken muhalefet yapıyor zannetmeyin, bunlar felakettir, bunlar yolsuzluk, rüşvet, işsizlik gibi sosyal hastalıktır ve Türkiye’yi çürütür. Rüşvet yaygınlaşırsa her taraftan rüşvet alınmaya başlar, bunun önlenmesi lazım.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments