YILMAZ: YARGIYA GÜVEN KALMADI

Bu haber 27 Şubat 2014 - 0:10 'de eklendi ve 552 kez görüntülendi.

YILMAZ-300x213MHP Afyonkarahisar Milletvekili Kemaletin Yılmaz, yeni çıkan HSYK yasasıyla ilgili yaptığı değerlendirmede ; Cumhurbaşkanın toplumun beklentileri görerek kendisine yakışır bir şekilde karar vermediğini söyledi.
Yılmaz, “Anayasa Mahkemesi’nde yasa bozulsa bile icraatlar meşru zemine oturmuş olacak. Karar verinceye kadar her şey değişmiş olacaktır. Ancak, biz bu icraatları çok titiz bir şekilde takip edeceğiz. Yasayla birlikte HSYK’nın bütün personelinin görevleri sona ermiş oldu. Adalet Bakanı’na çok geniş yetkiler getirildi. Bakanın daire başkanını belirlemesi ve teftiş kurulu üzerindeki yetkileri de arttırıldı. Genelge ve yönetmelik çıkarma yetkisi de bakana verildi. Türkiye Adalet Akademisi’nin yapısı da kökten değiştirildi. Eğitimler konusunda esas belirleyici Adalet Bakanı haline geldi.” şeklinde konuştu. Yılmaz, Türkiye’nin bu yasalarla birlikte tekrar temel hak ve özgürlükler, demokratik işleyiş ve parlamenter sistemde eski Türkiye’ye doğru dönüş yaptığını, vatandaşında bu aşamadan sonra yargıya güveninin de kalmadığını anlattı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al