MHP’LI HALAÇOĞLU, ANKARA’DAKI SAAT KULELERI VE KAPILARIN FIYATINI SORDU

Bu haber 17 Şubat 2014 - 15:03 'de eklendi ve 692 kez görüntülendi.

yusufhalacoglu0MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya Ankara’daki saat kuleleri ve giriş kapılarının fiyatını sordu.

Halaçoğlu, İçişleri Bakanı Ala’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, basında şehrin değişik noktalarına 52 saat kulesi ile 5 kapı Emlak siteleri yapıldığına dair haberler yer aldığını anımsattı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, 2013 verilerine göre, EGO ve ASKİ’nin borçları da dahil yaklaşık 3 milyar lira borcunun 1 milyar lirasının Hazine Müsteşarlığı tarafından uzlaşmayla azaltıldığını ifade eden Halaçoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin borçlu belediyeler içinde 2. sırada bulunduğunu belirtti.

Saat kulelerinin ihalesine hangi firmaların teklif verdiğini, tekliflerin hangi kriterlere göre değerlendirildiğini, toplam evden eve ne kadar bedelle hangi firmalara ihale edildiğini soran Halaçoğlu, kuleler arasında fiyat farkı olup olmadığının cevaplanmasını istedi.

Halaçoğlu, Ankara’nın şehirlerarası yollarının girişine yapılan 5 kapı ihalesine hangi firmaların teklif verdiğini, tekliflerin hangi evden eve nakliyat istanbul kriterlere göre değerlendirildiğini, toplam ne kadar bedelle hangi firmalara ihale edildiğini ve kapılar arasında fiyat farkı olup olmadığı sorusunu da yöneltti.

Saatlerin şimdiden arıza yaptığını ifade eden Halaçoğlu, bakım onarım işlerinin ihale şartnamesine eklenip eklenmediğini sordu.

Halaçoğlu, “Asli görevi kamu hizmeti olan belediyelerin, kapı ve saat ucuz araç kiralama yapımı ile kamuya nasıl bir fayda sağlanacağı düşünülmektedir?” sorusunu yöneltti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al